Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zakládá snad EO Servis konečně zahraniční pobočku?

12. 2. 2008

Zajímavý formulář přišel e-mailem zde. Jde o registraci do Evropského katalogu Euro Bussines Guide. V průvodním textu je samozřejmě uvedeno, že vyplnění a aktualizace dat je zdarma, ale dole ve formuláři mezi hromadou špatně čitelného textu je velmi malým písmem poznámka, že uvedení v katalogu stojí 990 Euro za 3 roky.

Podívali jsme se na webové stránky odesilatele a nalezli jsme velmi podobnou "maketu" webových stránek jaku už všichni dobře známe - nefunkční odkazy, nefungující vyhledávaní, adresa pouze na P.O. Box, žádný kontakt na konkrétní osobu.

Zajímavé je, že na stránkách jsou uvedeny i firmy z Česka a Polska, kterých se tam zdá být nejvíce - je tedy zřejmě jasné, kam tato firma svými aktivitami míří. Odkazy na konkrétní části stránek tam uvedené jsou však vesměs nefunkční a tak se pravděpodobně jedná o (nám již známý) úmysl vyvolat zdání, "že tam už někdo je". Některým českým firmám tam uvedeným jsme volali a bylo nám potvrzeno, že si nejsou vědomy skutečnosti, že by se do uvedeného katalogu registrovaly.

Jedná se praděpodobně o typický katalogový podvod, stejně jako European City Guide, Intercable Verlag, nebo Construct Data.

Naštěstí už i v ČR začíná být těmto společnostem těsno a prohrávají jeden soud za druhým, viz například zde.

Otázkou zůstává, zdali uvedená firma není konečně tou první zahraniční pobočkou EO Servisu, na které se - stejně jako na ostatních zahraničních pobočkách a jazykových verzích - stále jen "pracuje".


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Atlas

(New, 14. 2. 2008 12:32)

Mě to taky přišlo. Našel jsem to ve Spamech na svý soukromý adrese (na atlasu). To nebude mít s EO Servícem nic společnýho

Myslím, že ne.....

(Zdeněk, 12. 2. 2008 12:56)

Cituji ze stránek EOS.:
Filosofie a cíle naší společnosti:
Filosofií je spojení zájmů zákazníků a podnikatelských subjektů v rámci informačního portálu.
Tak to se jim opravdu povedlo. Naše zájmy se spojili, abychom společně postupovali proti jejich praktikám v cíleném klamání jejich zákazníků.
Snahou je produkovat nejaktuálnější a informačně nejbohatší databázi o českých a Evropských firmách orientovanou na jejich komerční aktivitu.
Tak tohle se jim ani vzdáleně nepovedlo, o čemž se každý může sám přesvědčit. Je to bída s nouzí.
Pomocí služeb EO Centrum získáte nové obchodní kontakty, zviditelníte své produkty a služby a získáte nové zákazníky.
Tak tohle se jim povedlo, ale nikoliv díky jejich služeb, ale díky spojenectví proti jejich praktikám jsme se vzájemně poznali a tím si navzájem můžeme nabízet i své služby.
Zapoměli jenom dodat, že hlavním cílem jejich společnosti, je získání, slušně řečeno, neseriózním způsobem získávat a následně "ždímat" své zákazníky.

Doufejme, že zahraniční pobočku nezakládají, dost na tom, že mají ostudu u nás. Doufám, že jí nechtějí rozšířit na mezinárodní!!! Nakonec, jak uvádí v příspěvku Petr, bylo by to za ty prachy pod jejich důstojnost.

Myslím že ne

(Petr, 12. 2. 2008 9:39)

Dle mého názoru s tímhle EOS nemá nic společného, je to totiž za tyhle prachy pod jejich důstonost, no řekněte, za 990 Euro za tři roky? To je příliš levné. A ta částka je tam uvedena až příliš zřetelně, nemyslíte?