Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak přesně znělo varování ČSÚ? Podívejte se sami.

2. 6. 2010


Na této stránce (dole) si můžete přečíst doslovné znění varování ČSÚ před klamavými formuláři EO servisu.

Pro větší pohodlí cituji:

ČSÚ varuje před nepravými registry ekonomických subjektů

Praha 17. března (ČTK) - Český statistický úřad (ČSÚ) na svém webu varuje před zápisy do nepravých registrů ekonomických subjektů. Některé firmy totiž dostávají od soukromých společností nabídky k registraci, které mají v záhlaví formuláře uveden Registr ekonomických subjektů, který ale vede ČSÚ.

"Dotazníky se objevily například v Pardubickém nebo Jihomoravském kraji," řekl ČTK Ladislav Pištora z tiskového oddělení ČSÚ. Zasílaný formulář je podle statistiků stylizován do podoby nápadně připomínající oficiální výpis ČSÚ z Registru ekonomických subjektů včetně použitého typu písma.

"Tyto nabídky jsou zpravidla vázány smlouvou a požadují po oslovených firmách poplatky v řádu až desítek tisíc korun," varují statistici. Nemají však nic společného s rejstříkem zřízeným podle zákona o státní statistické službě a vedeným ČSÚ. Statistický úřad prohlašuje, že s žádnými soukromými firmami, které za úplatu nabízejí zápis do registru podnikatelských nebo ekonomických subjektů, nemá nic společného. Veškeré nové a změnové zápisy do Registru ekonomických subjektů provádí bezplatně.

Jednou z firem, kterých se to týká, je podle informací ČTK brněnská firma EO Servis. Ta ovšem tvrzení ČSÚ popírá. "My tam máme napsanou doménu Registr-ekonomickych-subjektu.cz, kterou provozujeme, nikoliv, že bychom Registr ekonomických subjektů provozovali. To je název té domény, na které je služba provozována," říká jednatel společnosti Lukáš Jurenka.

Odmítá rovněž nařčení z toho, že by se jejich formulář podobal formulářům ČSÚ. "Máme z Českého statistického úřadu potvrzeno, že to není pravda," říká Jurenka. "V případě rozesílání některého z formulářů Českým statistickým úřadem jsou tyto rozesílány s doprovodným dopisem, kde je návod na vyplnění formuláře, kontakt na pracovníka ČSÚ," uvedl Jurenka s odvoláním na dokument regionální zmocněnkyně ČSÚ pro Jihomoravský kraj Dagmar Pospíšilové. "Formulář je podle ní odlišný od formuláře používaného naší společnosti," dodal.

Pospíšilová jakýkoliv kontakt s firmou EO Servis popírá s tím, že zhruba před rokem ji v této věci navštívila policie a může tak se jít o citaci z jejího hlášení. Není však prý v této věci kompetentní se vyjadřovat, protože nemá Registr ekonomických subjektů na starosti.

Jak Jurenka ve svých dopisech obsah tohoto varování překrucoval si můžete přečíst tady.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

určeno EO Servisu

(Patrik Henrych, 4. 6. 2010 14:32)

Ani náhodou vám nezaplatíme. Můžete si kecat co chcete, ale máte smůlu. Ani kačku. Navíc vás dostaneme.