Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průběh soudního jednání 29.1.2010

29. 1. 2010

 

Vzhledem k poměrně únavnému dni, který kromě 3,5 hodinového soudního jednání zahrnoval ještě schůzku na státním zastupitelství k probíhajícím (stále aktivním) trestním řízením, jednání s jedním z právníků zastupujícím další oběti a následné několikasetkilometrové cestě po páteční D1 a R10 uvedu jen pár stručných bodů. Jakmile obdržím e-mailem soudní zápis z dnešního dne jednání - připojím jej k tomuto článku.


Aktuálně: Podrobný protokol z jednání najdete zde.

  • Jednání začalo bez Jurenky, který se omluvil pro nemoc (jak jinak). Místo něj usedl na lavici žalovaného sám velký (....doplňte si sami co....) Dohnal. Jako aktuální právní zástupce z nepřeberného výběru Dohnalových právnických kumpánů tentokrát vystupoval Chrástecký.

  • Oba "hoši" byli v klidu a v pohodě - brali vše s nadhledem a s výrazem "polibte nám všichni...". Dohnal se chvílemi demonstrativně nudil a šeptem si cosi prozpěvoval.

  • Jak Dohnal, tak i Chrástecký ale neustále uhýbali pohledem a Dohnalovi, který si chvílemi kreslil karikatury (aspoň bude mít ve vězení zábavu) již tradičně cukalo pravé oko - zvláště ve vypjatějších okamžicích, takže rozhodně alespoň část jejich blazeované sebejistoty byla hraná.

  • Soud probral snad všechny důkazy, které bylo možno předložit a to velmi pečlivě - od listin ve spisu, přes nahrávky telefonátů, callscripty, maily poškozeným (telefonická objednávka a dokončení registrace), "Modré složky", neexistující evropské dotace, EO Servisem propagovaná "nejnižší" cena na trhu, dvoje VOP, okamžik údajného vzniku smluvního vztahu a řadu dalších skutečností. Před pečlivostí paní soudkyně smekám - rozhodně nebude Dohnal moci namítat, že soud neprovedl některé důkazy (on si něco k namítání najde - pochopitelně - jde mu přeci hlavně o prodlužování času).

  • Proběhl výslech důležitého svědka - paní Aleny Adamíkové, z jejíhož vystupování muselo být zcela jasné jak moc se i ona cítí Dohnalem podvedena, stejně jako operátoři, které má v callcentru na starosti. Vypovídala tzv. "pod přísahou" - tedy pod hrozbou, že v případě lži může být trestně stíhána a nebála se přitom velmi přímo a razantně zopakovat Dohnalovi do očí skutečnosti, ze kterých musí být každému jasné, že Dohnal i v callcentru usiloval od samého počátku především o to, aby operátory zmanipuloval tak aby i oni věřili, že nabízejí produkt za jednotnou a konečnou cenu 1250,- Kč. Ze sebejistého způsobu, jakým paní Adamíková své svědectví pronášela si paní soudkyně dozajista musela udělat obrázek kdo je podvodník a lhář - tedy Dohnal. Za nebojácnou, rozhodnou a velmi upřímnou svědeckou výpověď, která nepřipouští pochybnosti, patří paní Adamíkové upřímný dík!

  • Viditelnou nejistotu na tváři Dohnala i Chrásteckého způsobila informace o tom, že v policejním spise existuje nahrávka telefonického hovoru z konce října 2007 ve které Dohnal slibuje, že odstraní rozpor mezi tím co říká (udržovací poplatek se neplatí) a tím, co se v srpnu 2007 objevilo ve VOP (tedy že se udržovací poplatek platí).

  • Jako asi nejvýznamnější okamžik celého jednání byla chvíle, kdy se Chrástecký s Dohnalem nechali vyprovokovat a ve chvíli, kdy rozporovali pravost callscriptu prohlásil jeden z nich (kdo to konkrétně byl zjistíme dodatečně ze záznamu), že pokud ten callscript není podepsán, nemůže být brán jako věrohodný důkaz. Toto je možno považovat za gól vstřelený do vlastní branky, neboť podstata celého sporu je především o tom, že se oni snaží prokázat, že NEPODEPSANÝ dokument je platně uzavřenou rozhodčí doložkou. Advokátka dvou z přítomných obětí tento okamžik požádala zvýraznit v zápisu.


Jednání bude pokračovat 2. dubna v 8:30 v jednací síni 32, kdy budou provedeny další důkazy, pokud ještě budou nějaké navrženy a možná se dočkáme i pátého usnesení (včetně jednoho rozsudku) o neplatnosti rozhodčí doložky. Jelikož počítáme s odvoláním (Dohnalovi jde o to získat co nejvíce času), formulujeme již v tuto chvíli dopis předsedovi Krajského soudu se žádostí o odstranění průtahů v řízení, neboť první takovéto odvolání již u Krajského soudu leží více než rok.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlas

(DrFreeze, 6. 2. 2010 17:20)

Souhlasím s předřečníkem! Někdy by opravdu stačil jen selský rozum bez zbytečného nimrání se v pitomostech. Tak se probuďte, vyšetřovatelé, státní zástupci a soudci!
A ještě k těm Dohnalům: máme to tu v republice pěknou "doháněcí" kliku, další povedený příbuzný vysává daňové poplatníky na NKÚ...

zamyšlení

(čtenář, 4. 2. 2010 1:12)

Jo jo, je to všechno v lidech. Je policajt schopnej, nebo neschopnej. Je soudce fundovanej a na svém místě, nebo jen povrchní, který si nechce přidělávat vrásky.
A pro takovéto je nutné vytvářet "polopatické" zákony, kterých by nebylo třeba, pokud by všichni, kteří rozhodují a mohou tyto kauzy ovlivnit, byli těmi pravými na svých místech. Vždyť mnohdy stačí k rozhodování "selský" rozum a čisté svědomí.

pokračování

(Karel Kvapil, 3. 2. 2010 21:44)

Nechuť z policajta něco řešit přímo čišila. I když na konci, kdy jsem mu to pořádně všechno vysvětlil, jaký sou poměry na internetu atd., tak chápal, že není vše v pořádku. Jen nadhodil, že stejně s tim nic neudělají. Taky mi řekl pěkný příběh jaký sou lidi svině. Má Dohnal bráchu? Že prej nějakej chlap "dělá něco jako, že schání lidem půjčky". Za tu žádost o půjčku si řekne třeba 15000! Tu žádost podá u druhé firmy ve které je taky jednatel. Ta druhá firma tu půjčku jakoby neschválí a ta první firma už po tom člověku co žádal chce 15000! Naprosto jasný podvod od začátku. Jenže pro naše právo/policisty ne...

Je fakt smutné, jak jsou

(Karel Kvapil, 3. 2. 2010 21:38)

Kolegar a Bajerová neznalí poměrů a jak se vlastně slušným podnikatelům vysmívají do očí.
I bez SS servisu skoro nespim, jak je doba zlá, zakázek a práce málo.
Jak tady někdo nadhodil, policie taky nic neřeší. Když sem podával trestní oznámení, tak se ten policajt prořekl, když se koukal do databáze a říkal něco, že těch oznámení je tam přes 400!

Udrzovaci poplatky

(Mgr. David Ondrejkovic, 3. 2. 2010 18:06)

K tomuto: "mohli jste dnes již místo nasraných klientů, unavujících soudů, trestních oznámeních, mít tisíce opravdu spokojených zákazníků a zajištěn spolehlivý příjem a klid pro skutečnou práci." bych jen dodal tolik, ze NEMOHLI, protoze kvuli tomu udrzovacimu poplatku to prave cele delali. Oni NIKDY NECHTELI poskytovat nejake sluzby - tak naivni snad muze byt jen Kolegar s Bajerovou

Úvaha nad Názorem 2 strany

(poškozený, 3. 2. 2010 17:59)

Společnost disponuje slušným majetkem a rozhodně se nejedná o prázdnou skořápku. Někdy se k nám stavte do kanceláře (pokud Vám to Vaše odvaha dovolí) a uvidíte, že jsme si docela polepšili od našeho začátku..........................
To se nedivím, že disponujete slušným majetkem, když jste jej zísaly nepoctivým způsobem. Podvedli jste stovky firem. Poctivou prací se tak rychle získat nedá.
Seriózní přístup k vašim zákazníkům je podstata podnikání, která vám nic neříká. Spokojený zákazník, který by se k vám s důvěrou vracel je jistě utopie.
(Pokud se mýlím, uveďte některé spokojené.) Rád se v tom případě omluvím.
Pohnojili jste si to sami svojí nenažraností a touhou rychle a bezpracně zbohatnout. Kdyby jste si nevymysleli "udržovací poplatky" v nehorázné výši, mohli jste dnes již místo nasraných klientů, unavujících soudů, trestních oznámeních, mít tisíce opravdu spokojených zákazníků a zajištěn spolehlivý příjem a klid pro skutečnou práci.
Ale toto Dohnal s Jurenkou nikdy nepochopí, není-liž pravda?

Hříšníci a svatí...

(Ota Nepilý, 3. 2. 2010 17:10)

Každý z nás může být v jedné osobě či v jednom životě hříšníkem i svatým. Zaleží jen na nás, co z toho si vybereme a čemu bude sloužit. Rozhodnutí je na nás. Svět je jen složitější v tom, že hříšník se snadno může vydávat za svatého, pokud mu to okolnosti a ostatní lidé umožní. Problém je však i v tom, že ve skutečnosti jsme jeden celek, který je nějakým způsobem propojen a všechno dobré i zlé se k nám určitým způsobem vrací a naše činy i myšlenky nás mnohdy ovlivňují víc než si myslíme.

Dohoda s podvodníky....?

(Petr 2, 3. 2. 2010 15:51)

Jsou to všechno důkazy do očí bijící, že EO servis byl stavěn na podvodu.Ale stačí sdělit policii, že jsem neměl úmysl ty lidi podvést a věc je vyřízena.Jak může někdo napsat, že společnost EO disponuje (pokud je to pravda) slušným majetkem - získaným z podvodu.Tito lidé nemohou mít žádné svědomí - nedokáži si představit,že bych s tím dokázal žít.Vždyť bych se bál vyjít i na ulici.

Reakce na "Názor 2 strany"

(poškozený, 3. 2. 2010 14:26)

Je až k nevíře, jak dlouho a úspěšně se Vám daří Vaši malou skupinu přívrženců udržovat....................
Mě by zajímala ta VELKÁ skupina přívrženců EO servisu a hlavě samotného Dohnala.

Vaše schopnost manipulovat s fakty je vskutku úchvatná a musím smeknout............................
Co je to ale proti manipulaci s fakty EO servisu. Viz tehdejší dvoje VOP, ceník, telefonické hovory, falešné datumy i podpisy.

Nezasvěcená osoba, která si čte tento web, musí být bez pochybností přesvědčena o „zle“ které tak bezostyšně pácháme.................................
Zasvěcená osoba nikoliv. To ZLO, které pášete, jsme poznali na vlastní kůži.

Naše společnost vždy deklarovala a deklaruje, že pokud má klient pocit, že je s něčím nespokojen, nemáme problém se s ním setkat a snažit se věc vyřešit dohodou..................................
Toto je vrchol drzosti. Ano, "dohoda" podle vašich představ. Jiné představy se nepřipouští!!! Zkrátka, zase platit.

Stejně tak bylo všem starým klientům, které jsme získali chybou Quality Brands nabídnuto...........
CHYBOU? Nikoliv. Vaším způsobem prezentace a pod vaším doledem! Vaším tehdejším ceníkem, uzpůsobeným tak, aby byl nejednoznačný a umožňoval výklad jak se komu hodí. Vašimi smyšlenými dotacemi z EU atd.

že kolega Jurenka utrpěl vážný úraz páteře, ale nebojte, už se mu daří dobře ........................
To nás těší, že se mu již daří dobře, měl alespoň dost času přemýšlet nad svými činy, které napáchal pod vaší taktovkou nám, poctivým podnikatelům. Vím o čem mluvím, díky vašemu jednání se mi zdravotní stav natolik zhoršil, že jsem nucen pravidelně navštěvovat lékaře a polikat spoustu léků.

Stačí si přečíst Vaše poslední komentáře. Nezlobte se na mne, ale napadá mě pouze jedno slovo „ubohost“....................................
Mne zase napadá, po přečtení vašeho příspěvku, že jste poctivost a čistota sama. Chybí Vám jen svatozář.
Naprosto přesně vyjádřeno!

(Mgr. David Ondrejkovič, 3. 2. 2010 13:42)

Oto mnohokrát díky za váš komentář! To je zcela přesné vyjádření!

Dohoda s podvodníky...?

(Ota Nepilý, Brno, 3. 2. 2010 13:39)

Ano, zkoušel jsem to, bylo to po prázdninách roku 2007. Objednal jsem inzerci telefonicky, až po tom, co jsem obdržel informace o projektu mailem. Od záčátku jsem se však nestačil divit. Amatérsky udělané stránky s grafikou na úrovni průměrného strojaře. Na mém Macu (Apple), v mírně starším operačním systému, se při registraci spousta věcí nezobrazovala nebo se zobrazovala s chybami. Od začátku jsem na nedostatky EO Servis s.r.o. upozorňoval. Má inzerce se zobrazovala s chybami a to i na jiných počítačích. Na všechny nedostatky jsem průběžně upozorňoval. Ale nikdy nepřišla žádná odpověď, ani náprava, jako kdyby v EO Servisu nebyl nikdo, kdo by problémy řešil, ani nikdo, kdo by měl čas aspoň na jediný mail odpovědět. Nakonec se má inzerce na tři měsíce zcela ztratila a nefungovala vůbec. Žádal jsem o vrácení poplatku a nadále jsem nechěl mít už s firmou EO Servis s.r.o. nic společného a nepřál jsem si být touto firmou prezentován. Mezitím jsem objevil, že je tam většina firem "falešných", které o svém uvedení nic nevědí a mají tam jen částečné údaje. Nechápal jsem, proč firma EO Servis s.r.o. neřeší připomínky, podněty, stížnosti a pak mi to došlo! Jejich jedinou činností bylo rozesílání výzev k platbám na "astronomické" částky a nátlak na své oběti pod hrozbou rozhodčího řízení! Na všechny mé podněty a reklamace i na "výpověď" mi během půl roku přišly výzvy k platbám v celkové výši cca 250 000,- Kč !!! za to že nedodržuji obchodní podmínky, které jsem neměl možnost vidět a které mi EO Servis s.r.o. tajil, ačkoliv jsem je upozorňoval na skutečnost, že v přihlašovacím formuláři je řada nečitelných pasáží a chyb a zdůrazňoval jsem, že počítám pouze s platbou dle telefonické a mailové nabidky ve výši 1250,- Kč. Tehdy žádná dohoda nebyla možná, jen platit obrovské částky, které byly vymáhány nátlakem pod hrozbou jejich rozhodčího řízení a exekuce. Teprve po zahájení činnosti občanského sdružení "Společná obrana" začal EO Servis s.r.o. mírnit své požadavky a navrhoval dohodu za 6300,- Kč + DPH. To už pro mne byla dohoda nepřijatelná a bylo mi jasné, že firma byla vytvořena za účelem podvodu! Přesto EO Servis s.r.o. znovu umístil mou inzerci svévolně a jinak než jsem ji zadal na svůj web, ačkoliv jsem je opakovaně žádal a informoval, že si to nepřeji být na webu EO Servisu prezentován! Mrzí mne jen, že se našla i řada právníků, kteří byli ochotni se na tomto podvodu a nátlaku na oběti EO Servisu s.r.o. aktivně podílet, ačkoliv jsem je na tyto skutečnosti průběžně upozorňovali. Může to být tím, že by právníci a rozhodci měli málo práce nebo jich bylo už příliš na to, aby se všichni mohli uživit poctivou činností? Zatím nám zkušenost ukazuje, že je možnost se bránit, i když je to složité a náročné.
Pokud bychom se podvodu nepostavili, vytvářeli bychom si svět, který by byl mnohem hůře obyvatelný a méně snesitelný. Děkuji všem, kteří našli vůli tomuto podvodu čelit.

Bezpáteřník

(poškozený, 3. 2. 2010 13:38)

Jurenkova páteř byla "křivá" od samého počátku. U "křiváků" se to stává, že jednoho dne přijdou k úhoně. Doufám, že teď má dostatek času zpytovat své svědomí (pokud nějaké má), nad svými činy, kterými napáchal tolik zla.
Přesto mu přejme brzké uzdravení ať může napravovat křivdy, které způsobil.

Jurenkova páteř?

(DrFreeze, 2. 2. 2010 22:30)

Že by deka od poškozených? :-)
Něco takového jsem předvídal už před několika měsíci.

Dohoda s podvodníky je podporou zločinu

(Mgr. David Ondrejkovič, 2. 2. 2010 16:00)

Provedená analýza webových stránek www.eocentrum.cz (včetně notářského zápisu) jasně prokazuje, že jde o pouhou maketu, která nikdy nemohla být určena ke skutečnému poskytování služeb tak, jak jsou podvodníky Dohnalem a Jurenkou deklarovány. Analýza byla provedena podle kvalifikovaných parametrů specialisty na internet marketing - zejména kombinacemi metod Direct, Organics a Refferal.

Tato maketa je určena pouze k zakrývání prvotního zločinu - podvodu. Žádné faktické náklady s jejím provozem ani udržováním nejsou spojeny - maximálně desetihaléře na jednu oběť uvízlou v drápech patlala Dohnala.

dohoda??!!

(Podvedený, 2. 2. 2010 15:52)

Dohoda by byla, kdyby lidé co jasně od začátku vyjadřují nesouhlas s uvedením firmy na podvodném portálu, mohli odstoupit od smlouvy a např. zaplatit něco jako nutné náklady maximálně ve výši jednoho měsíce tj. 3000. Potom by nebylo potřeba pana Ondrejkoviče a nebylo by kolem vás tolik humbuku. I tak by ste měli solidní vejvar, nebo nechápu proč je cena nastavena tak vysoko. 3000,- proč to není max 1000,-? To už by bylo skousnutelné mnohem větší částí podnikatelů a možná by jste dokázali některé zmanipulovat neznalostí poměrů a za tu tisícovku by si mysleli, že to jsou vhodně investované prostředky do reklamy... Vámi nastavenou cenou mi to opravdu přijde jen jako bublina u které ste se prostě chtěli rychle napakovat a možná ste ani sami nevěřili, že si v našem kocourkově budete vklidu "podnikat" i po tolika letech...

Názor strany

(Poškozený, 1. 2. 2010 16:42)

Dohnale zase lžete.Já sám jsem chtěl přistoupit k ukončení sporu narovnáním, ale odpověděli jste mi tím, že jste na mě podali rozhodčí žalobu.

100% důkaz

(Mgr. David Ondrejkovič, 1. 2. 2010 16:34)

Pokud je jediným "produktem" EO Servisu jejich maketa na www.eocentrum.cz a pokud zároveň 100% subjektů v této maketě uvedených (tedy těch, kteří tam nejsou bez kontaktu proti své vůli) - s jedinou výjimkou Roberta Waschky (místošéfa EO servisích rozhodců) - potvrzuje, že se do tohoto "katalogu" dostali díky podstatnému omylu, pak jde o důkaz nad důkazy.

Všichni (několik stovek osob) nemohli udělat stejnou chybu, aniž by to bylo úmyslem toho, kdo jim onen "návrh smlouvy" podstčil, zvláště tehdy, pokud je smlouva tak extrémně nevýhodná a pokud Dohnal tak doslova kopíruje postupy jiných (známých a zdokumentovaných) podvodných katalogových firem a pokud navíc požadovaná plnění s využitím obcházení zákona vymáhá.

Což takhle mu doporučit k přečtení "učebnice práva"? Třeba takové paragrafy jako 45, odst, c) či § 265 Obchodního zákoníku?

Ani nejdražší kamery, počítače, kopírky či neprůstřelné dveře, které mají ve své pronajaté kanceláři jim nepatří a pro to málo, co by mohl exekutor ztotožnit s jejich společností jako dlužníkem dozajista velmi rychle uklidí (třeba na Slovensko). Snad aktuální zákon o insolvenci by mohl trochu pomoci - bezpochyby to byl hlavní důvod snížení podílu "jendnatele" na 10% - a pak že si má co zlomit :-)

Nejsou všichni stejní

(Mgr. David Ondrejkovič, 1. 2. 2010 16:09)

Ne všichni státní zástupci či policisté, kteří případ řešili prokázali stejnou míru nekompetence - viz např. zde: https://spolecna-obrana.estranky.cz/fotoalbum/naskenovane-dokumenty/naskenovane-dokumenty/original/83 - konkrétně v předposlední větě.

Patla se chytil

(Mgr. David Ondrejkovič, 1. 2. 2010 15:51)

Již v minulosti se nám osvědčilo provokovat tahle grázly, aby se někde podřekli - kvůli Vlkovi dokonce museli smazat skoro celé své stránky http://dohoda.estranky.cz

Ani šťourání do Dohnalova největšího mindráku (kvůli kterému se zřejmě dal i na zločineckou dráhu, aby alespoň něco dokázal) nezklamalo a to je dobře.

Všem poškozeným jsem se již opakovaně přiznal, že jsem na začátku čekal rychlejší průběh likvidace EO Servisu a Dohnalova "podnikání" - to jediné tedy zatím nevyšlo. Tento zločin je mnohem důkladněji připraven než jsme čekali. To ovšem na jeho zločinné podstatě nic nemění.

Následuje citát "švýcarského EO Servisu" - Intercable Verlag AG z jednoho soudního spisu, který byl zaslán brněnskému Městského soudu:

"Žalovaná na závěr svého vyjádření předložila soudu rozsudek ve sporu proti (jméno oběti) s.r.o. a uvádí, že jednání našeho obchodního zástupce bylo v rozporu s dobrými mravy. Nemá smysl soud zatěžovat rozsudky, kdy naše společnost naopak uspěla, a to nejen v ČR. Faktem je, že ve sporu proti (jméno oběti) soud dospěl k závěru, že smlouva nebyla uzavřena, a nám nezbývá, nežli toto respektovat. Nechť si soud však povšimne propastného rozdílu v chování obou společností, kdy (jméno oběti) okamžitě po odeslání korektury byla až nezvykle procesně aktivní, od samého začátku se bránila absencí volní složky a kategoricky odmítla plnit bez pravomocného soudního rozhodnutí."

Nutno podotknout, že i předmětný spor Intercable nakonec vzdal.

Jak vidno - Dohnal rád ve svých vyjádřeních opisuje, stejně jako ve zločinných postupech.

Uvedené vyjádření v Intercable datovali 4.8.2009 - tedy v době, kdy již cca 6 týdnů bručeli. I tady předcházela řada neúspěšných trestních oznámení, stížností a dokonce prohraných soudů (tedy v ČR a na Slovensku), ale nakonec jsou tam, kde patří - a stejné to bude i s Dohnalem a Jurenkou (to by mně zajímalo jak mohl Jurenka utrpět zrovna úraz PÁTEŘE - to tedy opravdu netuším).

Re: Názor strany

(Petr, 1. 2. 2010 14:11)

Ano, pane Dohnale, nezaujatý člověk si opravdu udělá obrázek velmi rychle a pozná, že ta "ubohost" je jen na Vaší straně. Já, kdybych se měl živit Vaším způsobem, tak bych se za tak "ubohou" obživu na úkor poctivých lidí, přesněji řečeno "vychcanou zlodějnu" upřímě styděl.