Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obviňují nás z křivého obvinění :-)

21. 12. 2007

Dnes jsme se dozvěděli následující:

Mám za to, že Vaše námitky nejsou projevem Vašeho osobního postoje, nýbrž jste se nechal zmanipulovat osobou, která vystupuje jako Mgr. David Ondrejkovič. Vámi vznesené námitky jsou identické s těmi, které zveřejňuje na webu, kde brojí proti naší společnosti. Na tuto osobu bylo podáno trestní oznámení pro křivé obvinění.

Pokud tedy někdo z postižených podával trestní oznámení na neznámého pachatele podle našeho vzoru nikoli z vlastní vůle nebo jako vyjádření jiného než svého svého osobního postoje, pak nás to velmi mrzí :-) Může se nám prosím přihlásit někdo, kdo se cítí být zmanipulován?

V současné době nám není známo, že by na osobu Mgr. Davida Ondrejkoviče bylo podáno trestní oznámení kdekoli v ČR. Vyzýváme oznamovatele nebo postižené, kteří toto trestní oznámení podávali, aby nás blíže informovali o místě podání a čísle jednacím e-mailem na adrese uvedené v sekci Kontakty na těchto stránkách. Rádi bychom s Policií spolupracovali ještě mnohem intenzivněji než doposud!

Aktualizováno: Doposud bylo prověřeno, že na osobu Mgr. Davida Ondrejkoviče nebylo podáno žádné trestní oznámení v Brně. Prověřování pokračuje i v ostatních lokalitách v ČR, ale není to priorita.

Jsme přesvědčeni, že se jedná pouze o účelovou fabulaci.

Citace z trestního zákoníku:

§ 174 Křivé obvinění

(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
(2) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek.

Na závěr oblíbená akademická otázka:

Když několik stovek lidí z celé republiky tvrdí a především dokládá určitou skutečnost, jaká je pravděpodobnost, že je tato skutečnost "nepravdivá" a obvinění "lživé"?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Křivé obvinění?

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 8. 2008 6:37)

Toto bohužel nijak nesouvisí s naším případem, ale i tak se pokusím odpovědět:

1) Pokud to kamarádka o vás jen tak vykládá, může jít o trestný čin pomluvy. Pokud už na vás podala ona osobně trestní oznámení, může jít o trestný čin křivého obvinění. Kontaktujte tedy Policii a řekněte jim o co přesně jde. Počítejte však s tím, že budete muset prokázat, že ona naprosto vědomě lhala - jinak to není trestný čin.

2) Dále můžete podat žalobu na ochranu osobnosti, vyčíslit škodu, která vám jejím jednáním vznikla a požadovat její uhrazení. Budete muset ale taktéž prokázat, že vám škoda vznikla jen a pouze jako přímý důsledek jejího jednání.

Prokazování to není snadné, ale lze jej úspěšně realizovat.

Každopádně se omlouvám, že to nemohu řešit dále, neboť tyto stránky jsou věnovány zcela jinému problému.

Můžete mi zkusit napsat na ondrejkovic@klikni.cz a poskytnout více podrobnějších informací? Třeba by mne pak ještě napadlo něco dalšího.

krive obvineni

(zdenek, 22. 8. 2008 2:48)

dobry den, vcera jsem se dozvedel ze jsem ze znamim udelal financni podvod na kamaradku, a neni to vubec pravda poradte mi prosim co mam delat. mel sem nastupovat do nove prace a jak se to dozvedeli tak me neprijali chci podat na ni zalobu je to mozne? dekuji za odpoved