Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okurková sezóna v cause EO Servis

31. 7. 20081. EO Servis opět rozesílá upomínky


EO Servis zkouší opět rozesílat své absolutně nezávazné cáry papíru s názvem "Výzva k platbě" (bližší popis
zde) a dopisy, ve kterých pouze recykluje své dávno známé pseudoargumenty - například to, že jim zatím nikdo neprokázal žádné pochybení. Vzhledem k tomu, že zatím také nikdo neprokázal, že by jim z čehokoli vyplývaly vůči vám jakékoli nároky, můžeme se těmto jejich trapným pokusům jen vysmát. Možná jen spoléhají na to, že to někdo zaplatí omylem.

Pokud jste již reagovali na jejich nesmyslné nároky (například takto), nemusíte již nijak dále reagovat - to můžete klidně zakoupit kilo hrachu a házet jej na zeď - bude to mít rozhodně větší efekt než ztrácet komunikací s nimi zbytečně čas a energii.


Pokud by jste přeci jen cítili potřebu nějaké reakce, pak postačí pár vět v tom smyslu, že trváte na svém stanovisku, jejich praktiky považujete za nekalé a nelegální a budete se proti nim bránit všemi prostředky. Můžete připojit třeba i takovouto formulaci:


"
V upomínce ze dne.......uvádíte číslo faktury, kterou jste mi však nikdy nezaslali. Důvodně se tedy domnívám, že žádná taková faktura ve skutečnosti neexistuje, neboť jsem si žádné služby za uvedenou cenu od vaší společnosti neobjednával. Důrazně vás upozorňuji, že toto vaše jednání může být orgány činnými v trestním řízení hodnoceno jako pokračování v trestné činnosti. Pokud jste skutečně přesvědčeni, že vůči mé společnosti uskutečňujete zdanitelné plnění, zašlete mi řádný daňový doklad jak vám ukládá zákon. V opačném případě považuji jakékoli vaše další požadavky za bezpředmětné."
2. EO Servis výrazně zestručnil své vyjádření k žalobě


EO Servis opět změnil své vyjádření k žalobě - viz
zde.  K tomu poměrně podstatnému zestručnění z jejich strany došlo zcela nepochybně především z toho důvodu, že v tom předešlém rozsáhlém sedmistránkovém vyjádření nám poskytli celkem dost materiálu pro argumentaci jak proti rozhodčí doložce, tak i proti smlouvě samotné - jinými slovy - "práskli toho na sebe zbytečně moc" (viz například přiznání pouhé simulace stálého rozhodčího soudu nebo využívání mezery v zákoně o regulaci reklamy).

Proto se teď snaží odkazovat pouze na rozhodčí doložku bez nějaké větší argumentace a spoléhají možná na to, že některý ze soudců zastaví řízení jen na základě "krátkého spojení" poté, co ve vyjádření uvidí § 106 občanského soudního řádu.

Odpověď na toto zkrácené vyjádření se nemusí příliš lišit od té předchozí varianty. Zde naleznete aktuální vzor, včetně příloh.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak pomoci

(Mgr. David Ondrejkovic, 5. 8. 2008 22:00)

Chápu, pokud se obáváte mne kontaktovat pro další postup. V tom případě Vám mohu pouze doporučit postup podle desetibodového návodu, který odkazujeme z titulní strany. Můžete si oveřit telefonicky u policejního vyšetřovatele veškeré skutečnosti, které zde uvádíme - telefon naleznete v tom návodu. Pokud se opravdu cítíte podvedeni, buďte důslední. Zločin si zaslouží trest.

To není žádná polízanice :-)

(Mgr. David Ondrejkovič, 5. 8. 2008 11:15)

Pokud faktura neobsahuje všechny náležitosti podle zákona 235/2004, konkrétně § 28, odst. 2 - je to jen cár papíru a ne řádný daňový doklad.
Pro úplnost cituji, co musí řádný daňový doklad obsahovat:

a) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu, sídlo nebo místo podnikání plátce, který uskutečňuje plnění,

b) daňové identifikační číslo23) plátce, který uskutečňuje plnění,

c) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu, sídlo nebo místo podnikání osoby, pro kterou se uskutečňuje plnění,

d) daňové identifikační číslo, pokud je osoba, pro kterou se uskutečňuje plnění, plátcem,

e) evidenční číslo daňového dokladu,

f) rozsah a předmět plnění,

g) datum vystavení daňového dokladu,

h) datum uskutečnění plnění nebo datum přijetí platby, a to ten den, který nastane dříve, pokud se liší od data vystavení daňového dokladu,

i) jednotkovou cenu bez daně, a dále slevu, pokud není obsažena v jednotkové ceně,

j) základ daně,

k) základní nebo sníženou sazbu daně nebo sdělení, že se jedná o plnění osvobozené od daně, a odkaz na příslušné ustanovení tohoto zákona,

l) výši daně uvedenou v korunách a haléřích, popřípadě zaokrouhlenou na desítky haléřů nebo na padesátihaléře.

Kontaktujte mne na adrese ondrejkovic@klikni.cz - zavolám Vám, pokud to bude nutné.

Invoice

(Podvedení, 5. 8. 2008 11:03)

Jakpisi, ma nazev invoice s odkazem k cislu objednavky. Dle dalsiho nazoru Faktura obsahovat ico/dic nemusi - zejm. pokud to nebylo v objednavce - fakturu vystavili presne podle udaju z "objednavky". Coz se stalo. DPH - pokud nejsou platci tak tam ani nemuze byt vycisleno a nemuze tam byt datum zdan.plneni. Jedina chyba (mozna) je absence data splatnosti - ale nevim zda by to zpusobilo neplatnost toho dokumentu - max. by se druha strana ridili obchodnimi zvyklostmi coz je podle nasi judikatury tech 14 dni.
Kazdopadne je to pekne nemila polizanice :-(

Invoice - další podvod?

(Mgr. David Ondrejkovič, 5. 8. 2008 10:48)

A propos - to co popisujete vypadá jen jako další pokus o zmatení podvedených - pokud to nemá náležitosti dle zákona tak jak to popisujete, je to opět jen cár papíru bez jakéhokoli významu či platnosti.

Omluva

(Mgr. David Ondrejkovič, 5. 8. 2008 10:44)

Pak se tedy omlouvám - ten příspěvek mi připadal hrozně pesimistický na to, co už o tom všechno víme. Můžete mne prosím kontaktovat e-mailem? To, že mi pošlete cokoli ještě neznamená, že to automaticky zveřejním - to vždy až po oboustranné dohodě. Pokud sháníte informace, pak jste tu správně, ale komentáře pod článkem nejsou pro vzájemnou komunikaci ideální.

opravdu Invoice?

(Podvedení, 5. 8. 2008 10:36)

Ne, to opravdu nejsem. Mluvite tu o EO Servisu, ale at patram jak chci, nevim o nem nic.

Zatim k tomu teprve zaujimame stanovisko, fakturu zverejnovat nechci.

Ma to sice nazev Invoice, ale podle mně tam rozhodně chybí číslo faktury (je jen odkaz na c. objednavky), IČO, DIČ, datum splatnosti, datum zdanitelného plnění, cena bez DPH, vyčíslení DPH a pokud je to osvobozené, tak podle jakého paragrafu. Ovsem na druhou stranu - tyhle udaje na nasi "objednavce" nejsou.

Citime se hodne podvedeni.

Dodatek k předchozímu.....

(Mgr. David Ondrejkovič, 5. 8. 2008 10:26)

.....nějak se nemůžu zbavit dojmu, že ten příspěvek o "polepšení firmy" napsal někdo z EO Servisu. No uvidíme, jestli začnou hromadně docházet faktury. Bylo by to fajn, kdyby se takhle nachytali....

Ani faktury na podstatě nic nemění

(Mgr. David Ondrejkovič, 5. 8. 2008 10:13)

Ani to, že vám EO Servis pošle fakturu na podstatě věci nic nemění. Pokud vím, tak nikdo nikdy nenapsal, že pokud obdrží fakturu, že by se zavazoval ty jejich nesmyslné požadavky zaplatit - ani řádný daňový doklad na jejich neoprávněností nic nemění! Pořád platí, že smlouvy jsou neplatné od samého počátku z důvodu podvodného jednání na straně poskytovatele - žádný soud doposud nerozhodl, že by tomu bylo jinak.

V tuto chvíli víme o jediném případu, kdy poškozená firma dostala fakturu. Toto je okamžitě důvodem k další finanční kontrole, neboť byl nade vší pochybnost porušen zákon o DPH.

Pokud EO Servis začne rozesílat faktury, pak bude muset zaplatit ze všech požadovaných částek DPH a kromě toho ještě zcela jistě nějakou tučnou pokutu za porušení zákona - tedy pokud to rovnou nebude trestný čin.

Pokud jste od EO Servisu obdrželi řádný daňový doklad - pošlete kopii na adresu ondrejkovic@klikni.cz

Už chodí faktury!

(Také podveni, 5. 8. 2008 9:48)

Bohužel se firma výrazně polepšila. A již rozesílá faktury. Mám pocit, že z toho už se vymotat nelze.

logika

(Taky podvedený, 2. 8. 2008 18:43)

Cituji z vyjádření EO servisu k žalobě:
.....není tedy na místě žádat vydání bezdůvodného obohacení.
Jinými slovy. B e z d ů v o d n é obohacení si ponecháme, protože jsme jej získali po právu.
Zvláštní. Po právu mohu i podvádět?!

Upomínka?

(Podvedený, 2. 8. 2008 18:11)

Nedivme se. Chechtáky docházejí, tak proč nezkusit, způsobem jim vlastním, si nějaké opatřit.

Upomínka?

(New, 1. 8. 2008 9:33)

EO Servis upomíná nezaplacenost faktury ....., ta však neexistuje, byly rozesílány pouze výzvy k platbě stejného čísla...