Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualizace opatření k prevenci exekuce

30. 1. 2010Po prohraném soudu akceleroval EO Servis uplatňování svých rozhodčích nálezů u exekutorů. Pokud se tedy dozvíte, že proti vám EO Servis zahájil rozhodčí řízení prostřednictvím svého rozhodce, automaticky předpokládejte, že v následujících dnech či týdnech obdržíte rozhodčí nález ve znění jaké si EO Servis zaplatil (tedy proti Vám) a že tento bude v nejkratší možné lhůtě (prakticky ihned) uplatněn u některého z exekutorů v ČR s návrhem na provedení exekuce.

K tomu Vám doporučuji:

  1. Jakmile se dozvíte, že proti vám bylo zahájeno rozhodčí řízení, začněte si připravovat Žalobu na zrušení rozhodčího nálezu

  2. Jakmile obdržíte rozhodčí nález (pozor může to být i nenápadný e-mail z domény e-arbiter.cz), doplňte číslo a datum rozhodčího nálezu a bez zbytečného odkladu pošlete žalobu poštou k soudu do Brna.

  3. Zároveň si stáhněte, doplňte a ihned pošlete Upozornění pro váš místně příslušný soud a Upozornění pro exekutory. Písemně na dodejku zašlete upozornění k vašemu místně příslušnému soudu a Exekutorské komoře, exekutorům postačí e-mailem - databázi jejich e-mailových adres najdete zde.

  4. Volejte tak 1 x týdně na soud do Brna a snažte se zjistit číslo spisové značky - jakmile jej obdržíte, zašlete jej písemně ke svému Místně příslušnému soudu jako doplnění svého Upozornění a e-mailem všem exekutorům.

  5. Jakmile obdržíte Usnesení o odložení vykonatelnosti, zašlete jej taktéž písemně svému místně příslušnému soudu a Exekutorské komoře a e-mailem všem exekutorům v ČR.

 

Cílem je být rychlejší než EO Servis tak, aby již soudy i exekutoři byli o problému informováni a nemohlo tak dojít k případu jako byl tento.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zahájení rozhodčího řízení

(Mgr. David Ondrejkovič, 30. 1. 2010 22:53)

Obvykle to poznáte jen tak, že vám přijde e-mail z domény e-arbiter, kde je záměrně napsáno jen něco, co vypadá velmi nenápadně - například: "Na portále www.e-arbiter.cz bylo vloženo nové podání. Přihlašovací údaje jsou......". Když se tam přihlásíte, najdete tam rozhodčí žalobu a výzvu, aby jste se k ní vyjádřil do 7 dnů. Lze říci, že jakýkoli mail z domény e-arbiter považujte za zahájení rozhodčího řízení.

Dotaz

(Jaromír, 30. 1. 2010 22:48)

Jedna věc mi zatím není úplně jasná: jak poznám, že proti mně zahájili rozhodčí řízení?

Vydržíme

(Petr, 30. 1. 2010 17:43)

a počkáme, až jejich důmyslná lumpárna bude ohodnocena příslušným počtem let v příslušné NVS(nápravně výchovné skupině). Jejich "podnikání" se zatím vyhýbá přísnému trestu snad už jen u nás.

Musíme vydržet

(poškozený, 30. 1. 2010 17:19)

Je to hrozné, jak takováto banda lemplů dokáže otrávit život. Na místo, abychom svůj drahocený čas věnovali své profesi a rodině, musíme se zabývat bojem proti těmto zločineckým hajzlům v čele s Dohnalem. Doufejme, že se jim to náležitě vrátí i s úrokama. Trochu se přepočítali holenkové, doufali ve snadnou kořist, ale díky panu Ondrejkovičovi, jemuž mimochodem můžeme všichni poděkovat, jim tato "kořist" způsobí čáru přes rozpočet.