Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaký je další možný postup?

6. 6. 2008Pokud jste učinili všechny kroky obsažené v "Balíčku první pomoci", je nezbytné se rozhodnout jak dále pokračovat.


1. možnost - čekat na kroky protistrany

Tato možnost by byla chápána správně jako ta lepší, pokud by z iniciativy EO Servisu rozhodoval nezávislý soud. EO Servis by nesl tzv. důkazní břemeno, takže by to byl on, kdo by musel prokázat, že jste mu povinni platit to co požaduje.

EO Servis by vás však u soudu nikdy nežaloval - má na vás mnohem jednodušší (pro něj) a účinnější páku - rozhodčí řízení ve Všeobecných obchodních podmínkách, kdy rozhodce určuje jejich VIP zákazník. Není tedy pochyb o tom, že rozhodčí nález je již dopředu připraven a žádný váš argument nemá šanci.

Pokud tedy zvolíte tuto možnost, nezbývá vám, než 4 roky (to je promlčecí doba) čekat na to, až bude na vás podána rozhodčí (nikoli soudní) žaloba, bude vydán Rozhodčí nález, že jste povinni EO Servisu zaplatit to co po vás žádá a následně bude zahájena exekuce. Poté můžete zahájit obranu - jak, to jsme již psali zde.


Tato možnost nevyžaduje v tuto chvíli příliš mnoho aktivních kroků, avšak uvědomte si, že za takové 2-3 roky se vám bude bránit podstatně hůře než nyní, kdy probíhá trestní řízení, jsou shromážděny veškeré potřebné důkazy a trvá zájem médií.

 

2. možnost - dosáhnout zneplatnění smlouvy

Toto se dá jedině podáním kombinované žaloby k soudu, která v sobě zahrnuje jak určení neplatnosti dotyčné smlouvy včetně přilepené rozhodčí doložky, tak i požadavek na vrácení bezdůvodného obohacení, u nějž je opět neplatnost smlouvy předběžnou podmínkou rozhodnutí (proto "kombinovaná" žaloba). Vzor kombinované žaloby naleznete zde a pokyny a rady k jejímu podání tady. Seznam advokátních kanceláří, na které se můžete obracet je na této stránce.

Tuto žalobu musí každý podat individuálně!

Je pravdou, že důkazní břemeno je v tomto případě na vaší straně, avšak domníváme se, že jsou důkazy natolik neprůstřelné a navíc podpořené probíhajícím trestním řízením, že není možné o nich pochybovat (nahrávky telefonátů, výpovědi svědků, e-maily, notářské zápisy jejich webových stránek, atd.).

Je na každém z vás jakou cestu zvolí.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář