Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme na rozcestí

5. 3. 2008

Není pochybností o tom, že dnešním dnem dospěly naše aktivity v jistém smyslu do přelomového bodu. Nejde jen o to, že EO Servis nabídl poprvé něco jiného než jeho oblíbené zkrácení smlouvy na 1 rok - viz zde, ale i proto, že máme konečně odladěnou žalobu, která by Vás měla ve finále (po vyhraném soudním procesu, což je vysoce pravděpodobné) zbavit jednou provždy všech problémů s EO Servisem.

Jaké jsou tedy nyní naše možnosti?


1) Podat na EO Servis kombinovanou žalobu

Vzor této žaloby máte k dispozici zde. Tento dokument můžete použít ve svůj prospěch zcela zdarma.


Postačí doplnit údaje vyznačené tučným písmem v hranatých závorkách a podat osobně či zaslat písemně na Městský soud v Brně, případně odstranit zmínku o právním zastoupení pokud se rozhodnete hájit sami. Tuto doložku právního zastoupení je možno kdykoli dodatečně doplnit osobně nebo zasláním písemného doplnění soudu.


Pokud soud sloučí projednávání věci ve více než 100 jednotlivých případech do jednoho procesu (je to zcela věcí soudu a nemůžeme to nijak ovlivnit), zajistí Občanské sdružení Společná obrana v tomto konkrétním případě společné právní zastoupení na své náklady.


Soudní poplatky za žalobu činí 1600,- Kč. Pokud soud rozhodne, že požadavek "neexistence pohledávky" je samostatným žalobním petitem, může doměřit soudní poplatky až do výše 2400,- Kč


V případě vyhraného soudního procesu (vysoce pravděpodobné) je žalovaný (EO Servis s.r.o.) povinen Vám tyto soudní výlohy nahradit, včetně plateb za případné individuální právní zastoupení.


Nejlepšího výsledku je možno dosáhnout hromadným podáním
- tedy tím, že se na Městském soudu v Brně shromáždí největší část těchto žalob v průběhu jednoho až dvou týdnů. Tlak všech (resp. co nejvíce osob) je argumentem pro soud, že opravdu ten jeden jediný není blbec, který si nepřečetl VOP, jak tvrdí EO Servis.


Vzhledem k tomu, že již nejméně jedna žaloba byla v tomto smyslu podána, doporučujeme - pokud se takto rozhodnete - neváhat.


2) Dohoda s EO Servisem


Tato dohoda může za určitých okolností přinést rychlé ukončení celé záležitosti - což je nesporné pozitivum. Na druhou stranu si já osobně nemyslím, že jsme my nebo EO Servis v takové situaci, že bychom museli přijmout jakýkoli jejich návrh. Je na EO Servisu, aby nás přesvědčil, že dohoda je pro nás výhodnější než výše popsaná možnost soudního procesu se vším co k tomu patří. Zatím se mu to tedy příliš nedaří.

Náš návrh dohody vychází z od počátku veřejně deklarovaného postoje, že jsme za určitých okolností ochotni ponechat jim námi zaplacený aktivační poplatek 1250,- Kč bez DPH za to, že oni se zřeknou jakýchkoli dalších plateb od nás. Návrh naší dohody si můžete přečíst zde. Tento návrh může být ještě v následujících 1-2 dnech mírně upraven po konzultaci se spřízněnými právníky.


Samozřejmě, že o finálním znění dohody je možno dále jednat, ale vzhledem k našim dosavadním zkušenostem s férovostí EO Servisu doporučujeme nejvyšší opatrnost! Pokud by komukoli z Vás EO Servis nabídl indivuduálně jinou verzi dohody než ta, co je zveřejněna zde, nabízíme Vám bezplatně - na náklady občanského sdružení posouzení této dohody naším právníkem tak, aby pro Vás z jejího uzavření neplynulo žádné další riziko sporů.


Je na každém z Vás jakou cestu zvolí. Budu rád, když své názory sdělíte pod tímto příspěvkem v komentářích - tak aby s nimi mohlo být seznámeno maximum lidí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výsledek

(taky podvedený, 7. 3. 2008 16:44)

Příspěvek níže: "Soud nemůže pro nás dopadnout jinak, než dobře." Doufám, že jejich prstíky nesahají až tam!
"Kapříky" na to určitě mají.

Jsem potěšen

(Jarek, 7. 3. 2008 0:49)

Reakce od Vás na dohodu od EO servisu, jsou pro mě z lidského hlediska velmi příjemné, že prostě drtivá většina chce pro podvodníky spravedlivý soud i když se zde nabízí jakási „možnost“ s této kauzy vyklouznout. Ono v médiích se prezentují především tací podnikavci jako hoši s EO servisu a člověk má pak pocit, že těch spravedlivých je jako šafránu, ale naštěstí není :-). Navíc jak již zde bylo uvedeno, bych se musel stydět za sebe žalovat QB, když oni jsou na tom podobně jako my. Samozřejmě chápu, že ne všichni to zvládají psychicky, každý jsem jiný, ale nebojte se pravda je na naší straně a spravedlnost se dostaví ! V mém případě možná dohoda (varianta 2) odešla dříve než přišel Nový rok. Samozřejmě že jsem pro variantu jedna a tedy v první polovině příští týdne míří doporučeny dopis do Brna.

Výsledek

(podvedený, 6. 3. 2008 21:31)

Soud nemůže pro nás dopadnout jinak, než dobře.
Vždyť by to byl návod pro ostatní, jak lze úspěšně podvádět v ČR. Těch 330 podvedených by podobně mohli
aplikovat zkušenosti a chyby, kterých se dopustili v EO servisu vyvarovat a systém tak zdokonalit. No to bychom se měli na co těšit...

Objednávka

(Boží mlýny, a.s., 6. 3. 2008 20:54)

Děkujeme za vaši objednávku.
Meleme sice pomalu, ale jistě.Můžete se
spolehnout, že to, co má být provedeno,
bude vykonáno.Už zahříváme...

ŽALOBA

(FeriKot, 6. 3. 2008 20:29)

Určitě souhlasím s předcházejícími názory členů sdružení, pevně věřím ve spravedlivý a hlavně brzký rozsudek soudu v Brně se všemi následky pro slavný EO servis.

Dotáhněme, co jsme začali

(Lubomír Halamík, 6. 3. 2008 18:25)

Nezapomínejme, jak nám všem bylo, když nás EO servis v předvánočním čase bombardoval svými arogantními upomínkami bez jakéhokoliv náznaku na ochotu se dohodnout. Co nás to stálo času a nervů odolávat tomuto tlaku. Teď, když jim teče do bot nabízejí pochybnou dohodu a navíc házejí špínu na Call centrum, které bylo nejspíš podvedeno stejně jako my. Nejde o pomstu, ale o dosažení spravedlnosti. V dnešním světě je tolik špíny a my bychom se měli bránit, abychom takovýmto lidem nedávali další šance smát se slušným lidem do očí. Děkuji všem, kteří vydrží !

Dohoda? Nikoliv, DIKTÁT!

(M.M., 6. 3. 2008 14:20)

EO Servis se s námi opětovně snaží manipulovat. Jím předložená dohoda je pro mne nepřijatelným diktátem splnění jeho podmínek.
Koordinujme prosím podání hromadné žaloby.

Varianta 1

(Honza, 6. 3. 2008 12:15)

Vůbec už s EO servisem nechci jednat. Oni po mě kamenem a já po nich penězi? Ani náhodou. Můžou si za to sami. Takže jsem pro hromadnou žalobu.

Směšná dohoda

(Dáša, 6. 3. 2008 11:23)

Je vidět, že EO servisu teče do bot a chtějí z nás vytřískat alespoň něco. Já jsem pro to jim nic neplatit, neboť není za co a na takovouto dohodu nepřistupovat. Bod 12 je nehoráznost. Kdybych jim na toto přistoupila, musela bych se stydět.

Varianta 1

(Svatopluk Sedláček, 6. 3. 2008 10:18)

Podobně jako předešlé komentáře. Jednoznačné. Variantu 2 jsem zkoušel kdysi na počátku kauzy, teď už ne.

Také souhlas

(K.M., 6. 3. 2008 9:16)

To co nám navrhují v jejich "dohodě" je ubohé,ať si takzvaně "vyžerou" co si sami nadrobili. Jsem pro boj do vítězného konce a panu Ondrejkoviči také děkuji.

Souhlas

(Hovorková, 6. 3. 2008 8:28)

Souhlasím se všemi níže uvedenými komentáři. Nemám co dodat.

Rozcestí

(Maciejkowá, 5. 3. 2008 22:16)

Stále platí-KDO STOJÍ O CIZÍ ,PŘICHÁZÍ O SVÝ nebo KDO SEJE VÍTR SKLÍZÍ BOUŘI.
Myslím,že je rozumnější pokračovat dál až do konce,který už je v dohledu a to jen díky velké obětavosti p. Ondrejkoviče. Zatím velký dík !

žaloba

(Jarda, 5. 3. 2008 22:05)

Jednoznačně hromadná žaloba.Shodou okolností jsem dnes jednal s právníky ohledně možnosti podání žaloby na EO servis.Bylo mi doporučeno ,že jako jednotlivec budu mít výrazně slabší pozici proti EO servisu a mám se tudíž připojit k případnému hromadnému podání.Byla by hloupost drobit síly.

žádné druhá varianta

(S.S., 5. 3. 2008 22:04)

Chlapci chtěli boj, tak jej mít budou - rozhodně ať jsou všichni pro variantu č. 1! Holt mají strach ze soudů a chtěná-nechtěná reklama médií jim vadí.

jediná možná cesta

(Petr, 5. 3. 2008 20:52)

Rozhodně varianta 1. Je to jediné možné řešení jak alespoň na nějakou dobu uchránit lidi v tomhle státě od šejdířů a podvodníků. Nedivil bych se, kdyby plno lidí přistoupilo na takovouto dohodu někdy loni v říjnu, ale dnes? Když víme jak se věci mají a známe jejich provázanost s Unií pro rozhodčí a mediační řízení a plno dalšího? Dnes máme plné ruce jasných důkazů které jasně dokládají jejich "trestnou činnost", takže je dokonce naší občanskou povinností tuhle causu dotáhnout do zdárného konce.

rozcestí

(Doleček, 5. 3. 2008 19:57)

Jsem pro variantu č.1. Nevidím žádný důvod proč jim něco ještě platit (viz.jejich dohoda) a už vůbec nevidím důvod se připojovat k soudnímu vymáhání proti QB.

Rozcestí

(Palacka, 5. 3. 2008 19:05)

Můj komentář k návrhu dohody je na stránce návrhu. Já těm podvodníkům šanci na smír dal, nevyužili jí, naopak, přitlačili. Přes víkend připravím žalobu a jdu k soudu. Kdo chce kam, pomozme mu tam.