Jdi na obsah Jdi na menu
 


Top Internet - zahájeny úkony trestního řízení

27. 4. 2010Na základě stovek doposud zaslaných výpovědí poškozených osob zahájil vyšetřovatel úkony trestního řízení podle § 158, odst. 3) trestního řádu - podrobněji o tom co to znamená si přečtěte zde.

Oficiální vyrozumění o zahájení úkonů trestního řízení si můžete přečíst zde.

Jedná se o tzv. přípravné řízení, ve kterém půjde především o to zajistit a vyhodnotit veškeré dostupné důkazy a rozhodnout, zda byl či nebyl spáchán trestný čin.

Nutno podotknout, že k zahájení trestního řízení orgány v něm činné (Policie a státní zastupitelství) obvykle přistupují až po zralé úvaze, pokud mohou reálně předpokládat, že se jim podaří získat dostatek důkazů o tom, že byl spáchán trestný čin a ztotožnit konkrétního pachatele.

Pokud vyšetřovatel dojde k názoru, že trestný čin spáchán byl - pro což má dle našeho názoru dostatek důkazního materiálu - bude Malému sděleno obvinění a následně bude obžalován a věřme, že i odsouzen.

Další informace k průběhu řízení prozatím veřejně dostupné nejsou.

Předpokládáme, že se Malý v tuto chvíli tváří přibližně takto, ale rozhodně už nemůže být v bohorovném klidu jako třeba tady.

Uvědomte si prosím, že pokud vás Malý obtěžuje a vy jste se dosud nepřipojili k trestnímu oznámení, nevyužili jste možnosti nápravy a zvyšujete ním pravděpodobnost, že se Malý a jemu podobní budou do budoucna stále se stejnou chutí pokoušet obrat vás o peníze.  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fakturace za inzerci, kterou jsme neobjednali

(Štefková, 29. 5. 2012 9:32)

Také naše firma obdržela 15.5.2012 zálohové faktury, prý za prezentaci na www.rejstrikfirem.cz. Žádnou takovou prezentaci jsme si neobjednali.

Celá snůška faktur

(Jana, 3. 5. 2012 12:00)

Pan Malý poslal celou snůšku zálohových faktur od r. 2004 a chystá se podat trestní oznámení ;=)).Je to trochu vedle, protože nezaplatit zálohovou fakturu není trestný čin. Mohu prokázat, že registraci jsem neprovedla já - v údajích jsou totiž kolosální nesmysly.

Jak to vubec vypada s trestnim rizenim.

(Jaroslav, 22. 2. 2012 17:47)

Jak to vubec vypada s trestnim rizenim?

Evidentně naše orgány nemají jednoducho práci.
Ten člověk v tom jeho "vydírání" pokračuje i nadále.

Re: Jak to vubec vypada s trestnim rizenim.

(MARK561, 8. 3. 2012 10:23)

vsem postizenym posilam jednoduchou radu

nic neplatte a na maleho Maleho nereagujte

do sveho emailoveho klienta si nastavte filtr ktery vymaze veskerou postu z domeny @topinternet.cz ... a mate klid, ALE UDELEJTE TO CO NEJDRIVE, nebo se tim budete zbytecne mucit.


protoze maly Maly nikdy zalobu k soudu nepoda, nema totiz zadnou podepsanou objednavku, kdyz si jeji existenci de fakto jen vymyslel. Takze je zjevne ze nemuze nic vymahat. Zadny soud neuzna jeho zfalsovane logy v databazi.

Jsme jednou z napadenych firem

(Marek Zinga, 8. 3. 2012 10:20)

patrime take mezi napadene firmy
pan maly opsal udaje o nasi firme z nasi firemni prezentace, umistil je na sve stranky a nyni vymaha poplatky zpetne za nekolik let ...

do sve databaze si totiz vlozil zaznam o tom ze jsme objednavku prezentace odsouhlasili uz nekdy v roce 2009 coz je holy nesmysl...

nereagujeme na emaily tohoto podvonika. Povazujeme to za rozumnou obranu. Presto nam udajnou fakturu a kopii smlouvy posila pravidelne dvakrat az trikrat do roka.

Michal Malý

(Pet, 8. 3. 2012 9:25)

Kdo ví, kde má pan Michal Malý trvalé bydliště, nebo kde se zdržuje, ať mi prosím pošle jeho adresu na e-mail: info@petrsnabl.cz, budu mu moc zavázán. Předem děkuji.

podvodník Malý a jeho praktiky

(Lenka, 27. 2. 2012 13:48)

Posílala jsem připojení k hromědné žalobě,ale nikdo se mi nikdy neozval zpět, tak ani nevím, zdali tam má osoba figuruje, což mne mrzí:-( také bych chtěla vědět, jak to vypadá. Tento podvodník už mi vyhrožuje i exekucí, stupňuje své výhružky a člověk přece jen nemůže mít v našem státě jistotu, že "pravda zvítězí" nad podovodem, šmelinou a vyčůránstvím.:-(

Re: podvodník Malý a jeho praktiky

(Mgr. David Ondrejkovič, 27. 2. 2012 14:01)

Dobrý den Lenko,

Pokud jste se k něčemu připojila, pak to bylo trestní oznámení a nikoli žaloba (to jsou dvě rozdílné věci). Pokud se Vás do této chvíle nikdo nekontaktoval, tak je to proto, že trestní řízení stále běží a stále nebylo ukončeno.

Na tomto webu od té doby bylo publikováno mnoho informací - naposledy tady: https://spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/aktualizace-doporuceneho-postupu-proti-michalu-malemu-a-jeho-topinternetu-s.r.o..html

Doporučuji se vlevo na této stránce zaregistrovat RSS kanál alespoň na Aktuality, aby jste byla vždy upozorněna na nové informace.

Malý může vyhrožovat čím chce - neberte ho vážně - tady máte komplexní informaci proč: https://spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/znovu-a-prehledne_-maly-a-jeho-top-internet_-aneb-proc-se-nemusite-niceho-bat.html

Jak obecně přistupovat k takovýmto praktikám si můžete přečíst zde: https://spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/vyjadreni-a-doporuceni-evropskeho-spotrebitelskeho-centra.html

Máte-li otázky, na které jste v uvedených odkazech přesto nenašla odpověď, kontaktujte mne prosím na adrese ondrejkovic@klikni.cz

Rejstřík firem-podvodník Malý

(Ing. Tomšá Malinda, 26. 6. 2011 12:19)

Přátelé, s panem Malým jsem si dopisoval v roce 2005. Původně jsem si chtěl objednat neplacené zveřejnění v Rejstříku firem. Poctivě vyplnil asi čtyřstránkový formulář a pak před konečným potvrzením došlo ke ztrátě spojení s jeho serverem. Po opětovném přihlášení se zdálo, že vše zůstalo ve formuláři. Jedné co se změnilo - bylo přepsáno zaškrtávací políčko z neplacených služeb na placené. Toho jsem si nevšiml a následně vše potvrdil. V potvrzovací e-mailu nebyla vůbec zmínka o tom, že bych si objednal nějakou placenou službu. Vše bylo od začátku účelově konstruováno. Abych se pana Malého zbavil, zaplatil jsem 990,- Kč a 5 let měl pokoj. Letos, ale přišla nová faktura a zjistil jsem, že jsem opět v jeho Rejstříku s údaji starými 6 let. Přes heslo, které mi systém zaslal, nejde informace vymazat. Vše mám ofoceno z obrazovky. Jde jednoznačně o podvod a navíc o zneužití osobních údajů. Rád se připojím k podpoře trestního oznámení.
Pijavicím zmar.
tomas.malinda@altron.net

Re: Rejstřík firem-podvodník Malý

(Jakub, 20. 2. 2012 11:52)

Ono to fungovalo geniálně, na tom webu v administrativním rozhraní byla položka "zrušit registraci" a když na ní člověk klikl, tak vždy spadlo připojení. Registrace prostě nešla zrušit a on si pak chytře upravil smluvní podmínky tak, že po 6 měsících každý, kdo byl registrovaný zdarma přešel na placenou verzi :)

zloděj pan Malý

(Jakub, 20. 2. 2012 11:46)

I já mám s panem Malým zajímavou zkušenost, tedy ze staršího data (2005). Přišel mi od jeho firmy email, že dlužím 1800 kč za prezentaci v jeho katalogu, o kterém jsem do té doby netušil, že existuje. Volal jsem na číslo, co měl na webu, ale ozvalo se z něj vždy jen "dobrý den, toto je hlasová schránka, která se nevybírá, děkuji za pochopení" a to je vše. Psal jsem mu email a odezva byla velmi agresivní - něco ve stylu "Jste náš dlužník a na ty máme svoje páky, buďto uhraďte, nebo na Vás okamžitě podáváme žalobu, máme uloženou Vaši IP adresu a dokážeme, že jste souhlasil s placenou službou skrze náš web" - udělal jsem blbost a zaplatil - po roce jsem firmu přenechal kolegovi a co se nestalo, přišla další faktura - i když pojem faktura je dost sporný, nebylo tam zdanitelné plnění ani rozpočet DPH, na 1400 kč, prý jsme dostali slevu :) kolega nezaplatil, přišel opět výhrůžný email s tím, že prý když zaplatíme půlku, tak nás trvale z katalogu odstraní - kolega bohužel také podlehl a zaplatil. I takto se dá v čr bohužel úspěšně podnikat, koukám, že i po 7 letech mu ty firmy dál frčí.

Připojení se k žalobě

(Vladimír Váňa, 29. 12. 2011 20:52)

Dobrý den, je možné se ještě připojit k žalobě na pana Malého a jeho firmu TopInternet s.r.o., můžete mi sdělit jakým způsobem?

Re: Připojení se k žalobě

(Mgr. David Ondrejkovič, 29. 12. 2011 20:54)

Určitě by jste to našel i sám, ale pro jistotu: https://spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/cerna-listina-nepoctivych-katalogovych-firem/top-internet-s_r_o_.html

Připojení se k žalobě "posílá dopisy již 3 roky"

(Pavel Tomaštík, 25. 1. 2012 19:00)

Dnes jsme i já objevil onen vyděračský dopis. Je začátek roku 2012 a tak jednak se rád připojím k hromadné akci, jednak vidím, že chuť tomuto podvodníkovi nehrozí. Pavel

pořád to malému jde

(michal@eceat.cz, 9. 1. 2012 13:47)

Dnes jsme i já objevil onen vyděračský dopis. Je začátek roku 2012 a tak jednak se rád připojím k hromadné akci, jednak vidím, že chuť tomuto podvodníkovi nehrozí. Michal

připojení se k žalobě

(šlajchrt josef, 22. 10. 2011 21:01)

můžete mě někdo napsat jakým způsobem je možné připojit se k žalobě na top internet. děkuji šlajchrt

Nové urgence neuhrazených faktur

(Iva Buštová, 23. 8. 2011 14:17)

Jen bych chtěla upozornit, že jsem dnes 23.8. 2011 od pana Malého opět obdržela údajně neuhrazenou fakturu z roku 2007-2008 (bohužel, jsem ji tenkrát uhradila) s výhružným dopisem o soudu apod. Nechápu, kde bere tu drzost. Ráda bych zaslané materiály poskytla jako důkaz o jeho dalších podvodných aktivitách.

Re: Nové urgence neuhrazených faktur

(Verča, 24. 8. 2011 8:46)

Ano, i já jsem včera 23.8.2011 obdržela od p. Malého další proformafakturu v pořadí již třetí, tentokrát s výhružným dopisem o soudu....
nechápu, jak je možné, že přes všechny protesty a trestní stíhání v tom může pokračovat.

Trestní oznámení a civilní žaloba

(Mgr. David Ondrejkovič, 10. 4. 2011 21:36)

Pro začátek je rozhodně potřeba se přidat k trestnímu oznámení a zahrnout tam i tuto skutečnost. Dále doporučuji podnět k Finančnímu úřadu a možná v tomto případě i civilní žalobu na vrácení bezdůvodného obohacení.

stížnost na pana MALÉHO

(anna, 10. 4. 2011 21:31)

Tak jsem se také stala obětí,zaslal mi kolik let staré že jsem nezaplatila faktury i když jsem psala že jsem si nic neobjednala,tak jsem mu zaplatila 1188 kč a ted po 3 měsících se ozval i dopisem že jsem ještě dosud neuhradila ,přiložená faktura měla jiná čísla na konci tak jsem poslala čísla z učtu kterým jsem platila řekl že to musí předat účetnimu,prosím co mám dělat aby mi peníze vrátil zpátky