Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodila Unie EO Servis přes palubu? Zdiskredituje katalogový podvod i stálý rozhodčí soud?

16. 12. 2010Po několika letech sice
přátelské, avšak zcela neúčinné spolupráce se soukromou firmou Karla Hájka a Roberta Waschky se EO Servis rozhodl opětovně změnit své Všeobecné obchodní podmínky a tentokrát opravdu podstatně - jako svého rozhodčího řešitele sporů si totiž vybral Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře ČR - tedy jeden ze tří oficiálních stálých rozhodčích soudů zřízených zákonem.

Jak nám sdělila tajemnice tohoto stálého rozhodčího soudu paní JUDr. Moravcová - může si rozhodčí doložku tohoto rozhodčího soudu dát do své smlouvy KDOKOLI, aniž by tuto skutečnost musel tomuto rozhodčímu soudu oznámit.


Zamysleme se tedy nad pozadím a možnými příčinami této události:

  • EO Servis začal Unii příliš kazit kšefty a tak jej hodila přes palubu. Komu by také bylo milé, když tolik lidí vidí do všech těch špinavostí, že? No a EO Servis to vzal jako výzvu a formálně včlenil do svých VOP stálý rozhodčí soud jakožto "důkaz", že s ním spolupracuje i takováto instituce - jinými slovy jako nástroj k zastrašování, který NENÍ určen k reálnému využití (tím neříkám, že by k němu třeba nějakou rozhodčí žalobu nepodali, ale rozhodně nemohou očekávat takovýto podjatý přístup)

  • Poté, co zmizel ze seznamu rozhodců Rozhodčí společnosti JUDr. Tomáše Sokola, objevil se na seznamu rozhodců Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře ČR, nám dobře známý JUDr. Petr Poledník - místopředseda České advokátní komory (možná už tam byl dříve, ale férově přiznáváme, že jsme si jej tam doposud nevšimli). Je tedy docela možné i to, že jde o domluvený komplot. Na tuto možnost byl Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře ČR okamžitě upozorněn se zasláním všech písemných důkazů.

Co je za tím doopravdy ukáže až čas - rozhodně není žádný důvod se ČEHOKOLI obávat - jedině snad diskreditace stálého rozhodčího soudu, což ovšem může být také jedním z cílů EO Servisu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: prozretelnost petrova

(Petr, 21. 12. 2010 19:02)

Jakápak prozřetelnost, vždyť tohle je, obzvláště v této zemi, jeden ze základních skoro až fyzikálních zákonů. Bratři Justové to tenkrát jen drze vyslovili, tuším dokonce ještě v době, kdy i u svišťů se víc hvízdalo než mluvilo (kdo zná Wericha tak pochopí).

prozretelnost petrova?

(marek, 21. 12. 2010 17:58)

a taky mozna takhle:

https://spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/vlk-vystupuje-v-dalsim-obdobnem-pripadu-na-stejne-strane-barikady

RE: Pro dobrotu na žebrotu
(Petr, 14. 07. 2009 19:45)

"...k teorii bratří Justů o "ředění průseru". Když je průser, paj je dobré, aby do něj bylo namočeno co nejvíc lidí, pokjud možno úplně všichni.
Pak už to totiž není průser, ale normální stav a nakonec z toho vyleze ještě řada individuálních úspěchů. Bojím se, že až se začne opravdu něco v téhle cause dít, pak tahle teorie opět nezklame."

tedy pokus namocit do te spiny co nejsirsi obec

z tohoto pohledu by to pomohlo jak UCRM, polednikovi, tak i Kapsarum.