Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč není možná dohoda podle EO Servisu

6. 3. 2008

  1. Podle první podmínky by dohodu museli uzavřít všichni členové sdružení. Sdružení však není oprávněno své členy k uzavření dohody nutit a nemůže tedy v žádném případě garantovat 100 % účast na dohodě. Jakákoli dohoda bude vždy jen individuální záležitostí po uznání vzájemné výhodnosti

  2. Podle první podmínky se dohody rovněž nesmí účastnit osoby, které nejsou členy sdružení. Takové omezení nepovažujeme za možné akceptovat – kdybychom a priori někoho z dohody s EO Servis, s.r.o. vyloučili, bylo by to eventuálně dokonce možné hodnotit jako zakázaný kartel, tzv. vylučovací. Kromě toho, máme jasně psáno ve stanovách, že působíme ve prospěch všech - tedy i nečlenů; i kdyby tomu ale tak nebylo, vztahy mezi třetími osobami a EO Servis, s.r.o. jsou jejich vzájemnou záležitostí a sdružení nepřísluší tyto vztahy jakkoliv omezovat.

  3. Nelze doporučit za daného stavu vědomostí se jakkoliv zapojovat do vymáhání náhrady škody vůči Quality Brands. Jedná se o vzájemný vztah EO Servis, s.r.o. a jeho smluvního partnera, zatím nám nejsou známy okolnosti, které by nasvědčovaly tomu, že členové sdružení mají vůči této společnosti nějaké existující pohledávky. Ze „zapojení do vymáhání“, pokud by mělo spočívat v podání žaloby proti Quality Brands, by členům sdružení spíše mohly vzniknout dodatečné náklady (včetně povinnosti uhradit Quality Brands náklady řízení ve vysoce pravděpodobném případě neúspěchu). Zároveň se nikdo nemůže zavazovat k tomu, jak bude před soudem vypovídat jako svědek – jeho povinnosti v tomto ohledu se řídí občanským soudním řádem. Tato část návrhu dohody může být za určitých okolností chápána jako pokus o ovlivňování svědků!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jo...

(New, 9. 3. 2008 19:45)

Je vidět, že se nemá všechno jíst, hned co se to uvaří... Díky za podpůrný argumenty...