Jdi na obsah Jdi na menu
 


EO Servis konečně prohrál soud!

13. 1. 2010Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali -
EO Servis dnes na první stání PROHRÁL soud o rozhodčí nález v případě tzv. formuláře "RES"!

EO Servis si prostřednictvím svého nastrčeného spolupachatele - tzv. rozhodce - vydal "rozhodčí nález", kterým ukládal poškozenému zaplatit svou "pohledávku" - i když v tomto konkrétním "rozhodčím řízením" šlo pravda jen o relativně malou částku.

Připomeňme si, že na základě několika takovýchto rozhodčích nálezů se již EO Servis v několika případech pokusil okrást poškozené i prostřednictvím exekuce.

Skvěle odůvodněným rozsudkem paní soudkyně takovýto rozhodčí nález ZRUŠILA a to především z formálních důvodů. Rozhodčí řízení označila za natolik závažný zásah do základních práv občanů, že považovala za nutné přísně trvat na všech ustanoveních rozhodčího zákona (PÍSEMNOST ÚKONU) a judikátů Nejvyššího soudu, které stanovují soudům POVINNOST zkoumat skutečný projev vůle - tedy jestli OBĚ strany SKUTEČNE měly v úmyslu pověřit KONKRÉTNÍHO rozhodce, aby řešil jejich spor CERTIFIKOVANÝM způsobem (tedy podle SKUTEČNĚ ověřitelných pravidel).

Je pochopitelné, že u rozhodčí doložky skrytě podstrčené podvodnou katalogovou firmou za účelem zkomplikování vymahatelnosti práva tyto požadavky nelze v žádném případě dodržet.

Dohnal s právním zástupcem opět ukázali, že míra jejich úcty k nezávislému soudu je nepřímo úměrná míře špinavých zisků o které je jeho rozhodnutí připravilo a čile mezi sebou komunikovali (esemeskovali), ačkoli Dohnal seděl mezi veřejností a neměl tak zcela jistě na něco takového právo.

Při vynesení rozsudku byly na tváři právníka EO Servisu zřetelné silně negativní emoce a Dohnalovi podle okolosedících cukalo oční víčko, žíla na krku a kůže na hlavě, což se marně snažil skrýt protahováním. Celkově byla u obou jmenovaných účastníků znát silná nervozita. Je tedy zřetelné, že jejich arogantní sebejistota dostala vážné trhliny.

Bezprostředně po vynesení rozsudku Dohnal s advokátem odjeli stále stejným (již od roku 2007) Dohnalovým černým třílitrovým Audi A5 registrační značky 4B8 1400.

Závěrečné shrnutí:

Nejde o vyhranou válku, ale o vyhranou bitvu - i když zásadní! EO Servis má ještě velký manévrovací prostor - stále může tvrdit, že rozsudek není pravomocný (určitě se odvolají za účelem zdržování), dokonce může na jeho podkladě navrhovat exekuci - například u jejich oblíbeného exekutorského úřadu Mgr. Petra Jaroše z Chrudimi. Dokonce může i po pravomocném rozhodnutí vydávat stále nové a nové rozhodčí nálezy v téže věci - principiálně mu v tom nic nebrání. Nyní je ale jasné, že už "jedou z kopce" a mohou "účinně" obtěžovat pouze osoby neznalé.

Je také poměrně pravděpodobné, že se budou ostatním snažit tvrdit, že se dnešní rozsudek vztahuje pouze a jedině na ten dnešní a žádný jiný případ - v žádném případě jim nevěřte - naopak odůvodnění dnešního rozsudku je natolik obecně platné (a právě proto tak skvělé a spravedlivé), že jej lze automaticky aplikovat na případy všech katalogových podvodů s rozhodčím řízením.


Pozor! Nepolevujte ve své ostražitosti - stále platí, že pokud se nevyjádříte včas k rozhodčí žalobě nebo nežalujete u soudu neplatnost rozhodčího nálezu, zakládáte si na problémy a svou pozici u soudu oslabujete!