Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualizace doporučeného postupu proti Michalu Malému a jeho TopInternetu s.r.o.

20. 2. 2012

Michal Malý provádí své podvodné aktivity tohoto typu již od roku 2004, aniž by své "hrozby" kdykoli uskutečnil. Proto můžete s klidným svědomím jeho bláboly brát pouze jako trochu sofistikovanější spam - to vše bez jakéhokoli nebezpečí pro Vás.

Malý dobře ví, že jsou jeho "pohledávky" zcela nevymahatelné (neboť jsou po 4 letech ze zákona promlčené, vůbec nemůže prokázat jejich existenci a při sjednávání "smluv" opakovaně porušil zákon) - pouze spoléhá na to, že to nevíte vy. Blíže si o tom můžete počíst zde.

Jak postupovat vůči Malého obtěžování:

  1. Poslat mu odmítací dopis podle tohoto vzoru. Pokud jde o "pohledávku", která vznikla před více než 4-mi lety (což je skoro vždy), pak doplnit do dopisu (kamkoli) ještě tuto větu: "S ohledem na ustanovení §397 obchodního zákoníku by vaše pohledávka - i kdyby snad existovala, což v žádném případě nehodlám připustit - byla v tuto dobu již promlčena." Malého další "argumentaci" pak již ignorujte, protože nemá žádný právní význam. Nelekejte se používání slov jako je "pohledávka", "platební rozkaz (příkaz)", apod. - ani on sám zřejmě pořádně neví co tyto pojmy znamenají, jen spoléhá na to, že to nevíte ani Vy a polekáte se :-)

  2. Připojit se k probíhajícímu trestnímu řízení vyplněním tohoto dotazníku a jeho zasláním na adresu Policie tam uvedenou. Pokud chcete, aby komunikaci s Policií za Vás vyřizovalo (ZDARMA!) Občanské sdružení Společná obrana - připojte ještě tento dokument. Veškeré informace pak najdete zde na těchto stránkách.

  3. Připojit se k podnětu adresovanému Finančnímu úřadu dle tohoto vzoru.

  4. Ignorovat, nekomunikovat, nebát se! Malý nemůže udělat naprosto nic a dobře to ví - jenom spoléhá na to, že to nevíte Vy a že se budete bát. Jeho maily můžete s klidným svědomím přesměrovat do spamu a jeho papírovou poštu házet do koše. Jedinou výjimkou by musela být pošta odeslaná Vám přímo soudem (viz níže).

 

Jak postupovat proti případné Malého soudní šikaně:

Následující postup nebudete nikdy muset využít, protože Malý si k soudu netroufne - dobře totiž ví, že by prohrál. Přesto však požadovaný postup na základě mnohých žádostí uvádím:

  1. Pokud obdržíte od soudu platební rozkaz - přesvědčte se, zda je opravdu odeslán od soudu (je to obálka se zeleným pruhem a soud je na obálce uveden jako odesilatel. Napište a do 15 dnů (raději o trochu dříve)  pošlete soudu doporučeně a s dodejkou tento dokument.

  2. Vyčkejte dalšího postupu soudu a informujte nás jakmile soud nařídí první jednání ve věci. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav ze Středočeského kraje

(Jaroslav, 14. 5. 2012 20:19)

Zdravím,už se s tím trotlem hádám po meilech asi měsíc než jsem náhodou objevil tito stránky,. Chce po mně platbu od roku 2004. parchant.

a je to tady zase

(Jana, 28. 3. 2012 17:28)

Ani ne po měsíci jsem opět dostala obálku, kde byly 4 proforma faktury od roku 2008 + s dopisem, kde jsem upzorněna, že v případě neuhrazení bude uplatněn platební příkaz na úhradu dlužné částky!! V roce 2009 jsem se připojila k trestnímu stíhání. Jasně jsem p.Malému dala najevo, že nemám zájem o služby prezentace www.rejstrikfirem.cz. Jak si vůbec může dovolit tyto služby fakturovat? Jak si může dovolit neustále obtěžovat lidi?

Re: a je to tady zase

(Mgr. David Ondrejkovič, 28. 3. 2012 18:00)

Vždyť on je také nefakturuje! Podívejte se na ty papíry pořádně - to nejsou žádné daňové doklady, ale cáry papíru, které pouze prokazují to, že ŽÁDNÁ SLUŽBA Z JEHO STRANY NIKDY NEBYLA POSKYTNUTA. On prostě jen zkouší, jestli mu někdo na základě tohoto zcela nesmyslného cáru papíru náhodou nezaplatí za něco, co i kdyby snad existovalo (což samozřejmě neexistuje), tak by stejně už bylo dávno promlčené a tedy soudně nevymahatelné.
Chovejte se k tomu jako ke kterémukoli jinému spamu - je to pro Vás zcela bez rizika.

Panu Malemu zrejme dochazeji penize, rozesila maily s prosbou o praci

(RP, 15. 3. 2012 22:49)

Zdravim, p. Maly rozesila maily s prosbou o praci, jeden takovy mi pristal ve schrance (viz nize). Podle emailove adresy (uvedene v zaveru jeho dopisu) lze jednoduse dohledat, ze se jedna opravdu o toho "naseho" Michala.
--------------------------------------------------------------
Dobrý den,
obracím se na Vaši společnost s dotazem na možnost spolupráce v IT oboru a to ve dvou směrech. Uvolňuji cca 450 transparentních doménových jmen k prodeji nebo případně k pronájmu. S ohledem na to, že máte své klienty které případně můžete oslovit, se dovoluji dotázat, zda je možná spolupráce s Vaší společností v oblasti prodeje domén za provizi pro Vaši společnost. V případě nezávazného zájmu zašlu kompletní seznam doménových jmen.
Dále s ohledem na dlouhodobý zdravotní stav hledám uplatnění v oblasti vyřizování emailového supportu klientů z domova. Mám několikaletou praxi v této oblasti, podle složitosti požadavků jsem byl schopen vyřizovat 50 - 100 požadavků klientů denně, práce na smlouvu (IČO). Možnost vyřizování supportu 7 dní v týdnu, tedy včetně víkendu. Je možný i telefonický support denně v rozmezí zhruba cca 10,00 - 24,00 hod.
Pokud je u Vaší společnosti možnost uplatnění v oblasti elektronického supportu prosím o bližší informaci, čeho se konkrétně support týká. V minulosti jsem takto smluvně zajišťoval support pro hostingovou společnost . V případě zájmu zašlu nacionale společnosti, kterou zatím pro s ohledem na Zákon o reklamě neuvádím přesto, že nic nenabízím, ale dotazuji se na možnost spolupráce.
Děkuji za Vaši pozornost a v případě zájmu mě prosím kontaktujte.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Michal Malý
maly@telegram.cz
v případě nedostupnosti prosím o kontakt emailem

Re: Panu Malemu zrejme dochazeji penize, rozesila maily s prosbou o praci

(Mgr. David Ondrejkovič, 16. 3. 2012 6:20)

Ano, je to on: http://whois.smartweb.cz/object/telegram.cz/
Podle změn v barvě jeho nosu (viz foto na http://michalmaly.blog.idnes.cz bych ten jeho "dlouhodobý zdravotní stav" tipoval na notorický alkoholismus

Dotaz

(Broněk, 14. 3. 2012 23:57)

Opět po roce mi přišel pozdrav od pana "nechápavého" Malého. Mám dotaz: Existuje nějaký zákonný nástroj, aby stál náš zápis z jeho stránek? Byl již Xx upozorněn písemně i mailem, že firma na kterou stále vystavuje zálohové faktury pozastavila svou činnost již v roce 2006, klame tak záměrně nepravdivými údaji veřejnost. Dále také mailová adresa na kterou posílá své "bludy" je již registrována od r. 2007 na jinou osobu (IČ).

Malý !!!

(Jana, 9. 3. 2012 13:01)

Opravdu je to "obtížný hmyz", který neví, kdy má skončit? Opět jsem dostala novou proforma fakturu za období 2010-2011 a dokonce přišla na e-mail, který je můj osobní a poštou na adresu, kde mám bydliště - ne provozovnu!! Vše ostatní je na faktuře stejné. V roce 2009 jsem se připojila k trestnímu oznámení. Skutečně ho mám ignorovat, přece nemůže obtěžovat donekonečna bezstrestně?

Zmrd Maly

(jan kalina, 7. 3. 2012 6:23)

Veronika, po takomto preflaknuti tohoto gaunera sa cudujem, ze si z jeho dristov este nieco robite.

už zase

(Veronika, 23. 2. 2012 12:31)

Myslela jsem,že už bude od tohoto vyděrače pokoj. že už existují nějaké zákony pro naši ochranu.Asi jsem se zmýlila a je mně z toho nanic.Nevím,co mám dělat, jestli ještě jednou napsat odmítací dopis nebo to hodit do koše a čekat,kdy to zase přijde znova.

Také to na mne zkouší

(Miroslav Vomáčka - VENDY atelier, 23. 2. 2012 7:37)

Minulý rok jsem naopak pana Malého důrazně vyzval aby údaje o mé firmě smazal - jsou v ní scestné údaje, neexistující telefonní čísla atd. Žádnou prezentaci jsem neobjednával a navíc mne tím poškozuje. Rok dal pokoj a znovu rozeslal výhružný email na zaplacení. Je smutné že neexistuje páka jak takové "podnikání" zakázat

hm....je tu zas bubák jeden :-(

(Zdenka, 22. 2. 2012 10:48)

copak to už neskončí tohle psychické obtěžování??Poctivých lidí,kteří si plní své závazky se to zajisté dotkne.

Re: hm....je tu zas bubák jeden :-(

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 2. 2012 11:29)

Nic si z toho nedělejte - já taky dostávám denně desítky nabídek na prostředky na podporu erekce a také se mně to hluboce dotýká když uvážím, že bych spíše potřeboval prostředky na její potlačení, abych se mohl lépe soustředit na jiné podstatné věci :-)

Od toho mám takovou zvláštní složku v poště kam tohle všechno padá - jmenuje se SPAM.

Každoroční otravování

(DrFreeze, 22. 2. 2012 7:52)

Hňup Malý otravuje vždy koncem roku, na adresu mé firmy to dokonce přišlo dvakrát, asi za různá období, ani jsem to nestudoval a přidal do složky, kterou si u mě tento psychopat "vysloužil".