Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úloha Intrum Iustitia v cause Bezreklamky

15. 7. 2012

Inkasní agentura (alias vymáhací agentura) není nic, čeho by se bylo potřeba obávat. Doby, kdy se za podobné názvy skrývali dvoumetroví svalovci hovořící s ruským přízvukem jsou dávno pryč. Takovéto praktiky jsou totiž TRESTNÉ podle trestního zákona. Konkrétně Intrum Iustitia je členem Asociace inkasních agentur (AIA) a je vázána dodržováním tohoto kodexu. Můžete se naprosto spolehnout na to, že tato soukromá obchodní společnost NEUDĚLÁ NIC, čím by tento kodex porušila, neboť by to s největší pravděpodobností znamenalo rychlý konec jejího podnikání. Nutno přiznat, že dluhy podvodných firem jsou v portfoliu této inkasní agentury spíše excesem - tato společnost obvykle pracuje spíše s dluhy, které reálně existují (pokuty z dopravních prostředků, dluhy dodavatelům energií, apod.)

Dnešní inkasní agentura není nic jiného, než obyčejná obchodní společnost - fakticky reklamní agentura, která má vypracované určité psychologické postupy jak NEZNALÉHO člověka znejistit a přimět jej tak k DOBROVOLNÉMU zaplacení jeho dluhu. To, že běžného člověka s průměrným právním vědomím osloví najednou nějaký jiný subjekt, který se snaží svým názvem či virtuálním tancem paragrafů (obvykle vycucaných z prstu) vyvolat dojem, že je něčím jiným než ve skutečnosti je, bohužel může řadu adresátů takovýchto "upomínek" zmást.

Pokud již existuje tzv. exekuční titul, jinými slovy - vykonatelné rozhodnutí, což může být POUZE rozsudek nebo rozhodčí nález, případně rozhodnudí jiného STÁTEM POVĚŘENÉHO orgánu - např. ČTÚ (v žádném případě to NEMŮŽE BÝT rozhodnutí nějakého soukromého obchodního subjektu ať už má v názvu cokoli), pak je zcela zbytečné dlužníka o jeho dluh nějak upomínat - stačí totiž oslovit kteréhokoli exekutora a ten je povinen předmětný titul vykonat (provést exekuci).

Byznys těchto "reklamek" spočívá v tom, že sice neexistuje žádný exekuční titul (a v případech jako je BEZREKLAMKY neexistuje ani dluh samotný), ale uvedené reklamní agentury se i přesto snaží vyvolat ZÁMĚRNĚ KLAMNÝ dojem, že toto rozhodnutí je již v podstatě "na cestě" a oběť nemá žádnou reálnou možnost jeho následkům - tedy exekuci - nijak zabránit.

NENÍ TO PRAVDA jak si ukážeme na následujících příkladech:

Intrum Iustitia má s Bezreklamky uzavřenu tuto smlouvu (plnou moc) - a to výhradně o MIMOSOUDNÍCH krocích. To znamená, že soukromá obchodní společnost Intrum Iustitia vás může o uhrazení domnělého dluhu pouze ve vší slušnosti uctivě požádat - nemá totiž vůči Vám jiná práva než kterýkoli jiný soukromý subjekt - tedy než kterýkoli člověk, kterého potkáte na ulici nebo třeba než pekařství na rohu vaší ulice - tedy NENÍ OPRÁVNĚNA vám ukládat jakékoli povinnosti neboť toto je možno pouze ZÁKONEM (a na základě zákona soudním rozhodnutím) a nikoli "rozhodnutím" nějakého soukromého subjektu.

Přečtěte si tento dopis, který Intrum Iustitia rozesílá obětem klamavých praktik BEZREKLAMKY. Mimochodem - tento konkrétní dopis vyřizuje bývalý major StB JUDr. Zdeněk Vajda, který měl za minulého režimu u StB "na starosti" např. Chartu 77 nebo Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných, jak se můžete přesvědčit zde, zde a zde.

Dopis je psán ZÁMĚRNĚ tak, aby jste informaci o tom, že NEEXISTUJE žádné soudní rozhodnutí o vašem DOMNĚLÉM dluhu, PŘEHLÉDLI nebo NEPOCHOPILI - ta klíčová informace o NEEXISTENCI exekučního titulu (právě takto je totiž potřeba číst jejich slova "......bude podán návrh na vydání rozhodnutí.....") je záměrně psána tenkým a šedivým písmem, zatímco ony ryze VIRTUÁLNÍ finanční částky, které mají být údajně přičteny k vašemu neexistujícímu dluhu cestou exekutora jsou zvýrazněny tučně a ryze černou barvou. Je to jen marketingový trik - neskočte na to! Ono "......bude podán návrh na vydání rozhodnutí....." neznamená totiž nic jiného, než že vám vyhrožují žalobou u soudu - tedy nic nového!

Další verzi takovéhoto výhrůžného dopisu najdete zde. Formulace použité v něm jsou docela zábavné - ona věta, která vás má vylekat ("V opačném případě upozorňujeme na platnost zákona o soudních exekutorech, jejichž úřad začal od 1.9.2001 provádět výkon rozhodnutí a jejichž prostřednictvím se v případě nutnosti budeme domáhat exekuce dle zákona na Vaše náklady.") se dá volně přeložit jako "NEBUDE-LI PRŠET, NEZMOKNEM". Stejně tak Vás mohli upozornit na zákon o ochraně přírody a krajiny (114/1992 Sb.) jehož porušení Vám může přivodit pokutu orgánů příslušných k této věci nebo na platnost Energetického zákona (458/2000Sb.) s hrozbou vysoké správní pokuty - PROSTĚ NIC, CO BY MĚLO V TÉTO VĚCI JAKOUKOLI PRÁVNÍ RELEVANCI. Dokud neexistuje pravomocné soudní rozhodnutí - NEMOHOU VŮBEC NIC, maximálně tak tohle.

Je potřebné si uvědomit, že to JEDINÉ co může kterýkoli soukromý subjekt udělat, pokud má názor, že mu něco dlužíte, je podat žalobu k soudu. To samozřejmě podvodná firma Bezreklamky dělá, ovšem VÝHRADNĚ u osob, které se buď nebrání vůbec (tedy je u nich vysoká pravděpodobnost, že se k soudu vůbec nedostaví ani nebudou se soudem nijak komunikovat) nebo mají nějaký jiný handicap - například jsou cizinci nebo podepsali "Uznání dluhu", apod.

Pokud tedy dáte jasně najevo odhodlání bránit se u soudu - zařadí si vás pouze do škatulky s názvem "Nenechá se zastrašit" a dají vám pokoj - jinak by s vámi měli moc práce a vysoké riziko, že u soudu prohrají. Naopak pokud z vašeho jednání vycítí strach - zvyšuje to pravděpodobnost, že vás skutečně zažalují. Ani v takovém případě však není třeba se soudu bát - viz tato argumentace.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

libaci mych prdeli

(lukino, 1. 8. 2012 21:29)

po precteni je mi fain aj se se zasmalllllllllllllllllllllllllllllll

POZOR POZOR

(Luboš, 23. 7. 2012 13:05)

na OBCHODNI-NABIDKY.CZ jsou v začátcích,ale budou kousat,zakopaný pes je v té pětistovce měsičně a nevypověditelnosti smlouvy.

Re: POZOR POZOR

(DrFreeze, 24. 7. 2012 8:06)

Ano, už to vidím ve firemním mailu.
A spory rozhoduje jeden mladé brněnské rozhodce. Zas to Brno... :-(

Re: Re: POZOR POZOR

(děda, 25. 7. 2012 9:21)

Poděkujme podvodníkům z EO servisu Brno. Díky jim, házím podobné nabídky do koše. Přeci jen byli k něčemu "užiteční".

Re: Re: Re: POZOR POZOR

(DrFreeze, 26. 7. 2012 9:25)

Podobně je tomu i u mě. Takže "děkovat" mohou i další podvodníci :-)

Re: Re: Re: POZOR POZOR

(Luboš, 26. 7. 2012 13:29)

obchodní nabídky.cz jsou moravští(ostatně jako všechny podvodné firmy-vidíteli sídlo firmy na moravě doporučuji zvýšit ostražitost povětšinou smlouvají ,neplatí a okrádaji) podvodníci a spoustu lidí naběhne na vidle,stojí za tím Kápička - toto tupé zlodějské moravské bez skrupulozní hovado je nad úrovni jurenky a dohnala za ním je totální spoušť.

reakce

(Intrum Iustitia, 21. 7. 2012 15:33)

tou vaší takzvanou nevimahatelností bych si nebyl tak uplně jistej!!
Uvidíme. Je dost těch, které jsme daly k soudu a ty jsme vyhrály a ty co nám nezaplatily tak museli a dokonce i vílohy na soud musely zaplatit.

Re: reakce

(Jan Kalina, 21. 7. 2012 16:35)

Skoda, ze tebe rodicia nezaplatili lepsieho ucitela ceskeho pravopisu.
To vsetci trolli su takito sprostí?

Re: reakce

(Mgr. David Ondrejkovič, 21. 7. 2012 21:14)

Chtěl jsem reagovat dříve, ale doteď jsem se tomu smál :-D a neviděl jsem tak pořádně na klávesnici. Tento troll překročil počtem pravopisných chyb počet slov, která vyplodil, takže jej rozhodně není třeba brát vážně.

Re: reakce

(DrFreeze, 23. 7. 2012 10:00)

Hehe, zdá se, že se chlapi nemají čeho bát. Podle trollova příspěvku pracují v Intrum Iustitia samé holky a troufají si zase jen na holky :-)