Jdi na obsah Jdi na menu
 


První rozhodčí řízení bylo zřejmě zahájeno!

7. 12. 2008


Podle našich informací zahájil uprostřed uplynulého týdne rozhodce vystupující jménem Robert Cholenský rozhodčí řízení proti jedné z obětí katalogového podvodu páchaného firmou EO Servis Brno.

Osoba stejného jména se na internetu vyskytuje v souvislosti s činností organizace s názvem Liga lidských práv v Brně - mezi jejimi kontakty přímo na stránkách www.llp.cz však není.

Informace o zahájení rozhodčího řízení byla zaslána elektronickou poštou.

K tomu doporučujeme:

  • Pokud obdržíte stejným způsobem nebo písemně oznámení o zahájení rozhodčího řízení vůči Vám, reagujte způsobem, který naleznete zde.

  • Nezapomeňte reagovat do 7 dnů od obdržení informace o zahájení rozhodčího řízení ani na to, že Vaše námitka musí být prvním úkonem ve věci!

  • Svou reakci (nejlépe podle našeho vzoru) pošlete jak e-mailem, tak především písemně na dodejku!

  • Sledujte tyto stránky Unie pro rozhodčí a mediační řízení nejméně 3x týdně a to i tehdy, pokud Vás v souvislosti s rozhodčím řízením zatím nikdo nekontaktoval - to pro případ, že by Vám rozhodce (samozřejmě úmyslně) nezaslal informaci o tom, že proti Vám zahájil rozhodčí řízení. Pokud se tam objeví Vaše jméno - ihned reagujte!

  • Pomalu si připravujte trestní oznámení na rozhodce a pečlivě archivujte vše, co bude pro jeho podání důležité.

  • Nepřistupujte na telefonické a osobní hovory s rozhodcem či s EO Servisem - můžete se spolehnout na to, že vše co řeknete bude použito proti Vám. Naopak vše co do telefonu řeknou oni následně popřou či překroutí ve Váš neprospěch. Trvejte na písemném (maximálně e-mailovém) styku.


Nepodléhejte panice - stále jde o součást psychologického nátlaku. Zahájení rozhodčího řízení neznamená nic víc, než jeho jinou formu. Tyto praktiky jsou dobře známy z jiných případů katalogových podvodů.

Od zahájení rozhodčího řízení vede k nějakému pokusu o případnou exekuci ještě velmi dlouhá cesta a na ní číhá na podvodníky tohoto typu řada překážek o kterých víme a které beze zbytku využijeme k jejich konečnému zničení.

Doposud žádná podvodná katalogová firma v ČR nedosáhla konečného vítězství, pokud jí podvedený klient sám dobrovolně o své vlastní vůli nezaplatil vše, co po něm požadovala! Ani zaplacení nějaké první požadované částky v době, než poškozený rozpoznal podvod, není v soudních sporech bráno jako uznání smlouvy.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vývěsní listina

(Mgr. David Ondrejkovič, 9. 12. 2008 11:14)

Ano určitě sledujte vývěsní listinu Unie a jakmile se tam objeví Vaše jméno nebo jméno Vaší firmy, reagujte odesláním Vyjádření k rozhodčí žalobě (viz náš vzor).

Ale předpoklad je, že pokud Vám to pošlou, pak do e-mailové schránky, kterou jste zadávali při telefonické objednávce nebo při dokončení registrace.

unie roz.

(poškozený, 9. 12. 2008 11:08)

takže máme sledovat vývěsní listinu unie?

Opatrovník - vysvětlení

(Mgr. David Ondrejkovič, 9. 12. 2008 8:43)

Nikoli - pokud by se na té jejich stránce objevilo, že nějaký rozhodce libovolného jména konkrétně VÁS - TEDY VAŠÍ OSOBU ČI FIRMU nezastihl na jemu známé adrese a ustanovuje Vám proto tzv. "Opatrovníka", pak je třeba reagovat - tedy nejlépe nám napsat.

opatrovnik

(poškozena, 9. 12. 2008 8:02)

Mám dotaz, dívala jsem se na stránky roz.unie a nějak mi není jasná ta vývěska, co znamená ustanovení opatrovníka? Všimla jsem si, že to je jak přes kopírák a stále stejná osoba.Chápu to tak, že osoba nebyla zastižena a my zvolíme tuto osobu??? Děkuji za vysvětlení.