Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český telefonní seznam s.r.o.

20. 11. 2010Kontaktní údaje firmy:

Kontakty z "faktur":


Aktuální:
Sídlo není uvedeno (pouze P.O. Box)
tel.: 545 217 111
fax: 545214 426

Starší:
Holandská 2/4, 639 00 Brno

tel.: 537 022 165
fax: 537 022 203

Další uváděná adresa:
náměstí 28. října 1104/17, 60200 Brno-sever - Černá Pole

tel.: 545 217 111

 

Oficiální sídlo firmy dle Obchodního rejstříku:

Třebíč, Pod Hrádkem 190/12, PSČ 67401
www.ceskytelefonniseznam.com
info@ceskytelefonniseznam.com

 

Firma obvykle komunikuje z freemailové adresy  CTSCALLCENTRUM@seznam.cz a jako doručovací adresu uvádí P.O.Box 238, 601 00 Brno

 

 
Kdo za tím stojí:

 

Podle Obchodního rejstříku je jednatelem a jediným společníkem jakýsi Attila Levente Herceg z Budapešti. Je poměrně zřejmé, že jde o tzv. bílého koně, neboť komunikace s poškozenými (ukázka zde - čtěte odspodu) je vedena pravopisně bezchybnou češtinou a podoba oficiálního sídla společnosti, kterou je polorozpadlá a neobývaná barabizna se seznamem firem vylepeným na torzu okna (viz Televizní noviny TV Nova 4.12.2008) také ledacos napoví. Poškození, kteří se zástupci firmy jednali osobně taktéž potvrzují, že šlo o osoby s českými jmény.


Způsob získávání klientů:

 

Tato podvodná katalogová firma rozesílá registrační formuláře, které dovedným způsobem napodobují faktury společnosti MEDIATEL za uvedení ve Zlatých stránkách a to jak podobou, tak i cenou a termínem rozesílání - Ukázka zde. (starší verze zde). Spoléhá na to, že si tyto formuláře spletete (Vy nebo třeba Vaše účetní) právě s fakturami od Mediatelu a tak nejenže přispějete na zvýšení životní úrovně osob, které vás chtěly od samého počátku oklamat, ale také se vystavíte následnému obtěžování z jejich strany.

Oficiální stanovisko firmy MEDIATEL k aktivitám ČTS najdete zde.

Tato společnost se také snaží obětem zkomplikovat vyhledávání stejně poškozených tím, že jako kontaktní telefon uvádí VŽDY pouze pevnou telefonní linku a počet výpisů (např. při vyhledávání podle města) uměle omezuje na 100.


Jak Český telefonní seznam vymáhá pohledávky:

Buďte klidní - tato firma dosud nikdy žádné pohledávky reálně NEVYMÁHALA, alespoň jsme za celou dobu, co ji aktivně monitorujeme (od prosince 2008) takovou informaci neobdrželi.

Součástí Všeobecných obchodních podmínek je sice rozhodčí doložka, ale jde zřejmě jen o postrašení neznalých obětí - ono rozhodčí centrum tam uvedené je totiž jen registrovaným Občanským sdružením, které nemá ze zákona žádné právo ukládat jakékoli povinnosti jiným osobám, než svým členům.

Kdokoli tak této firmě cokoli zaplatil, učinil tak zcela dobrovolně a bez jakéhokoli právního důvodu. Omylem zaplacenou částku doporučujeme důrazně požadovat zpět - jedná se totiž o bezdůvodné obohacení.

 

Co kam poslat:

  1. Přímo do sídla Českého telefonního seznamu s.r.o. je nutno poslat odmítací dopis, kterým se před zákonem "právnickým jazykem" řečeno DOVOLÁVÁTE NEPLATNOSTI SMLOUVY UZAVŘENÉ V OMYLU. Jeden z možných vzorů naleznete zde - upravte si jej podle vlastní konkrétní situace. Nesnažte se je v tom dopise nijak přesvědčovat - bylo by to zbytečné - berte to jen jako formální záležitost, kterou vyžaduje zákon.

  2. Podejte rovnou trestní oznámení - ačkoli bude možná odloženo, získáte tím u případného soudu důležitý důkaz, že jste skutečně jednali v omylu (protože pokud by jste v trestním oznámení lhali, vystavovali by jste se riziku trestního stíhání za křivé obvinění - podáním tohoto trestního oznámení tedy prokazujete, že trváte na tom, že máte pravdu). Podstatným účinkem Vámi podaného trestního oznámení je také nárůst jejich celkového množství, které časem orgány činné v trestním řízení přesvědčí, že jde o trestný čin, který je nutno stíhat. Možný vzor najdete zde. Pochopitelně si jej upravte podle Vaší vlastní konkrétní situace.

  3. Zašlete podnět na místně příslušný finanční úřad.Český telefonní seznam s.r.o. obvykle neposílá řádné daňové doklady, neboť dobře ví, že VŠICHNI jeho klienti budou požadované platby považovat přinejmenším za sporné a budou odmítat zaplacení - snaží se tak vyhnout platbám DPH, které by jeho "podnikání" uvrhly do významné ztráty. Pokud tedy Český telefonní seznam tvrdí na jedné straně vám, že službu (a tedy zdanitelné plnění) poskytuje a finančnímu úřadu tvrdí opak, je plně namístě požádat finanční úřad, aby tento rozpor vyřešil a Českému telefonnímu seznamu s.r.o. buď doměřil daň (čímž při tom množství způsobí jeho rychlejší konec) nebo podal trestní oznámení pro podvod. Vzor podání finančnímu úřadu nejdete zde.


Po realizaci výše uvedených kroků pak již doporučujeme veškeré další pokusy Českého telefonního seznamu s.r.o. o komunikaci ignorovat.

 


Causa Český telefonní seznam v médiích (výběr):

 

Televizní noviny TV Nova 4.12.2008

 

Televizní noviny TV Nova 4.5.2009


Televizní noviny TV Nova 9.12.2010

 

Článek na serveru Mobil.cz

 

Deník

 Český telefonní seznam v internetových vyhledávačích

 

Google

 

Seznam

 

Bing

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

1064 Budapest Izabella u 68

(Jerzsele Éva, 23. 6. 2012 12:26)

Ha valaki tudja én igazán tudom hogy ez csak 1 ügyes csalás!

Re: 1064 Budapest Izabella u 68

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 6. 2012 12:29)

Ha több információt a személyek, akik e mögött állnak csalás (tudjuk, hogy az ügynök a magyar), kérjük, írjon nekem egy e-mail ondrejkovic@klikni.cz

Podvodné jednání Č.Tel. seznamu

(Ing. zavadil Josef, 22. 11. 2011 11:47)

V prosinci před novým rokem v roce 2010 jsem omylem zaplatil 2988,. Kč jako jiní. Smlouvu jsem sice vypověděl v dubnu, kdy jsem na to přišel. ale pořád mi chodí kvartální faktury. Připojuji se k ostaním podvedeným a ptám se, zda mi nehrozí exekuce.

Český telefonní seznam

(Petra, 27. 10. 2011 13:46)

Dobře dám na vás a faktury které chtějí zaplatit jim neuhradím.
Zajímá mě, jestli musím posílat výpověď, jak píší ve svých podmínkách měsíc před ukončení smlouvy, jinak budou chodit faktury čtvrtletně dál?
Snad na nás za 5 let nepříjde exekuce. :-(

Re: Český telefonní seznam

(Mgr. David Ondrejkovič, 27. 10. 2011 13:51)

Jestli ty "faktury", které NEJSOU řádným daňovým dokladem (protože oni dobře vědí, že nebudete chtít platit a chtějí se tak vyhnout DPH) budou chodit i nadále je vcelku nepodstatné. Důležité je dovolat se omylu jakožto důvodu relativní neplatnosti - tedy jinými slovy - poslat jim ten odmítací dopis.

Exekutor nemůže přijít jen tak - musela by jste nejprve zcela ignorovat probíhající rozhodčí řízení a to opravdu nelze, protože aby mohlo být vůbec zahájeno, musí Vám ROZHODCE poslat rozhodčí žalobu s výzvou, aby jste se k ní vyjádřila. Tose však ještě NIKDY za celou dobu existence této podvodné katalogové firmy nestalo.

Re: Re: Český telefonní seznam

(Petra, 27. 10. 2011 16:05)

děkuji

Exekuce?

(Petra, 14. 10. 2011 15:50)

Dobrý den
jsem stejnýb případ, poslala jsem odmítací dopis ale žádná reakce, trestní oznámení, které bylo zamítnuto policii CR, že se nejedná o trestní čin.Došla mi i upomínka na I./IV a od te doby nic,jsem povina penize platit?Hrozí exekuce nebo soud?
Už je mi z toho na nic !!

Re: Exekuce?

(Mgr. David Ondrejkovič, 14. 10. 2011 15:56)

Tato podvodná firma ještě nikdy za celou dobu své existence NEPŘEKROČILA rámec mailového či poštovního obtěžování. Nemusíte se ničeho bát!

Neschopnost Policie vyšetřit cokoli nad rámec kapesní krádeže nikterak neovlivňuje neplatnost smlouvy s Českým telefonním seznamem s.r.o., která je ABSOLUTNÍ a to od samého počátku.

Podvod jde ještě dál než si myslíte

(Jan Koudelka, 21. 8. 2011 21:40)

http://nebankovnipujcky.blogspot.com/2011/08/zajimavy-to-propletenec.html

Český telefonní seznam

(Anna, 1. 8. 2011 13:00)

Naletěla jsem úplně stejně. Zaplatila jsem první dopis na částku 2 988 Kč v lednu 2011. Od té doby přišla další faktura na druhé čtvrtletí, upomínka a faktura na třetí čtvrtletí - ty už jsem nezaplatila. Teď zkusím zaslat odmítací dopis a uvidíme.

Přerušení kontaktu s firmou

(Lucie, 27. 7. 2011 16:53)

Dobrý den, taky jsme doma naletěli. Zajímalo by mě, jestli stačí poslat ten odmítací dopis a případně podnět na finančák. Do trestního oznámení se nám nechce, máme strach, že dojde k soudu, projedeme to a budeme platit ještě víc, protože co jsem tak četla na jiných stránkách, chování této firmy je na pomezí, ovšem právně ještě v pořádku...
A rozhodčí doložka není sjednána zaplacením faktury?

Re: Přerušení kontaktu s firmou

(Mgr. David Ondrejkovič, 27. 7. 2011 18:50)

Lucie, bohužel jste v otázce smíchala mnoho věcí dohromady a není tedy jednoduché odpovědět, nicméně ta nejdůležitější informace pro Vás je ta, že smlouva mezi Vámi a ČTS s.r.o. je od počátku neplatná a pokud jste jim něco omylem zaplatila, pak jde z jejich strany o bezdůvodné obohacení, které je Vám firma ČTS s.r.o. povinna vrátit.

Teď k jednotlivým částem Vaší otázky:

1) Smlouva je neplatná jednak ze zákona pro rozpor s dobrými mravy, protože VŠICHNI jejich "zákazníci" jsou na tom stejně jako Vy - tedy "smlouvu" uzavírali ve stejném omylu a je tedy NEZPOCHYBNITELNÉ, že právě to bylo ÚMYSLEM firmy ČTS s.r.o. a tvoří to jádro jejího "podnikání". Kolika jejich "zákazníkům" jste volala? Zkuste to a přesvědčte se!!!!!

2) Smlouva je neplatná i relativně, protože jste právní úkon jejího uzavření učinila v omylu, stejně jako VŠICHNI ostatní. Tato neplatnost je však relativní, což znamená, že se jí musíte tzv. "dovolat" - tedy napsat té firmě dopis, že jste smlouvu uzavřela v omylu. Když to neuděláte, zbytečně se připravujete o argumenty a musíte potom spoléhat jen na neplatnost absolutní. To sice jde, ale proč se bránit s jednou rukou dobrovolně za zády, když můžete používat obě ruce?

3) Pokud podáte trestní oznámení a dojde k soudu, pak to nemůžete "projet", protože se nesoudíte Vy, ale stát prostřednictvím státního zástupce. Vy jste tam jen v roli svědka či poškozeného. Tím pádem Vám nic nehrozí a je zbytečné se této šance zbavovat a trestní oznámení nepodávat.

4) Pokud bývá v těchto případech trestní oznámení odloženo, není to proto, že by smlouvy ČTS byly právě v pořádku, ale proto, že k zabránění škod v tomto případě postačí jiné prostředky a trestní stíhání má být používáno až tehdy, pokud tyto jiné prostředky nestačí. No a jelikož jsou smlouvy NEPLATNÉ a ČTS žádné finanční plnění NEVYMÁHÁ (to že vám píše dopisy NENÍ vymáhání a k soudu ještě NIKDY NIKOHO nedali), protože dobře ví, že by nic nevymohl, tak prakticky není co stíhat.

5) Smlouva nebyla platně uzavřena (stejný omyl VŠECH jejich zákazníků, nedostatek vůle na straně VŠECH jeho zákazníků......) a rozhodčí doložka už V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ! Jakýkoli rozhodčí nález je v tomto případě NEPLATNÝ a pokud by byl vůbec vydán (zatím se to ještě NIKDY nestalo), pak bude soudem zrušen. To, že běží rozhodčí řízení by jste poznala podle toho, že by Vám přišla domů výzva k vyjádření se k rozhodčí žalobě - stačí mi napsat na mail (hledejte v levém sloupci) a já Vám okamžitě pošlu zdarma vzor takového vyjádření. Ale opakuji - ještě NIKDY se to nestalo!

gastro-servis@seznam.cz 26.7.2011 23:13

(Jiří, 26. 7. 2011 23:34)

Dobrý den.Narazil jsem na Vaše stránky nekalých firem.
Dostal jsem také fakturu na 2988,-Kč od českého tel.seznamu tak jsem ji zaplatil a teď zjišťuji že jsem asi také naletěl.17.6.2011 jsem dostal z Prahy dopis-výzvu k vyrovnání dlužných závazků.od firmy JBC West Indies Corporation,která se zabývá pohledávkami a službami debt cillection.registrační číslo 13284,se sídlem 8 copthall,Roseau Valley 00152,společenství Dominika.Že dlužím ze dne 13.10.2009 2963,-Kč a ze dne 21.12.2009 2988,-Kč je podepsán pan Alex James,jednatel prý má plnou moc od Čes.tel.seznamu a já prý mám s ním smouvu-nevím oní.Když pročítám co je to za společnost tak nevím čemu mám věřit,protožeu nás v Rakovníku soud věří tomu silnějšímu a jedinec nemá šanci i když má pravdu,kor v dnešní době.

Hlavně klid!

(Mgr. David Ondrejkovič , 21. 7. 2011 21:27)

Rozhodčí doložka nebyla platně sjednána. Tudíž i kdyby kamuflovali "rozhodčí řízení" tak jim bude rozhodčí nález soudem obratem zrušen. Oni jen spoléhají na to, že to nevíte a že jim že strachu budete platit.

Český telefonní seznam

(ingrid.bockova@seznam.cz, 18. 1. 2011 8:49)

Dobrý den,dívám se na Vaše stránky nekalých firem.
Dne 23.12.2010 mi přišel na firmu dopis od Českého tel.seznamu.Zaslali nám dopis , kde požadují částku
2988,-Kč, ale jsem si 100% jistá, že nebyl z mé strany vyplněn žáden formulář. Společnost Mediatel dobře znám - ty jsme odmítla telefonicky a formulář firmy Zlaté strányk jsem nikdy nevyplňovala jelikož katalog chodí zdarma jednou ročně.
Ihned jsem napsala stížnost na jejich firmu, kde požaduji storno dopisu, který zaslali, pod pohrůžkou , že budu informovat média, ale ještě se nikdo neozval.
V př. nových poznatků a zkušeností s touto firmou, Vás budu informovat.
S přáním hezkého dne Ingrid Bocková.

Re: Český telefonní seznam

(Jana, 18. 7. 2011 18:08)

Zdravím Vás.
Listuji na Vaších stránkách a zjišťuji , že jsem naletěla úplně stejným způsobem jako Vy až na to, že jsem vlastně omylem zaplatila v r. 2009 dvě faktury, jednu na 2 963,-kč 13.10.09 a druhou 21.12.09 na 2 988,-Kč. Dne 17.6.2011 mi přišla výzva k vyrovnání dlužných závazků i když tyto fa. byly vlastě už uhrazeny. Byl u toho přiložen i dopis od vymahačské společnosti. Domnívám se, že ukrajinské. Nedá se nikde dovolat. Na vymahačské elektronické adrese poštu nikdo nepřijímá. Dnes jsem dostala další fakturu za období červenec-září 2011 na stejnou částku jako Vy, 2988,-Kč. Už nejsem ochotna po tomto zjištění dále platit lumpům. Prosím poraďte jak mám v tomto případě dále
postupovat. Děkuji za odpověď. Jana
riben@seznam.cz

Český telefonní seznam

(vláďa, 21. 7. 2011 21:21)

Dobrý den.
Také jsem naletěl těm podvodníkům a dnes jsem také dostal dopis od jakési fir. JBC abych uhradil dlužné faktury. Celkem jsem jim zaplatil 4 faktury, poslední 3.11.2009. Od té doby co jsem shlédl v televizních novinách o nich reportáž jsem přestal platit.
také nevím co mám dělat, poraďte prosím.
Vláďa.