Jdi na obsah Jdi na menu
 


První reálný pokus EO Servisu o smír?

4. 2. 2008
Vážení přátelé,

Dnes k nám přišel od jednoho z poškozených po dlouhé době od EO Servisu zaslaný zajímavý dopis. Firma v něm podle našeho názoru naznačuje, že by možná byla ochotna akceptovat v jisté podobě náš původní návrh z konce listopadu, který jsme zveřejnili zde (červené písmo dole), tedy úplně se zříci jakýchkoli finančních i jiných nároků vůči všem, kteří se cítí být podvedeni, s výjimkou oné prvotní částky 1250,- Kč.

Tento dopis si můžete přečíst zde a zamyslet se nad tím, co doopravdy znamená. Možná jen potřebují teď nahonem získat nějaké spokojené zákazníky, aby měli argumenty proti nám, případně potřebují zoufale projevit dobrou vůli jako jistou polehčující okolnost v soudních procesech, které které se na ně neúprosně řítí. Jak už jsme od EO Servisu zvyklí, nic není tak jednoznačné jak se na první pohled zdá a ostražitosti není v tomto případě nikdy nazbyt.

Zároveň již celá záležitost zašla opravdu dost daleko a naše pozice vůči EO Servisu je nyní mnohonásobně silnější než byla před třemi měsíci. EO Servis dnes kromě policejního vyšetřování čelí pravděpodobně i hloubkové kontrole Finančního úřadu zaměřeného na jejich účetnictví a daňovou povinnost, Krajského živnostenského úřadu zaměřeného na zjištění nekalosoutěžních praktik - především klamavé reklamy a v blízké budoucnosti možná i šetření Úřadu na ochranu osobních údajů. Dále je pod stále se zvyšujícím mediálním tlakem (rozsáhlý materiál připravuje také časopis Týden a TV Nova v pořadu Občanské judo), který již zřejmě nevítá tak, jako když některým z Vás posílal tohle, což dává najevo především tím, že se odpovědím na otázky novinářů vesměs vyhýbá, jak se můžete přesvědčit například zde a zde.

Uvědomte si prosím, že zaslaná nabídka v této podobě především předpokládá Vaše uznání neplatných smluv a v nich obsažených VOP se všemi riziky z toho vyplývajícími!

Pokud by Vám byl tento dopis též zaslán jako nabídka na odstoupení EO Servisu od jakýchkoli finančních pohledávek nad rámec již zaplacených částek vůči Vám, můžeme Vám doporučit v podstatě následující dvě varianty:

Varianta 1:
Pokud tuto nabídku obdržíte a rozhodnete se ji akceptovat, pak by to mělo pro Vaši bezpečnost být výhradně s následujícími podmínkami:

Smlouva bude mít písemnou formu a bude obsahovat tato výslovná ustanovení:

 • Tato smlouva není uznáním jakéhokoli předchozího smluvního vztahu s EO Servisem.

 • 1250,- bez DPH je jediná a konečná platba, která byla již uskutečněna před uzavřením této smlouvy, žádné jiné platby nebudou v žádné jiné formě vyžadovány a pokud již byly v omylu zadavatele vyvolané ve jménu provozovatele realizovány, pak budou vráceny zadavateli do 1 měsíce od uzavření této smlouvy

 • Provozovatel se zavazuje nepodnikat žádné kroky, které by mohly vést k jakýmkoli finančním nákladům zadavatele nad rámec jediné a konečné ceny uvedené výše

 • Smlouva končí dne (přesné datum) a nebude-li znovu písemně sjednána, pak automaticky zaniká

 • Nedílnou součástí smlouvy jsou Všeobecné obchodní podmínky vytištěné na druhé straně smlouvy, které budou upraveny takto:
  • Ruší se bod 4.2.6 VOP v plném rozsahu
  • Ruší se celá část 6 VOP (Úroky z prodlení, smluvní pokuta)
  • Ruší se bod 7.2. VOP v plném rozsahu
  • Body 7.4. a 7.5. se upraví s ohledem na zrušení části 6
  • Ruší se bod 7.6. a 7.7. VOP v plném rozsahu

Touto variantou akceptujete rozsah a kvalitu "celoevropských" služeb portálu www.eocentrum.cz za Vámi zaplacených 1250,- Kč bez DPH a dáváte EO Servisu v podstatě generální pardon. Pokud je to však pro Vás akceptovatelná cesta jak z tohoto vlaku s minimálními ztrátami bezpečně vystoupit, pak Vám to jistě nikdo nebude vyčítat.

Tyto podmínky ještě zpřesníme s právníkem tak, aby Vám opravdu nehrozilo, že tím pro Vás celá záležitost neskončí. Proto doporučujeme především NEPOSPÍCHAT!

Varianta 2:
Pokud se domníváte, že není správné, aby chlapci dostali opakovaně příležitost, které se již dříve s arogancí jim vlastní rozhodli nevyužít a že není dobré, aby jim bylo i nadále umožněno podnikat v obdobném stylu, pak stačí na případnou nabídku nepřistupovat. Pokud se takto rozhodne významná část poškozených, jsem připraven pokračovat v čele tohoto boje až do úplného vymýcení zla představovaného podvodným jednáním takovéhoto druhu a to se všemi důsledky.

Každopádně rozhodnutí je jen na Vás. Přejeme Vám šťastné a správné rozhodnutí!

Mgr. David Ondrejkovič
a jeho "minitým"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:Dalsi poskozeny

(Ondra, 6. 2. 2008 11:37)

hele ho tak jestli EOS nabizi i podomnimy prodejci tak na vinne asi nebude jen Call centrum jak tvrdi:D jinak k tomu trestnimu oznameni ja bych ho podal ale nevim jak na tom jste s podpisem ja sem jim nic nepodepsal v podstate vsechno udelali oni po telefonu a ja jsem jen kliknul na dokoncit registraci... nicmene bych ho podal i kdybych jim neco podepsal parchantum zparchantelym omlouvam se za chyby nikdy jsem v pravopisu nebyl moc dobrej

další poškozený

(poškozený Znojmo, 6. 2. 2008 9:39)

Děkuji autorům za užitečné rady, mě osobně navštívila pani jménem EO servisu v září roku 2007 na což mám dva svědky kde nabízela služby dle popsaného scenáře za cenu 1 250,- Kč.
Dne 4.2.2008 jsem obdržel dopis datovaný dne 14.1.2008 jako odpověd na předlohu Vašeho dopisu. V závěru dopisu uvádí, že proti Vaší osobě podal tr. oznámení a tedy se ptám jestli mám proti p. Jurenkovi podat také trestní oznámení. Děkuji a jsem s pozdravem J.Š. tel 736611600

Bod 4

(podvedený, 5. 2. 2008 12:48)

A není toto právě tento případ? Nebo je to z jejich strany jenom "testovací" verze, jaká bude reakce?
Rád bych se mýlil a určitě bych uvítal, kdyby dostali rozum.

Bod 4

(Mgr. David Ondrejkovič, 5. 2. 2008 10:39)

V komentáři "zpozorněte" - k bodu 4/:
Pokud by to někomu nabídli a někomu ne, pak by si tím u soudu jasně podřízli větev - jak by to u někoho zdůvodnili, že tomu ano a tomu ne?
Jinak díky za Váš příspěvek!

zpozorněte

(podvedený, 5. 2. 2008 10:10)

1/Porovnávámli podpis na tomto dopise s dopisy, keré jsem od EO serviu obdržel, tak se výrazně liší!
2/Mám pocit, že chtějí tímto legalizovat uzavření smluv! Nabízejí jakousi 100% slevu, ale o neplatnosti smluv, nebo o nevymáhání nehorázných sankcí ani slovo.
3/Proč jednoznačně nenapíšou, na př.: "omlouváme se a původní naše požadavky na měsíční platby považujeme za nedopatření a nebudeme je ani v budoucnu na nikom vyžadovat. Totéž platí o případných sankcí a v tomto smyslu ihned upravujeme VOP i ceník!" Nebo, "smlouvy" uzavřené "kliknutím" považujeme za neplatné a na příště akceptujeme jenom osobní nebo elektronický podpis.
4/Nabízí se také varianta, že někomu toto nabídnou a někomu ne, aby výrazně oslabili společný postup proti nim. Předpokládají, že část na tuto hru přistoupí a tím také oslabí finanční možnosti sdružení!
5/Proto bych na toto přistoupil pouze v případě, že toto nabídnou všem a formou, jakou popsal pan Ondrejkovič výše!!!

podpis

(googleman, 5. 2. 2008 8:35)

dopis je to zajimavy, a pokud je pravdivy tak bych rek ze Jurenka pekne vymekl, jedine co se mi nezda je podpis na nem, neni naprosto zrejme kdo ho podepsal, Jurenka to evidentne nebyl a na takto dulezite veci by to opravdu chtelo podpis jednatele.