Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další rozsudek potvrzující Dohnalův a Jurenkův úmysl uvádět v omyl!

16. 7. 2011

Dne 12. května 2011 byl soudcem Městského soudu v Brně Mgr. Jiřím Šternem vynesen (a minulý týden doručen) skvělý a detailně odůvodněný rozsudek, kterým se ruší tento rozhodčí nález vydaný již tradičně Unií pro rozhodčí a mediační řízení ve prospěch jejich zákazníka EO Servisu.

S celým rozsudkem se můžete seznámit zde.

Nejzajímavější část začíná na straně 10, ačkoli rozsudek rozhodně stojí zato přečíst číst celý.

Stojí za odcitování:

"Z celkového kontextu jednání žalovaného, který žalobci jakožto začínajícímu podnikateli jen krátce po jeho vzniku (tj. v době, kdy žalobce jako začínající podnikatel musel vyplnit celou řadu formulářů a splnit ohlašovací povinnosti zákonem mu uložené, tedy objektivně bylo možno očekávat jeho menší pozornost vůči obsahu zaslaného formuláře) zaslal formulář vzhledem obdobný formulářům Českého statistického úřadu s částečně předvyplněnými údaji a matoucím textem ............................ přičemž formulář vyvolává dojem, že slouží k opravě a doplnění údajů v již existující veřejné databázi, nikoli že má založit nový smluvní vztah........podstatné údaje jsou na něm uvedeny velmi drobným písmem a nejednožnačně, zaměňuje termíny objednávka, smlouva, doplnění..........neobsahuje srozumitelné označení druhé strany smlouvy .......... dospěl soud k závěru, že žalovaný předstíral okolnost, která neexistovala ............ aby u žalobce vyvolal nesprávnou, resp. nedostatečnou představu o právních účincích právního úkonu ............ tedy lstí vyvolal omyl."

 

Významná část argumentace uvedená v rozsudku je dobře využitelná ve všech soudních sporech vedených proti EO Servisu i proti jiným podvodným katalogovým firmám!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Davide, gratuluji

(Patrik, 19. 7. 2011 11:59)

Gratuluji !!!

Děkuji a gratuluji

(Zdeňka, 18. 7. 2011 8:01)

Děkuji vám pane Ondrejkoviči za dobrou zprávu.

Gratuluji

(Petr, 17. 7. 2011 14:33)

Skvělé. Další argument, který by mohl posloužit dosud nerozhodnutým rozhodcům ve sporu vedeném při rozhodčím soudu HK a AG ČR.

Díky.

(děda, 16. 7. 2011 18:46)

Děkuji Davide. Děkuji i soudci za to, že pochopil a náležitě zhodnotil
PRINCIP "podnikání" hošíků z EO servisu.

Gratuluji

(New, 16. 7. 2011 18:02)

Nezbývá než gratulovat k úspěchu