Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žaluje vás EO Servis u stálého rozhodčího soudu? Žádný strach!

5. 2. 2011V uplynulých dnech jsme obdrželi informaci o několika podaných žalobách EO Servisu k Rozhodčímu soudu při Hospodářské a agrární komoře v Praze. Jedná se o
stálý rozhodčí soud - tedy o oficiální instituci zřízenou ze zákona. Nejde tedy již o součást mafiánského spolku okolo EO Servisu, která doposud vydávala rozhodčí nálezy ve prospěch EO Servisu jako na běžícím páse.


Příklad takovéto nové žaloby si můžete prohlédnout zde.


V žádném případě není důvod se ničeho obávat!

I když je advokátem katalogových podvodníků z EO Servisu tentokrát již zcela nepokrytě místopředseda České advokátní komory JUDr. Petr Poledník, který je zároveň i jedním z rozhodců tohoto stálého rozhodčího soudu (pochopitelně nikoli v této konkrétní cause), jde v případě Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR o mezinárodně respektovanou instituci, která si nemůže dovolit o tuto svou pověst kvůli nějakým zákulisním manipulacím přijít. V opačném případě by do celého světa vyslala zřetelný signál o svém ovládnutí mafiánskými strukturami.

Tyto nové žaloby se týkají pouze nově podvedených - tedy zhruba od poloviny roku 2010!


Pokud tedy obdržíte od Rozhodčího soudu při hospodářské a agrární komoře v Praze takovouto žalobu, proveďte následující jednoduché kroky:

  1. Stáhněte si tuto šablonu Vyjádření k žalobě a doplňte, případně upravte žlutě označené části (cca 20 minut práce). Pokud by se vám "rozhodil" formát - stáhněte si ještě tento needitovatelný vzor. Celé vyjádření 5 x vytiskněte.

  2. Stáhněte si přílohy (pozor - mají celkem asi 290 MB) a rozbalte si je do adresáře na disku. Přílohy vypalte 5 x a přiložte po jednom vypáleném CD ke každému výtisku svého vyjádření k žalobě. Pokud by jste měli s přílohami nějaký problém - napište a najdeme náhradní způsob jejich doručení k Rozhodčímu soudu při HK ČR a AK ČR.

  3. Vše odešlete poštou v jednom balíku (nejlépe doporučeně či na dodejku) na adresu Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR, Dlouhá 13, 110 00 Praha 1. Musíte to udělat do 7 dnů od chvíle, kdy jste obdrželi rozhodčí žalobu!

  4. Kontaktujte předběžně advokáta (pokud již nemáte vlastního) - například z tohoto seznamu. Výhodou je, že tyto advokátní kanceláře již mají s touto konkrétní podvodnou katalogovou firmou a s obranou proti ní letité zkušenosti. Navíc jde o advokáty přímo z Brna a EO Servis si do svých Všeobecných obchodních podmínek dal právě "sudiště Brno". Na jednání samotné (pokud k němu vůbec dojde) tak ani možná nebudete muset jezdit osobně.


Považujeme také za nutné poukázat na skutečnost, že EO Servis u těchto rozhodčích řízení zásadně neplatí soudní poplatek předem (zmiňuje to sám v článku IV. těchto žalob - přesvědčte se sami). Je tedy poměrně pravděpodobné, že se z jeho strany jedná o pouhý šikanózní úkon (stejně jako v tomto případě), který vás má pouze vystrašit. K samotnému rozhodčímu řízení tak nemusí vůbec dojít - EO Servis totiž možná na výzvu Rozhodčího soudu vůbec žádný poplatek NEUHRADÍ, protože dobře ví, že ve skutečně spravedlivém rozhodčím řízení uspět nemůže. Spoléhat na to ovšem nelze a je nutno konat tak jak je popsáno nahoře. Není vyloučeno ani to, že EO Servis zaplatí soudní poplatek pouze u těch, kteří se k rozhodčí žalobě nevyjádří (čímž automaticky prohrají).

Taktéž je prospěšné si uvědomit, že doposud KAŽDÝ rozhodčí nález, který snad vyzněl ve prospěch EO Servisu byl soudem VŽDY zrušen. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Řešení...

(Petr, 7. 2. 2011 21:53)

Asi by to chtělo víc podobně nas...anejch daňovejch poplatníků :-)

Co na to říci?

(Mgr. David Ondrejkovič, 7. 2. 2011 21:51)

K tomu nelze než opět dodat, že s Vámi 100% souhlasím! Nicméně se domnívám, že se tady normálně fungovat dá. Potíž je u nás často v tom, že se lidé bojí podobným grázlovinám bránit. Špatnosti, kterým se neklade hráz se tak roztékají jako fekálie všude kolem. Kdyby podvodníkům z EO Servisu tolik lidí DOBROVOLNĚ neplatilo - už by dávno neexistovali. Kdyby lidé důsledně nutili skládat své poslance účty (např. v USA to funguje daleko lépe než u nás), dočkali bychom se i ve styku s úřady rychleji nápravy.

Ještě k těm daním...

(Petr, 7. 2. 2011 21:44)

Nejvíc mi pak dokáže naštvat, když mi úřad začne buzerovat kvůli nějakému neodevzdanému lejstru, nějakému naprosto stupidnímu výkazu pro statistiku. Na to síly máme, tady jsme důslední a držíme se dikce zákona jak moucha ho..na. Ale zatočit se šmejdama, na to síly nejsou. Tady se jen hledají výmluvy, proč se s tím nedá nic dělat. A šmejdi toho využívaj tak, že si nakonec udělají statistický formuláře sami. A člověk pak ani neví, který šmejdi to po něm vlastně zas něco chtějí, jestli ti, co moc zastupují, nebo ti, kteří jí tady řídí. Dá se tady vůbec normálně fungovat?

100% souhlas!

(Mgr. David Ondrejkovič, 7. 2. 2011 20:09)

Ano, Petře, to jsou PŘESNĚ ty otázky na které bychom měli už konečně dostat odpověď!

Garance vlastnického práva podle čl. 11 Listiny se sice bezprostředně týká toliko vztahu mezi jednotlivcem a veřejnou mocí, avšak kromě toho, že tato ustanovení zajišťují povinnost veřejné moci jednat tak, aby do vlastnického práva jednotlivce sama nezasahovala, zavazují veřejnou moc ve smyslu povinnosti poskytovat vlastníkovi ochranu v případě, kdy je jeho vlastnické právo rušeno či omezováno ze strany třetích subjektů.

„Jestliže nemá problém řešení v rámci systému, nejedná se již o problém, nýbrž o systémovou vadu. Celý systém se tím vlastní vahou hroutí.“, píše Francis Fukuyama v knize Konec dějin.

Nechápu, proč platím daně...

(Petr, 7. 2. 2011 19:56)

Již v mnoha případech soud označil jednání EO servisu za podvodné, jasně označil jejich jednání za protiprávní. Jak je možné, že policie pořád čeká a neudělá přítrž? Jak je možné, že když už i soudy označili jejich jednání pravým jménem, tak si hoši stále vesele podnikají? Změní si v VOP i rozhodčí doložku tak, aby byla vlastně "křišťálově čistá", když na kumpány z URMR padl stín. To opravdu platíme tak malé daně, aby ti, kteří jsou z nich placeni začali konat? Nebo je to tím, že jsme tam kde jsme a Poledník má pod palcem i je? Je mi z toho už opravdu smutno. Když už nestačí ani stovky trestních oznámení, tak co má vybudit "orgány" k činnosti?

...co na práci.....

(Mgr. David Ondrejkovič, 6. 2. 2011 15:48)

Oni mají právě JENOM tohle na práci (tedy pokud pomineme ještě Dohnalovu soukromou lichvařinu) - jinak už jen samou zábavu. Právě proto jim spousta lidí bohužel platí - aby je nechali být a dali jim "klid na práci". Typické výpalné!

Mně to taky hlava nebere

(děda, 6. 2. 2011 15:44)

Mají zřejmě hovno co užitečného na práci. Ale co mají chudáčci dělat, když poctivě se živit neumí a poctivá práce jim smrdí. Proto vymýšlí podrazy a nedaj si pokoj a nedaj.

Mně to hlava bere

(Mgr. David Ondrejkovič, 6. 2. 2011 15:14)

Petře na tom není nic k nepochopení:
Vy nebo kterýkoli jiný normální a slušný člověk by jste zřejmě nedělal homosexuálního prostituta na pánských záchodcích na Hlavním nádraží jenom proto, že to sype. No a vidíte - přesto se takoví najdou. Tohle je stejný případ. To je jen "o lidech" a jejich povaze. Takovýhle odpad se prostě jen těžko kdy dokonale vymýtí.

To mi hlava nebere

(Petr, 6. 2. 2011 14:49)

Je to až k nevíře, kde se bere ta drzost od EO podávat další žaloby k RS po té, co soud na základě důkazů uznal,že uvádění v omyl je úmyslné a jedná se o úmysl přímý.