Jdi na obsah Jdi na menu
 


TopInternet, aneb můžete v klidu spát

22. 5. 2012

Na základě svého zmocnění od mnoha oznamovatelů jsem po nahlédnutí do trestního spisu učinil následující a poměrně jednoznačný závěr:

  • Vyšetřování případu je prakticky ukončeno a zbývá jej pouze administrativně uzavřít a vydat o tom usnesení, což je s ohledem na několik stovek (cca 700) individuálních případů poměrně časově náročné.

  • Hlavní závěry, které jsem po nahlédnutí do spisu učinil, jsou tyto:

    • Bylo prokázáno, že Michal Malý operuje s "důkazy" (zejména s IP adresami), které již mnoho let nejsou nikde archivovány (ani Policie není schopna zjistit komu tyto IP adresy v době údajného sjednání smlouvy skutečně patřily). Z toho lze jednoznačně dovodit (což ovšem PČR nepřísluší), že by M.Malý nemohl unést u jakéhokoli civilního soudu své důkazní břemeno - jinými slovy - nikdy by nemohl soud na základě těchto důkazů vyhrát.

    • Policii se nepodařilo dohledat, že by M.Malý někdy někoho v dané věci žaloval a to za celou dobu cca 8-mi let, kdy svými nevyžádanými e-maily a dopisy oznamovatele obtěžuje.

    • M.Malý také v rámci policejního prověřování nikdy nepředložil ke svému "systému objednávek" žádné jiné vyjádření než svoje vlastní. Pokud vůči oznamovatelům operuje "nezávislou organizací", pak evidentně lže.

    • Jelikož se ze strany M.Malého jedná o vyhrožování, které není nikterak nebezpečné a nemůže dojít ke způsobení škody bez dobrovolných a aktivních kroků oznamovatelů (tedy bez toho, aniž by jste mu dobrovolně zaplatili), rozhodl se vyšetřovatel trestní oznámení odložit. Tento závěr sice může být vnímán rozpačitě, nicméně je pravdou, že v případě TopInternetu nikdy k žádným škodám nedošlo (dobrovolné zaplacení u podnikatele, který si může relativně snadno zjistit, že je to nesmysl a že nic platit nemusí, není vnímáno jako trestný čin) a trestní stíhání jako takové má své místo až tehdy, pokud jiné prostředky neexistují, či nefungují (tedy kdyby třeba Malý uplatil soudce a ten ho pak nechával vyhrávat spory, což se v tomto případě nestalo a je přitom zřejmé, že by Malý soud za normálních okolností vyhrát nemohl).


Dne 23.5.201 v 17:45 o celém případu vysílala Česká televize reportáž v pořadu Černé ovce - dívejte se
zde, reportáž má název "Rejstřík".

Během natáčení bylo opravdu zábavné sledovat, jak se M.Malý celou dobu pod různými záminkami zbaběle vyhýbal jakýmkoli pokusům reportérů o přímý kontakt a vyjádření (reportérka mu opakovaně nabízela, že za ním přijedou až domů).

Zejména tvrzení M.Malého o "kontrole jeho systému nezávislou organizací a uznání platnosti takto uzavřených smluv" se ukázalo jako zjevně lživé - M.Malý byl několikrát vyzván, aby takové stanovisko předložil, avšak nikdy tak neučinil.

S ohledem na mnohdy zcela absurdní znění Malého výhrůžných e-mailů je též poměrně zřejmé, že tyto rozesílá spamový automat, který by tak činil i kdyby Malého z jeho "podnikatelského neúspěchu" trefil šlak - což bych mu osobně velmi přál.

Tímto je tedy možno považovat případ za prakticky uzavřený. Pokud se nic nezmění - a ono se příliš nemá co změnit - tak je možno Malého e-mailové i písemné výhrůžky zcela bez jakéhokoli rizika ignorovat.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

top-firma.cz - GF Investment Holding Inc. - POZOR NA NE!

(Erw, 31. 5. 2012 8:21)

Zdravim,
jiz po nekolikate mi na email prisla nasledujici nabidka (cituji jen zajimavou cast):
...Neváhejte a registrujte se do katalogu www.top-firma.cz jako dodavatel ještě dnes -
REGISTRACE ZDARMA.

Upozornuji, ze ackoliv je registrace zdarma, tak ve VOP uz se mluvi o uplne necem jinem - viz http://webdenik.cz/dokumenty/top-economy-s-r-o/VOP_91.pdf

Opet cituji nejzajimavejsi casti VOP:
------------------------------------------
Smlouvu lze vypovědět s okamžitou účinností do 30 dnů od registrace a dále potom s 6 měsíční výpovědní lhůtou.

Kredit, neboli kreditní systém, slouží k zúčtování všech služeb poskytovaných GF registrovaným uživatelům. Jeden kredit odpovídá 10,- Kč, tedy v případě, že má registrovaný uživatel zájem si zakoupit např. 100 kreditů, musí GF zaplatit částku ve výši 1.000,- Kč.

V případě, že se registrovaný uživatel dostane do záporného počtu svých kreditů, tedy na hodnotu nižší, než je 0 kreditů, je povinen si kredity dokoupit tak, aby se dostal do pozitivního kreditního stavu. V případě, že Registrovaný uživatel nedokoupí kredity do 60 dnů ode dne, kdy se jeho kreditní stav ocitne v záporných číslech, budou takovému Registrovanému uživateli kredity dobity automaticky tak, jako by si sám Registrovaný uživatel dokoupil balíček či balíčky v nejnižším možném množství tak, aby se dostal do kladného kreditního stavu. V takovém případě je Poskytovatel oprávněn takto použité kreditní balíčky Registrovanému uživateli vyfakturovat v cenách až o 30% dražších, než je standardní cena takových balíčku a
Registrovaný uživatel je povinen tyto balíčky v takovéto ceně uhradit.

Registrovaní uživatelé si mohou dokoupit kredity takto:
a) balíček Základ – obsahuje 60 kreditů a stojí 600,- Kč,
b) balíček Premium – obsahuje 120 kreditů a stojí 1.100,- Kč,
c) balíček Super – obsahuje 200 kreditů a stojí 1.700,- Kč.
V případě prodlení s úhradou fakturované částky je registrovaný uživatel povinen uhradit GF smluvní pokutu ve výši 20,- Kč za každý byť započatý den prodlení.

Smluvní strany se dohodly, že veškeré jejich spory budou rozhodovány v rozhodčím řízení před jediným rozhodcem Jakubem Kučerou, nar. 18.11.1984, trvale bytem Češkova 1240, Pardubice, PSČ 530 02, doručovací adresa Chrudim III, Havlíčkova 7, PSČ 53701.

Myslimn, ze vic neni treba dodavat.

Re: top-firma.cz - GF Investment Holding Inc. - POZOR NA NE!

(pt, 1. 6. 2012 19:07)

Tak to jsou také pěkní "vykuci".Tyto podmínky http://webdenik.cz/dokumenty/top-economy-s-r-o/VOP_91.pdf
jsou ve stylu: "Já mohu všechno a ty nic a kdyby jen přece, musíš se obrátit na mého rozhodce, který s tebou pěkně zatočí a ještě si namastíme kapsu. A kdybys to chtěl náhodou zveřejnit, tak mi ještě zaplatíš 50.000,-kč.
Kdy už bude konec podobným ****** !

email

(Lukáš Vyskočil, 30. 5. 2012 19:31)

Dneska mě otravoval i mailem... poprvé asi po 4 letech... napsal jsem mu co si myslím o jeho vystoupení v televizi... :-)

Můj názor......

(František , 28. 5. 2012 8:37)

Podle mně se Malý dopouští vydírání a to je trestný čin. Co takhle podat na něj hromadnou žalobu u soudu? Podle mně by ho musel prohrát.

Re: Můj názor......

(Mgr. David Ondrejkovič, 28. 5. 2012 8:52)

Bohužel nemáte pravdu - vydírání je pohrůžka násilím nebo jinou těžkou újmou - viz zde: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40#p175

Malý Vám vyhrožuje jen tím, že Vás zažaluje u soudu a Vy musíte dobře vědět (pokud jste výše uvedený článek přečetl), že i kdyby to snad opravdu udělal, ta Vám tím žádnou újmu nemůže způsobit, protože by to prohrál a musel by Vám uhradit veškeré náklady.

Žalobu lze podat na zdržení se protiprávního jednání, což možná časem uděláme, ale jednak riskujeme, že ji soud odmítne pro nedostatek naléhavého právního zájmu (protože Malého obětem NIC REÁLNĚ NEHROZÍ) a jednak i když to Malý prohraje (pokud se tím tedy soud neodmítne zabývat), tak jen změní název firmy a pojede klidně dál.

Tady je opravdu nejúčinnější naprostá ignorace - jen tak se mu to přestane vyplácet.

Re: Re: Můj názor......

(Pitt, 29. 5. 2012 19:20)

Já už ty jeho dopisy beru tak trochu jako reklamní letáky které hned vyhazuji , a maily jdou hned do spamu , prostě to chce klid jednou to přeci musí skončit.

...

(Lukáš Vyskočil, 24. 5. 2012 17:56)

Případ je možná uzavřeny, ale právě dneska mi přišly od Malého tentokrát 2 faktury a v průvodním dopisu vyhrožuje vydáním platebního rozkazu...

Re: ...

(Mgr. David Ondrejkovič, 24. 5. 2012 18:06)

Tak on to samozřejmě zkouší a doufá, že ještě existuje někdo, kdo neví, že je to nesmysl a skočí mu na to.

Re: ...

(Jan Kalina, 24. 5. 2012 18:24)

On tym vydanim platobneho rozkazu vyhrozuje uz od roku 2004 tusim. To je tak jedine, co tento smrad dokaze, vyhrozovat. Dobre vie, ze je uplne bezmocnyaz smiesne trapny, iba sa spolieha, ze to neviete vy.

Re: Re: ...

(Lukáš Vyskočil, 24. 5. 2012 19:21)

Aha... a zjevně asi nehodlá přestat co? Už mám od něj korespondence tolik, že by z toho byl slušný táborak...

Re: Re: Re: ...

(hugo, 28. 5. 2012 23:00)

Je do docela dobrej business.
Pise, ze uz pres 5000 klientu zaplatilo - tedy vydelal vice jak 5 000 000 Kč.
Vždy se najde několik desítek-stovek lidí, kteří se leknou, zaplatí a tedy vždy vydělá několik desítek či stovek tisíc korun

Re: ...

(Petr, 24. 5. 2012 21:50)

Automat Maleho mi ty faktury a rozesilani od te Jeho NÁNY mi take v pravidelnem terminu jednou za rok posilaji od r.2004.Vzdy jsem ho po nekolik let vytacel tim,ze jsem mu odpovedel,ze jsem si s tim utrel pr..l.Ze zacatku mne ty jeho hrozby take dost vzaly,ale nastesti mi hodne pan Ondrejkovic pomohl radou,tak jak to nyni na techto strankach dela.Maly ma asi nevylecitelnou neurologickou vadu-on to Maly o sobe vi.

Malý je duševní mrzák

(DrFreeze, 25. 5. 2012 8:04)

Když mě ten pakoš obeslal před vánoci, odpověděl jsem mu: "Taky vám přejeme příjemné vánoce!" :-)

Malý bude obtěžovat asi až do konce svých dní....

(Pt, 24. 5. 2012 22:57)

Dnes opět dorazily poštou faktury za poslední tři roky. Jak je vidět z reportáže, asi mu to pěkně vynášelo, tak se vozí Volvem. Musím ale podotknout, jak už si všimli jiní, že v dopisech nejsou skutečné "FAKTURY" ale "PROFORMA FAKTURY" a místo "PLATEBNÍ ROZKAZ" je v nich uveden "PLATEBNÍ PŘÍKAZ". Tedy abych byl přesný: "Pokud nebude přiložená výzva k úhradě uhrazena do 5 pracovních dní, bude uplatněna prostřednictvím platebního příkazu".

Definice pojmu "Platební příkaz" : Platební příkaz představuje dokument, kterým dáváte pokyn svému bankovnímu ústavu k provedení určitých plateb
Definice pojmu "Platební rozkaz" : platební rozkaz je způsob vyřízení žaloby ve zkráceném řízení tak, že se na návrh uloží odpůrci, aby do 15 dnů navrhovateli zaplatil dlužnou částku nebo v téže lhůtě podal odpor

Takže jak se ukazuje, Malý a jeho virtuální Topinternet si je dobře vědom toho, že ve skutečnosti nemůže vůbec nic a jen doufá, že se nějaký chudák najde, co mu dobrovolně pomocí "platebního příkazu" pošle své peníze. Já to určitě ale nebudu !!!

Podvod není trestný?!

(Michal Machek, 22. 5. 2012 16:33)

Já tedy ani trochu smíchy neřval a Malej už není pětiletý... Ale dobrá, nejsem právník a můžete mít pravdu. Pak ale nechápu, proč jste inicalizoval podávání trestního oznámení na p. Malého. Pokud jen proto, abychom si mohli oddechnout, je to dost málo. Ale díky i za to!
A povězte mi tedy prosím jasně, dopustil se podvodu, nebo ne?

Re: Podvod není trestný?!

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 5. 2012 16:43)

Můj právní názor je ten, že Malý V PRINCIPU trestný čin spáchal - minimálně ve stadiu pokusu. Ale trestní řízení je zákonem nastaveno tak, že OBVINIT a ODSOUDIT lze až tehdy, pokud všechny ostatní prostředky selhaly (zásada subsidiarity trestního řízení), což se v tomto případě nestalo - a to se právě prokázalo až v průběhu toho přípravného řízení.

Podvod není trestný?!

(Michal Machek, 22. 5. 2012 16:18)

Dobrý den,
dost dobře nerozumím argumentaci vyšetřovatele. Že jde o podvod snad není pochyb. Či znáte jiný název pro činnost, kdy se lživými informacemi snažíte z oběti vylákat peníze? Že jde o podvod ve velkém rozsahu (cca 700 obětí) trvající po dlouhou dobu, je zřejmé. A argument, že jde o vyhrožování, které není nikterak nebezpečné, protože mu peníze nikdo posílat nemusel?! Potažmo pak tedy lupiči, kterému pokladní pod pohrůžkou zbraní vydá hotovost, stačí, aby řekl, že "operoval" s maketou, žádné nebezpečí tedy nehrozilo a tudíž nic vydávat nemusela. Byla to tedy jen její dobrá vůle. Právě takovéto posuzování trestné činnosti vede společnost do stavu, ve kterém se nachází. Nebo je to naopak? A pokud Vy, p. Ondrejkovic, s názorem vyšetřovatele souhlasíte, pak i při vděku za Vaši nezištnou snahu jste mě částečně zklamal.

Re: Podvod není trestný?!

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 5. 2012 16:19)

Tady to ale není případ srovnatelný s věrohodnou maketou pistole. Tady to je spíš srovnatelné se situací, kdy se pětileté dítě výhrůžně postaví před dvoumetrového svalnatého hromotluka a vyhrožuje mu s vážnou tváří, že mu rozbije hubu. Jediné nebezpečí, které tomu hromotlukovi hrozí je to, že umře smíchy :-)

Re: Re: Podvod není trestný?!

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 5. 2012 16:19)

Jiná situace by podle mého názoru byla, kdyby Malý své "pohledávky" SKUTEČNĚ vymáhal, ale on se o to nikdy ani nepokusil! Když tedy zůstaneme u toho Vašeho příměru s maketou pistole, pak onen "pachatel" teprve vzkázal na tu poštu, že tam hodlá přijít a to se žlutou plastovou dětskou hračkou v podobě pistole (dá vás k soudu s těmi důkazy co má), všichni tam už na něj čekali, ale on nepřišel (nikdy nikoho k soudu nedal a i kdyby dal, tak je jasné, že nemůže vyhrát a je jasně viditelné, že nikdy neměl nic jiného než jen žlutou plastovou dětskou hračku namísto pistole).

Každý trestný čin musí mít 2 stránky - jinak je nestíhatelný - subjektivní stránku (tedy zavinění a to by se mu snad prokázat dalo) a objektivní stránku - tedy způsobenou škodu - a právě s jejím prokazováním je problém. Pravda - ten svalnatý dvoumetrový hromotluk se také může teoreticky po rodičích toho dítěte domáhat náhrady škody za utrpěný šok.....

Re: Re: Re: Podvod není trestný?!

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 5. 2012 16:26)

Dobrá vezměme si nyní zcela absurdní situaci, že by Michala Malého za toto "podnikání" odsoudili k trestu smrti. CO BY SE ZMĚNILO?

Vůbec nic:

1) Jeho spamy by Vám chodily dál i po jeho popravě, protože je rozesílá spamový automat. MOŽNÁ by Vám přestaly chodit jeho dopisy (taky nevíme kdo je vlastně posílá).

2) Už by Vás nikdy nemohl ani teoreticky dát k soudu, ale to vlastně nemůže (prakticky) ani teď. Respektive Vás může dát k soudu SE STEJNÝM ÚČINKEM úplně KDOKOLI, kdo si Vás najde třeba v telefonním seznamu a pokud by jste se u toho soudu nijak nebránil, tak by jste to prohrál i když by si ten dotyčný na Vás svou pohledávku zcela vymyslel.