Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohled za oponu - překvapení kam se podíváte

20. 2. 2010S nekalými až mafiánskými praktikami osob a firem okolo katalogových podvodů máte zřejmě nějakou zkušenost sami - důkazem toho zřejmě je i to, že čtete tyto stránky.

Ještě zajímavější souvislosti se však objeví poté, co rozkryjeme jejich kontakty a původní vlastnickou strukturu v patřičných souvislostech:

 • Jednatel společnosti EO Servis s.r.o. - Lukáš Jurenka je zároveň jednatelem společnosti Media Future s.r.o., která provozuje (či provozovala) erotické portály Sally a Czech Sex.

 • V inzerátech hledajících dívky pro potřeby erotických chatů na webech "Jurenkových" společností se objevoval kontakt na Petra Dohnala (e-mailová adresa petr@brn.cz nebo jeho telefon 603734336) - společníka s 90% vlastnictvím EO Servisu. Jeden z takových inzerátů byl například zde, ale byl pochopitelně Dohnalem odstraněn poté, co se zmínka objevila v jednom z komentářů pod tímto článkem. Archivní verzi jedné ze stránek s Dohnalovým číslem si můžete prohlédnout zde.

 • Na e-mail odesílaný mimo jiné na adresy info@videochat-sally.cz ("Jurenkova" Media Future) a montesco@volny.cz (adresa firmy Roberta Waschky z Unie pro rozhodčí a mediační řízení) přišla odpověď z Dohnalova e-mailu petr@brn.cz který prokazatelně mezi adresáty nebyl. Text odpovědi zněl pochopitelně v tom smyslu, že si dotyčný objednal zápis v onom bezvýznamném internetovém katalogu s návštěvností blízkou nule za cenu téměř 73 tisícům korun zcela vědomě. Podpis samozřejmě chyběl.

 • V "Jurenkově" společnosti Media Future se na plném výpisu objevují dva zajímavé subjekty - bude o nich ještě řeč níže:

  • Lenka Frantové jako jednatel

  • SOL Brno s.r.o. se sídlem Brno, Mlýnská 326/13, PSČ 602 00 jako 100% vlastník v době od 26.5.2005 do 9.9.2005

 • Pokud zadáme ve vyhledavači Obchodního rejstříku rodné číslo Lenky Frantové (Brabencové), zjistíme, že její jméno bylo či je registrováno v 83 společnostech - většinou tam, kde ve stejné době byl jedním z hlavních společníků (akcionářů) i druhý subjekt - SOL Brno s.r.o.

 • Když si v Obchodním rejstříku vyhledáme podrobné údaje o společnosti SOL Brno s.r.o. dostaneme se k dalším dvěma subjektům:

  • VALERIE INVESTMENTS S.A., IBC č.: 454897, se sídlem Akara Bldg., 24 De Castro Street, Wickhams Cay I, Road Town, Tortola, Britské Panenské ostrovy s obchodním podílem 90% (nějaké čtení o téhle firmě je třeba tady)

  • Společnosti Online Brno s.r.o., s obchodním podílem 10%

 • Pokud si dále rozebereme vlastníky subjektu Společnosti Online Brno s.r.o,, zjistíme, že je ve vlastnictví těchto subjektů:

  • WPB Finance Limited, IČ 4218107, Great Ashby, Stevenage, Herts, SG1 6BU, Cleveland Way 161, Spojené království Velké Británie a Severního Irska (51%)

  • PROMONT INVEST s.r.o., Brno, Provazníkova 47a, PSČ 613 00 (49%)

 • PROMONT INVEST s.r.o., Brno je ve 100% vlastnictví LUTZ & COHEN INVESTMENT LTD. company number 3895033, 4th Floor Lawford House, Albert Place, N3 1RL Londýn, Spojené království Velké Británie a Severního Irska

 • Unie pro rozhodčí a mediační řízení ještě pod názvem "NO PANIC ADVISORS a.s." sídila v Praze na adrese U Habrovky 247/11. Pokud Vám to připomíná donedávna platné sídlo jiné podvodné katalogové společnosti TopInternet s.r.o. Michala Malého, pak je to správně - jde o totožnou adresu. A není to žádné polyfunkční a megalomanské "Office Centrum" - je to taková běžná vilka, jak se sami můžete přesvědčit například na maps.google.com nebo www.norc.ro/street-view - na té adrese mimochodem sídlí těch zajímavých firem více - namátkou jmenujme třeba Horny Heaven s.r.o.

 • Zakládajícím jediným akcionářem Unie pro rozhodčí a mediační řízení ještě pod názvem "NO PANIC ADVISORS a.s." byla společnost OLIVIER CAPITAL, spol. s r.o., Praha 3, Táboritská 1000/23, PSČ 130 87, která je v současné době v likvidaci. Se společností Olivier Capital s.r.o. jsou především spojena jména Ing. Zuzana Herichová, Bratislava, Peter Herich, Brezno, - bude o nich ještě řeč. Vazbám na Slovensko napovídá i to, že tam Dohnal údajně prodal své auto hned poté, co se v tomto článku objevila jeho plná registrační značka.

 • Za povšimnutí stojí, že jedním z členů představenstva byl i Mgr. Adam Bezděk, Brno, - jeden z "naprosto nezávislých" rozhodců Unie a v dozorčí radě nalezneme jména Ing. Zdeněk Lukeš, Ludslavice, a Ing. Petr Matějček, Bystřice pod Hostýnem, což jsou naši známí "ověřovatelé" platnosti Všeobecných obchodních podmínek EO Servisu.

 • Pokud si zadáte jméno Zuzany Herichové do vyhledavače v Obchodním rejstříku, dostanete neuvěřitelných 708 společností, se kterými má či v minulosti měla něco společného (vzhledem k jejímu věku musela mít zřejmě jinou společnost k snídani, jinou k obědu a jinou k večeři). V těchto společnostech se kromě již zmíněného subjektu SOL Brno objevují stále stejné osoby - ať již nám z "Jurenkovy" Media Future s.r.o. známá Lenka Frantová Brabencová (83 záznamů) nebo řada dalších osob (každý se může osobně přesvědčit na www.justice.cz):

  • Edita S., Brno, (199 záznamů v Obchodním rejstříku)

  • Lenka S., Brandýs nad Labem, (203 záznamů v OR) - na zvonku není napsána, pouze na schránce spolu s jinou osobou a na zvonění nikdo nereaguje

  • Ing. Lucie G. - M., Jenštejn, (128 záznamů v OR) - na této adrese sídlí domov důchodců, kde namátkou dotázené osoby nikoho takového neznají - ona je v současné době likvidátorkou Olivier Capital

  • Michaela S., Humpolec, (157 záznamů v OR)

  • Monika B., Brno, (161 záznamů v OR)

  • Petra A., Český Krumlov, (234 záznamů v OR)

  • Petra R., Pardubice, (183 záznamů v OR)

  • Veronika B., Kladno, (121 záznamů v OR)

  • Veronika P., Brno, (56 záznamů v OR) a řada dalších osob


Už se vám z toho točí hlava? Tak to se raději posaďte, protože to nejlepší teprve přijde!


Pokud si zadáte do Googlu "Ing. Zuzana Herichová" nebo "Olivier Capital" (včetně těch uvozovek) začnou se dít věci:

 • Jméno Zuzany Herichové se objevuje v souvislostech s nejasným financováním politických stran na Slovensku - viz například zde nebo tady,

 • Tatáž osoba se dokonce objevuje ve spojitosti s garážovou firmou Interblue ze Švýcarska, o které se píše v souvislosti s miliardovým tunelem ohledně prodeje emisních povolenek na Slovensku - viz tady.

 • Osoby pátrající po souvislostech okolo švýcarské podvodné katalogové firmy Intercable Verlag AG (momentálně ve vyšetřovací vazbě) jsou přesvědčeny, že Ing. Zuzana Herichová je totožná osoba s údajnou Hanou Hendrichovou - osobou, která je podepsána pod vyděračskými dopisy a fakturami této známé firmy a její maďarské dceřinné společnosti CET Register. Řekl bych taková "Klimešová na švýcarský způsob".


Jeden z nejzajímavějších článků o propletenci firem spojených se Zuzanou Herichovou (zejména Olivier Capital) najdete tady, pokud nevládnete angličtinou, potom si přečtěte alespoň tento strojový překlad. Opravdu jde o zajímavé čtení!

Takhle by se dalo pokračovat donekonečna - v tom nepřehledném propletenci bychom narazili na řadu offshore společností se sídlem v daňových rájích - většinou (i když ne vždy) jde o tzv. "stodolarové schránky" - tedy firmy, které jsou v exotických daňových rájích velmi levně založeny někým, kdo má opravdu velmi dobré důvody zůstat v utajení.

Jako zajímavý příklad si můžeme uvést třeba firmy Ziptrex Ltd. se sídlem ve Velké Británii (že by to mělo něco společného s divokými večírky brněnské "advokátní mafie" v zadním prostoru London Pub?) a Akont Holding Corp. se sídlem na polynéském ostrove Niue, které společně vlastní firmu City Project, spol s r.o. - která je jediným akcionářem firmy Stamford Managing. Součástí finanční skupiny okolo ní je Media Marketing Services - ta zastupuje 56 lokálních a regionálních rozhlasových stanic sdružených v rozhlasové síti MMS Radio Network, která se podílí na vysílání jedenácti rozhlasových stanic v ČR - například Rádio Agara, Rádio Blaník Jižní Morava, Radio Crystal, Rádio Děčín, Rádio Fajn, Radio Labe, Rádio Most, Radio North Music, Rádio OK, Rádio Olympic a Rádio Vysočina.

I Unie pro rozhodčí a mediační řízení má jednu z takovýchto offshore firem ve 100% vlastnictví - ALCON TRADING LTD. se sídlem na Seychellských ostrovech.

Co z toho všeho plyne?

Je běžné, že dochází k zakládání celé řady tzv. ready-made společností určených k prodeji, přičemž osoby figurující v těchto společnostech zde figurují pouze dočasně, aby byla společnost platně založena a zapsána do obchodního rejstříku. Tyto osoby však nemají vliv na to, komu jsou tyto společnosti prodány. Tato činnost je zcela běžná a účast těchto osob nelze srovnávat s činností „bílých koňů“. Nejedná se totiž obvykle o žádné „nastrčené osoby“, které figurují jako statutární orgány ve společnostech, přičemž mají povědomost o tom, že se tyto společnosti dopouštějí nekalé činnosti. Lze zmínit, že i v praxi některých advokátních kanceláří věnujících se obchodování s ready - made společnostmi zaměstnavatelé „využívají“ své zaměstnance k tomu, aby tyto zaměstnance dosadili do funkcí v založených společnostech.

Ani lekárník, který prodavá léky využívané následně vařiči drog k výrobě pervitinu nemůže za drogové zločiny těchto lidí. Pokud však podezřele mnoho drogových dealerů nakupuje ve stejné lékárně a navíc významné množství suroviny, je určitě legitimní se ptát, zda ta lékárna činí všechna opatření proto, aby drogovým zločincům neulehčovala cestu a jestli náhodou nemá na cílech těchto kupců i nějaký vlastní zájem.

Proč však někdo má potřebu svou společnost nikoli budovat, ale instantně koupit a to nejlépe několik najednou, doslova "jako housky na krámě"?

Takováto struktura několika koupených "skořápek" s neprůhledným vlastnictvím je typická pro mezinárodní organizovaný zločin. Takto
cíleně vytvořený propletenec desítek offshorových společností s mnoha účty, mezi nimiž jsou přelévány peníze pochybného původu (obchod s drogami a zbraněmi, obchod s bílým masem, výpalné, výnos z phishingu a pharmingu) umožňuje především zakrývání daňových úniků, případně financování jiných nelegálních aktivit.

Podvodné katalogové firmy takového typu, jako je EO Servis s.r.o. mohou také sloužit jako pračky špinavých peněz (společnost typu "shell") - formálně mohou vykazovat mnohem větší zisk než jsou peníze, které skutečně mají od těch, kdo platí, protože se jejich vyhrožování bojí. To co si majitelé obtěžováním svých obětí vydělají je fakticky jen jejich "kapesné". Přes účty těchto společností ve skutečnosti proudí (propírají se) peníze pocházející z výše uvedených typických aktivit organizovaného zločinu (mimochodem - neseděl bývalý společník EO Servisu Michal Kojdl náhodou za něco, co má souvislost s drogami? A tohle je myslím také jeho "výrobek"?).

Určitě Vás napadne, zda tohle všechno věděl Kolegar s Bajerovou v průběhu trestního řízení? Ano věděli - podstatnou část těchto informací dostali písemně - některé dokonce dvakrát. Proč s tím nic neudělali? Těžko říci - snad je za tím jen neschopnost dohlédnout dál než k nejbližší výplatě (v tom lepším případě), možná můžeme hledat část odpovědi i tady (v tom horším případě) a nebo to má úplně jiný důvod.

Podvodné katalogové firmy jsou poměrně oblíbenou a moderní odrůdou výpalného, jehož výběrem se v klasické podobě zabývá zejména sicilská mafie (tzv. Pizzo) - tak oblíbenou, že k ní mají blízko i poměrně známé osobnosti - viz zde. Můžeme jen hádat zda právě tato skutečnost nestála za tím, že všichni přítomní poslanci ODS hlasovali proti návrhu (respektive PRO jeho zamítnutí), který měl podle Rakouského vzoru podstatně omezit katalogové podvody (návrh naštěstí prošel do druhého čtení téměř všemi hlasy ČSSD a mnoha hlasy ostatních politických stran a nezařazených poslanců). Možná si v přehledu hlasování všimnete hlasu pro zamítnutí poslance Davida Ratha, který tak hlasoval zcela proti klubu ČSSD. Pokud to nebyla chyba hlasovacího zařízení (ve Sněmovně poměrně oblíbená záležitost), pak mohla být příčina třeba tady.

Závěr a shrnutí:

Možná vás po přečtení tohoto článku napadá - lze s tím vůbec něco udělat? Ano lze - pokud se jich nebudete bát a budete důsledně odmítat platit organizovanému zločinu jeho výpalné (v jakékoli formě), nemají šanci a i když nikdy zcela nezaniknou - budou si muset postupně najít jiné zdroje.

Jejich síla je ve strachu jejich obětí - pokud tlačí na každou zvlášť - sypou se jim peníze. Pokud se ale všichni jednotně vzepřete a platit jim nebudete - nemohou v žádném případě vést soudy či exekuce vůči stovkám lidí najednou - jednak se jim to rozhodně nemůže vyplatit a jednak soudy jeden za druhým bez jediné výjimky prohrávají! Tohle jediné může jejich "podnikání" ukončit. Inspirujte se velmi úspěšným protimafiánským postupem právě ze Sicílie.

Budou za to někdy potrestáni? Zcela určitě ano! Jsou pod tlakem a dělají čím dále větší chyby - dvě trestní řízení byla sice zastavena, ale další běží. Než se švýcarské policii podařilo dostat Intercable pod zámek, trvalo to nejméně 8 let a desítky trestních oznámení byly odloženy. U nás to rozhodně bude rychlejší!


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

děkuji za tento článek

(Havrda, 7. 1. 2012 14:01)

Všichni ti, kteří jdou po lotrech tímto způsobem, kdy rozkrývají majetkové a politické vztahy z pozadí kauz, podvodů dělají nejzáslužnější práci pro lidi! Kdyby více lidí umělo takhle pátrat pomocí internetu, tak si dají do souvislosti spoustu věcí a mohou se dle nich zařídit. Přes protesty a petice obyvatel vykácí developer s politickým zázemím na Praze lidem park a zastaví ho, hledáním v obchodním rejstříku v katastru nemovitostí, google a dalším pátráním se pak člověk dopracuje k předním jménům z kandidátek ODS pro volby do zastupitelstva hl.m.Prahy a jednotlivých obvodů a člověk se nestačí divit.

Ještě pro anonymního otazníka

(Mgr. David Ondrejkovič, 15. 4. 2010 18:51)

Nejen to milý zákazníku brněnského NETBOXu - jsem si dokonce vědom toho, že mně může někdo i zabít a to je také jediný možný způsob jak mně v tomto ohledu může zastavit. Ale v tom případě bude riskovat, že budu rychlejší.

! ! ! ! ! ! ! !

(Mgr. David Ondrejkovič, 15. 4. 2010 18:30)

Jistě milý anonymní (=zbabělý) otazníku - právě proto jsem ten článek napsal. Nemůžu se dočkat, až bude takovýto žalobce u soudu prokazovat, že cokoli z toho co je zde napsáno není pravda. A navíc doufám, že bychom u takového soudu měli příležitost zjistit další zajímavé souvislosti. Ale když oni ti zpropadení zbabělci se vždycky vzmůžou jen na anonymní kydy v diskusích, takže se bohužel zase asi nedočkám. Ach jo!

??????????

(?????????, 15. 4. 2010 17:33)

Jste si vědom toho, že za tento nesmyslný článek Vás také může někdo žalovat?!?

Hlasování

(DrFreeze, 12. 3. 2010 9:10)

Jojo, asi tak nějak.
Podobně by to mělo platit i u poslanců vystoupivších ze strany: jo, ať si jdou, ale ať tam místo nich sedne za "bývalou" stranu někdo jiný. Takhle se dá, zcela legálně, měnit poměr stran v parlamentu oproti stavu, který určili voliči. A to se mi sakra nelíbí!

Hlasování

(karl, 11. 3. 2010 11:18)

U ODS hlasování rozumím. Jsou jak ovce. Zamítají vše, co není jejich návrh. Budiž. Ale TOP09, kdo je volil? Co mají o těchto věcech co rozhodovat? Pokud si chtěli založit novou stranu, nic jim v tom nebránilo složit mandát a počkat, zda budou zvoleni. Vlastně, kde by měli takové výhody a plat v podstatě za nic? A kdo by o ně stál?

Hlasování

(michal, 11. 3. 2010 2:00)

Jen jako dodatek - nejprve se hlasovalo o zamítnutí (http://kohovolit.eu/api/psp_hlasy.php?id=51548, z ČSSD pro jen Jandák a Rath/omyl?/, ale celá ODS a TOP09), poté o přiřazení do výboru (http://kohovolit.eu/api/psp_hlasy.php?id=51549, skoro všichni pro) a poté ještě jedno zajímavé hlasování o zkrácení lhůty tak, aby se to možná stihlo před volbami(http://kohovolit.eu/api/psp_hlasy.php?id=51550, proti opět hlavně ODS, TOPO9 a také SZ)

Na podporu pana Ondrejkoviče

(Selm pro Pepika, 4. 3. 2010 15:14)

Podívejte se Pepíku blíže na souvislosti točící se kolem osoby se jménem Zuzana Herichová (viz garážová firma Interblue Group/Emisní povolenky na Slovensku.) Spojení s osobami B.P. Cocksedge, M.P. Dwen,J.G. Hester,spojení posledně jmenovaných pánů např. se skandálem Oil for food,)a další skutečnosti, které nesvědčí o právě nejčitších praktikách těchto lidí. Tady skutečně nejde o pouhý prodej READYMADE společností. (Najdete toho ještě mnohe více)

RE: Konstrukce

(Mgr. David Ondrejkovič, 2. 3. 2010 11:08)

Těch vazeb mezi jednotlivými společnostmi (EO Servis, Media Furture, URMR) je tam více - ty vazby na READYMADE firmy prokazují jen to, že "nakupují u stejného zdroje" a že mají kdykoli možnost "přesednout" do jiné "skořápky", čímž popírají jakoukoli účinnost občanskoprávního řízení a podporují použití nástrojů "ultima ratio". Toť vše. Spekulace by byla, pokud bych dával do souvislosti jméno "raubíře" Dohnala, které se také objevuje v podnikání s realitami do souvislosti např. s Vaším realitním podnikáním.

Konstrukce

(Pepik, 2. 3. 2010 10:56)

Sice Vas ve Vasi cinnosti podporuji, ale vase konstrukce je trochu silena. Proste koupili readymade spolecnost od SOL, ta predchozi jednatelka sedi v 80 spolecnostech proto, ze jsou to readymade spolecnosti pripravene k prodeji. To se deje v cele evrope a ta SOL neni odpovedne za to, co raubiri typu Jurenka a Dohnal se zakoupenou spolecnosti delaji. Tzn. tohle je vystrel hodne vedle, dokonce si myslim, ze celou Vasi snahu posouva do rovin neopodstatnenych spekulaci. Hodne stesti v dalsi boji a mnoho presnejsich zasahu preji...

Reklama

(Mgr. David Ondrejkovič, 25. 2. 2010 17:38)

To je kontextová reklama - to nemůžeme nijak ovlivnit - to sem dává provozovatel (server e-stranky) a těžko to dělá úmyslně.

Reklama ?

(Podvedený, 25. 2. 2010 16:54)

????????????????

Zdravím

(Selm, 25. 2. 2010 14:06)

Máte zde reklamu firmy Ready Made, akcionář WPB HOLDING & FINANCE N.V., AKONT HOLDING & CAPITAL LIMITED
(Glučová-Menšíková a spol v historii)...
to není dobré
Jinak zdravím a přeji hodně štěstí v bohulibé činnosti.

Chobotnice

(málem taky podvedená, 25. 2. 2010 12:03)

Na každé prase je řezník. To bylo,je a bude.

chobotnice

(podvedený, 25. 2. 2010 10:21)

Škoda, že to nevyšetřuje místo Kolegara komisař Corrado Cattani a místo Bajerové tam za stát není někdo podobný těm, kteří byli v tomto seriálu. Asi jsem moc naivní, život není film. I když, právě v tomto období italové zlikvidovali významnou a rozsáhlou mafiánskou síť naq Sicilii. My jsme však v ČR. Musíme se s tím poprat sami, výkoná funkce státu podle mého názoru, zde vůbec nefunguje.

Média?

(DrFreeze, 23. 2. 2010 7:19)

IMO to může být celkem pěkné sousto pro Reportéry ČT...

čtenář

(cinkat klackem, 21. 2. 2010 16:05)

Nejhorší je, že někteří tzv, nezávislí soudci a vyšetřovatelé se neřídí svým svědomím a rozumem. Mají pohodlný život. Své mají jisté a co by si přidělávali vrásky nějakým tím podvodníčkem či mafií? Není-liž pravda? Tím tento, v podstatě šlendrián podporují. Vždyť různé podvody se množí, jak houby po dešti. Pak ať se nediví, když někdo vezme spravedlnost do svých rukou, jako tenkrát, v roce 1419 při Pražské defenestraci. Tím nechci říct, že je to správné.

rázný konec

(J. Závodný, 21. 2. 2010 14:13)


Člověku se dělá zle při čtení všech těch podvodů.
Podvodníci jsou v Česku nepostižitelný.Já si myslím
že bude potřeba začít opět cinkat.Tentokrát ale ne
s klíčema ale pořádným klackem.Já dnes nevím
zda mě zítra okrade zloděj,politik, nebo policajt
a to není dobře.Jaká je to budoucnost?

Příliš mnoho náhod?

(čtenář, 21. 2. 2010 12:32)

Toto je počteníčko, pak se nedivme, že jsme tam kde jsme. Stačí nečinnost státu, který mnohdy jenom slepě přihlíží.
Registrační značka Dohnalova auta - že by náhoda, nebo to svědčí o dobrých stycích s policií a úřady?