Jdi na obsah Jdi na menu
 


Office servisní a distribuční s.r.o.

18. 8. 2011


V případě této podvodné společnosti jde pouze o modifikaci Českého telefonního seznamu - základní parametry jako je sídlo (ruina v Třebíči) i vlastník (bílý kůň z Maďarska) jsou dle výpisu z Obchodního rejstříku shodné.

Aktuálně: Na velkou část celé chobotnice, jejíž jsou obě firmy součástí se můžete podívat zde.

První stranu klamavého formuláře Office2011 si můžete prohlédnout zde a Obchodní podmínky se můžete pokusit vyluštit zde.

Opět jde o napodobeninu faktury za služby, které jsou obvykle placené, která však NENÍ daňovým dokladem. Tentokrát se podvodníci snaží vyvolat dojem, že jde o licenční poplatky za kancelářský balík společnosti Microsoft - zejména použitým typem písma.

Formulář je záměrně rozesílán v období dovolených, kdy je vyšší pravděpodobnost, že platbu někdo uhradí omylem, neboť pouze zaskakuje u agendy, kterou běžně neřeší.


A co nám podvodná firma za cenu cca 12 tisíc korun ročně nabízí tentokrát?

  • Kancelářský balík OpenOffice, který je (včetně veškeré dokumentace) běžně ke stažení zdarma;

  • Uživatelskou "podporu" v rozsahu max. 2 započatých hodin měsíčně :-), jejíž funkcionalita je navíc zjevně účelově podmíněna tolika omezeními a podmínkami, aby fakticky ani v takovémto pseudorozsahu pod nějakou záminkou poskytována být nemusela.


Rozhodčí řízení je samozřejmostí - tentokrát firmou registrovanou (zjevně kvůli obejití zákona) na Slovensku.

Český telefonní seznam NIKDY NIC skutečně nevymáhal - vždy to zůstalo jen u mailového obtěžování, takže není důvod se domnívat, že by tomu tentokrát mělo být jinak. Pokud by k něčemu takovému snad tentokrát došlo - není čeho se bát - individuální obrana je dnes již rozpracována a rozhodně Vám nic nehrozí! Stačí pár úkonů podle námi připravených šablon a dostanete přibližně takovýto rozsudek. Ani případné konání rozhodčího řízení na Slovensku není překážkou - i tam už máme předběžně připraveny advokáty, kteří Vám soud o zrušení rozhodčího nálezu s přehledem vyhrají. V každém případě pokud se budete bránit, tak se snadno ubráníte - v žádném případě nevěřte báchorkám o náhlých exekucích - takhle to rozhodně nefunguje a ani nemůže.

Pokud jste již omylem zaplatili - napište firmě dopis (na dodejku), ve kterém jí sdělíte, že žádáte o vrácení peněz, neboť byly zaplaceny v omylu a nemáte (a nikdy jste neměli) o žádné jejich služby zájem. Pokud to stihnete do 10-ti dnů od zaplacení, tak na to máte dokonce podle jejich obchodních podmínek nárok, ale nedělejte si pochopitelně iluze, že by se tento svůj závazek nějak přetrhli dodržet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DOTAZ?

(SŠSP a VOŠ s.r.o., 10. 10. 2011 11:20)

Dobrý den,
obtěžuje nás fakturacemi jak spol. ČESKÝ TELEFONNÍ SEZNAM, tak OFFICE SERVISNÍ A DISTRIBUČNÍ s.r.o..
Je zde nějaká možnost připojit se k hromadné žalobě na tyto společnosti, resp. na maďarského jednatele???
Děkujeme za spolupráci a informace.

Ing.A.Klementová-jednatelka
klementova.andrea@skola-perspektiva.cz

Poděkování

(Zdeněk, 24. 8. 2011 8:27)

Děkuji za informace, dnes dorazila pseudofaktura a po krátkém hedání jsem našel tento článek. Dokument putuje do archivu mezi "telefonní seznam", "topinternet", zápisy do katalogů za řádově 1500 EUR a další dobrou společnost.