Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jako houby po dešti

4. 12. 2008


Aktuálně:

TV Nova vysílala dne 4.12.2008 na toto téma reportáž v Televizních novinách - zařadila ji hned na začátek celých Televizních novin. Můžete si ji přehrát zde.


V posledních měsících není téměř týdne, abychom nedostali upozornění na novou formu katalogového podvodu. Zde si můžete prohlédnout další pokus, jehož typickým znakem je prokazatelná snaha uvést drobné podnikatele v omyl.

Dopis, který vypadá tak trochu jako faktura, má dole velice malým písmem uveden následující text:

Platba služby inzerce v telefonním seznamu Poskytovatele je dobrovolná. Tato listina není daňovým dokladem,fakturou , ale návrhem na uzavření mlouvy (uvedeno bez s) dle smluvních podmínek na rubu této listiny, předloženou Poskytovatelem k akceptaci druhé smluvní straně."


Na rubu jsou samozřejmě uvedeny Všeobecné obchodní podmínky, kde mezi jiným ve čl.7


"Rozhodné právo je uvedeno, že veškeré spory budou rozhodnuty v rozhodčím řízení rozhodcem jmenovaným ČKR, Brno,Jubilejní 32."

 

Dle obchodního rejstříku je jednatelem a jediným společníkem nějaký Gyula Erich Katona, nar. 03.01.1968, Budapešť, Király út 78, PSČ 1068, Maďarská republika, a sídlo firmy je v Třebíči.

 

Jedná se údajně o prioritní umístění inzerce  a reklamy v seznamu podnikatelských subjektů, publikovaných na stránce www.ceskytelefonniseznam.com


Když do vyhledávače zadáte vaši firmu, možná se tam objeví, přestože jste do této chvíle o žádném takovém portále neslyšeli.


Jde primárně o zaplacení částky 2 963,00 Kč vč. DPH, ale pokud by toto někdo zaplatil, tak se jedná dle VOP na druhé straně pouze o částku na první 3 měsíce, smlouva by byla celkem uzavřena na 12 měsíců a jako obvykle v případě katalogových podvodů - bez možnosti výpovědi a s automatickým prodlužováním.

Na obálce je tučně vytištěno Telefonní seznam.


Jde o naprosto typický případ - co říkáte?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Opět Český telefonní seznam....

(Renáta Neprašová, 23. 7. 2012 17:54)

Zřejmě patřím k hlupákům, co naletěli.... Stále mi chodí faktury... Na mou opakovanou žádost, zda by mi předložili objednávku na základě které fakturují, mi neodpovídají. Je možné se nějak bránit? Faktur neplatím, již mám tři v prodlení ale co když budou platby zpětně vymáhat?

Postup

(Mgr. David Ondrejkovič, 15. 10. 2009 10:07)

Doporučuji tento postup: https://spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/souhrn-nejdulezitejsich-informaci/jak-pracuji-podvodne-katalogove-firmy-a-jak-se-ucinne-branit

Principiálně je důležité se jich nebát - kontrolovat a přebírat poštu a na případné kroky rozhodčího řízení reagovat podle návodu, který najdete ve výše uvedeném odkazu.

Chce to trochu pevných nervů a vůle - pak se Vám nemůže nic stát.

V případě dalších dotazů mi prosím napište na ondrejkovic@klikni.cz

obrázek bnešních dnů

(Pepa-M. 14.10.09, 14. 10. 2009 20:44)

Jsem další v řadě podvedených a vztek mnou cloumá.Po první faktuře jsem službu odhlásil z důvodu odchodu do důchodu a dnes mi přišla další.Mám platit za inzerci pro f.která již neexistuje? Udělá už s tím někdo něco?Jsem znechucen.

ČESKO RÁJ LUMPŮ

(Milan T., 6. 5. 2009 12:01)

To se mi snad zdá. Už před časem díky TV NOVA se prokázalo ,že ten maďar je obyčejný podvodník který podvoďně láká peníze z lidí a firem. Naše policie tento případ jak sama uvedla prostě odložila. To je ta policie co se chvástá pomocí a chráněním. KDY UŽ TI KORYTÁŘI začnou něco dělat!!!!!

Jak se nechat nachytat......

(Alena, 21. 4. 2009 9:17)

Také já bláhová na lep sedla.....S poctivostí nejdál dojdeš! To je za to, že člověk platí své pohledávky...???

Hledám další podvedené

(Miroslav, 17. 4. 2009 0:02)

Hledám další z řady podvedených,kteří naletěli podvodníkům a nevědomky zaplatili podvodnou fakturu.Potřebuji poradit,jestli lze ještě něco udělat než těm podvodníkům zaplatit.Napište na havouk@email.cz Díky.

a včem je problém

(Milan T., 11. 12. 2008 19:42)

Na první pohled se zde jedná o podvod, takže bych okamžitě zablokoval účet a veškeré platby by se tak vraceli obětím spět na účet.Jenže v tomto státě jsou tyto podvody více než tolerovány.A naši vladaři, tak těm je to naprosto jedno.Proč by měli honit zloděje když sami nejvíce kradou!!!

Jiří

(Politika, 10. 12. 2008 14:53)

Já bych politiku do toho taky netahal. Ale vše souvisí se vším.
Tady si dovolím souhlasit s větou ...- to bude spíš o lidech - tedy o konkrétních pohodlných úřednících...
Ale zároveň se ptám. Kdo řídí, nebo komu podléhají tito úředníčci?
Myslím si, že stále platí: Jaký pán, takový krám!
Nebo snad naši představitelé o tomto problému neví? Nebo se starají spíše o své posty a spokojenost lidí je až na x-tém místě? Pak ať se nediví, když u voleb neuspějí. To platí a bude platit, ať je u vesla Petr, nebo Pavel.

Politika

(Mgr. David Ondrejkovič, 10. 12. 2008 13:50)

Já bych do toho politiku netahal - to bude spíš o lidech - tedy o konkrétních pohodlných úřednících, kteří jen hledají důvod - jakýkoli - i ten sebeformalističtější - který jim umožní se "zbavit problému" a umýt si ruce. Přesně s tím katalogoví podvodníci počítají.

Jinak pokud už bychom to brali z politického hlediska, pak by mělo být v zájmu obou hlavních proudů české politiky tento problém řešit ku prospěchu obětí těchto podvodů:

Pokud se ČSSD profiluje jako strana prosazující obecnou solidaritu, pak by měla podporovat podporu takového řešení, které umožní vyrovnat se s tímto problémem těm subjektům, které se s ním objektivně nejsou schopni vyrovnat sami aniž by jej zavinili (oběti katalogových podvodů nechtěli nikoho podvést, jen padli do velmi sofistikovaně a cíleně připravené pasti).

Pokud se ODS profiluje jako strana konzervativní, pak by měla prosazovat tvrdé stíhání narušitelů konzervativních hodnot, na kterých je postavena západní civilizace.

Ale nejsem politik - berte to jen jako amatérské zamyšlení čtenáře denního tisku.

Úvaha

(Jiří, 10. 12. 2008 12:35)

Pokud státní orgány neudělají nic, aby se tyto podvody nemnožili jako "houby po dešti", podřezávají si větev sami pod sebou.
Narůstá silně nespokojenost proti jejich nečinnosti v řadách podnikatelů i občanů. Při příštích volbách tím nahrají komunistům. Ti, jak se zdá, vtomto směru měli větší disciplínu a takovíto vykukové, jako je EOS a jim podobní, měli pramalou šanci otravovat.