Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změna zákona o rozhodčím řízení je na spadnutí

16. 1. 2010Zneužívání rozhodčího řízení různými podvodníky včetně těch katalogových dostoupilo takové úrovně, že se na to rozhodla zareagovat i Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Lze odhadnout, že některé nekalé živnosti (a klidně to můžou být i akciovky s pobočkami na Seychellách) postavené na tom, že v rozhodčím nálezu může být třeba "Eiffelovka v Praze" a přesto lze na jeho základě působit značné škody, zřejmě brzy skončí. "Podvody dle zákona" již zdaleka nebudou tak výnosným byznysem - pokud vůbec přežijí.

Předmětnou reportáž na toto téma si můžete prohlédnout zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: prolux

(Mgr. David Ondrejkovič, 17. 7. 2010 9:34)

Dobrý den, nebojte se - je to jen válka nervů. Napište na zapurci@seznam.cz paní Glaserové.

prolux

(ivana nova, 17. 7. 2010 5:54)

uzavřela sem před tydnem smlouvu mohu odstoupit bez nahrady pokuty mam z nich strach

Prolux Consulting Int.s.r.o.

(Světlana G., 18. 5. 2010 18:16)

Tato RK, která se na českém realitním trhu pohybuje již řadu let, se prokazatelně nezabývá zprostředkováním prodeje nemovitostí, tak jak nabízí svým klientům před uzavřením smlouvy. Ale pouze profituje z pokut a provizí, které od klientů vymáhá pomocí podvodně vylákaného podpisu na naprosto drakonické smlouvě! Klienty pak obírá o stovky tísíc korun (a někdy i o střechu nad hlavou, pomocí exekutora), aniž by přitom odvedla jakoukoli činnost směrem k uspokojení potřeb klienta a dostála tak jakkoli svým závazkům. O tom, že se nejedná pouze o nějaká jednotlivá pochybení této RK, svědčí i skutečnost, že je v současné době na tuto RK podáno cca 340 trestních oznámení,jež jsou evidována pod ČJ KRPA - 1802/TČ - 2009-000096, na Krajském ředitelství Hl.města Prahy SKPV OHK Kongresová 2 Praha4 6.oddělení /vyšetřovatel Kpt.LubošHanzlík/
Pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu
I pro podezření z páchání Trestného činu Účasti na zločinném spolčení
A rovněž skutečnost, že dne 24.1.2010 podala Realitní unie podnět České obchodní inspekci a Živnostenskému odboru Prahy 1 k prošetření podnikatelské činnosti RK
PROLUX Pro podezření z hrubého soustavného porušování podnikatelské činnosti vůči klientům této kanceláře
Pokudby někdo měl pocit, že se stal obětí této RK, kontaktujte mě prosím na zapurci@seznam.cz, ve věci Hromadné zápůrčí žaloby na tuto RK!
Více o mých aktivitách na http://glaserova.blog.idnes.cz/

Prol ux?

(Jan Letec, 25. 3. 2010 18:39)

DObrý den, budou mít šanci také ti, kteří podepsali smlouvu proluxu? Díky, napište mirp osím na emailer@napismi.cz

už včera bylo pozdě se tímto zabývat

(Karel, 17. 1. 2010 13:02)

V první řadě gratuluji NACSO Engineering s.r.o. k vyhranému soudnímu sporu. Je to první vlaštovka. Pevně věřím, že další soudní jednání se ponesou ve stejném duchu.
Dále jsem rád, že se naši zákonodárci rozhoupali a alespoň trošku změní nesmyslnost rozhodčího řízení.