Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expo Guide

18. 11. 2010

 

Tato společnost obvykle objíždí výstavy a veletrhy na celém světě a snaží se nalákat vystavovatele na klamavé formuláře, které vyvolávají dojem, že jde pouze o potvrzení již existující registrace v nějakém katalogu té konkrétní výstavy. Samozřejmostí je záměrné vyvolávání mylného dojmu, že jde o bezplatný úkon. V tomto ohledu je tedy tato firma jen klonem podvodné katalogové firmy Construct Data (která kdysi napálila i Ministerstvo vnitra ČR) a které byla v jejím domovském Rakousku soudem ve Wiener Neustadtu v lednu 2007 zakázána činnost.

Firma Expo Guide patří do "rodiny" podvodných katalogových firem o kterých je i tato Zpráva Evropského parlamentu ze dne 13.11.2008. Zajímavý je i zápis z rozpravy k této zprávě - zde.

Ti z vás, kteří ovládají angličtinu si mohou o této nepoctivé katalogové firmě přečíst pár informací také na webových stránkách europoslance Simona Busutila zde. Ti z Vás, kteří jazykem Shakespeara nevládnou se budou muset spokojit s tímto strojovým překladem.


Novela Obchodního zákoníku
proti katalogovým podvodům, která platí od 1.7.2010 sice neplatí retroaktivně, nicméně představuje spíše demonstrativní doplnění nekalosoutěžních praktik - kterými praktiky dotyčné katalogové firmy rozhodně jsou už od samého počátku a to zejména podle generální klauzule nekalé soutěže. Každopádně by pro případný soud tento nový zákon představoval významné vodítko ve prospěch VŠECH obětí v ČR. Tento zákon navíc dává právo na ochranu od českých soudů či jiných orgánů bez ohledu na datum podpisu onoho klamavého formuláře, neboť jde v tomto případě o neplatnost ABSOLUTNÍ (s účinky ex tunc). Vyhrožování soudem v Mexiku je tak zcela bezzubé!


Tato konkrétní firma (Expo Guide) ještě v ČR nikdy nikoho nežalovala (a pokud vím, tak ani nikde jinde). Oni dobře vědí, že by neuspěli - jen spoléhají na to, že to neví jejich oběti.

Nevyžádanými kontakty jménem údajně "odkoupených pohledávek" firmy Expo Guide obtěžuje z Kypru bezchybnou češtinou osoba vystupující jako
Suzanne Layne, Senior Credit Manager, International Credit Assessment Agency, ICAA Ltd.

Pokud si přečtete uvedenou Zprávu Evropského parlamentu, narazíte na str. 13 na informaci, že v ČR minulosti jedna z těchto podvodných katalogových firem vyhrála soud (a ČR za to byla pořádně kritizována). Ano - v případě firmy Intercable Verlag (reportáž z jejich zatýkání švýcarskou policií je ke shlédnutí zde) k tomu došlo, nicméně mohu Vás ubezpečit, že k tomu došlo zejména kombinací těchto extrémně nevýhodných okolností:

  • Intercable Verlag pochopitelně zažaloval pouze ty subjekty, které udělali během obrany proti jeho praktikám nějaké zásadní "boty" - např. nikdy oficiálně nezaslaly té firmě své odmítací stanovisko a deklaraci neplatnosti smlouvy. Není přitom podstatné, zda ta samotná podvodná firma pro odmítnutí té registrace má formálně stanovenu nějakou lhůtu - důležité je, udělat to HNED jakmile se VY dozvíte, že jste naletěli. No a bohužel řada firem s Intercablem komunikovala třeba několik let aniž by jim jasně a zřetelně sdělili, že registraci podepsali v omylu a v přesvědčení, že z ní nevyplývají žádné finanční závazky - tedy že je bezplatná.


  • Některé firmy Intercablu (ale i jiným podvodným katalogovým firmám) třeba několik let platily a potom najednou cukly a hrály POUZE mrtvého brouka.


  • Některé poškozené subjekty vůbec nezareagovaly na platební rozkaz - přitom stačila jedna věta a Intercable by neměl šanci.


  • Poškozené firmy se u soudu prakticky vůbec nebránily - vůbec nepoužily ten nejdůležitější argument - tedy že VŠICHNI zákazníci té podvodné firmy jsou stejně OKLAMÁNI (ve smyslu § 45, odst. 3 Obch. zák.) a přitom NEEXISTUJE NIKDO, kdo by si tu jejich "službu" skutečně vědomě objednal - a s ohledem na poměr cena/výkon ani existovat NEMůŽE! Smluvní vztah je tedy v zásadním rozporu s pravidly poctivého obchodního styku (§ 265 Obch. zák.) a NEMÁ nárok na právní ochranu neboť je více než zřejmé, že jádrem podnikání té firmy NENÍ poskytování služeb, které formálně deklarují, ale uvádění jiných subjektů v omyl a jeho následné hromadné a systémové využívání! O tom se VELMI snadno přesvědčí i soudce zavoláním na KTERÉKOLI (a to je na tom to půvabné) číslo osob uvedených v tom jejich "katalogu". Máme vyzkoušeno, že právě na tento argumenty soudy VELMI DOBŘE slyší. Tolik lidí prostě NEMOHLO udělat stejnou chybu, aniž by to nebylo přímým úmyslem EXPO GUIDE či podobných gaunerů.Každopádně bylo objektem žalob ze strany Intercable jen několik jednotlivých subjektů - z mnoha tisíců obětí - ani jim se nechce vyhazovat za to moc peněz - kdyby museli žalovat všechny, tak OKAMŽITĚ zkrachují. Ale i tak (přes ta všechna znevýhodnění uvedená nahoře) nejméně polovina těch poškozených firem vyhrála proti Intercablu na celé čáře - viz například jeden z takových vítězných rozsudků ke stažení zde.


Tím pádem rozhodně není důvod k obavám!

Co by jste měli udělat:


  1. Poslat té firmě odmítnutí podle vzoru, který je k nalezení například zde  - případně pokud Vás obtěžuje svými nevyžádanými kontakty osoba vystupující pod smyšleným jménem Suzanne Layne nebo Sarah Lucas (e-mail: sl@icaacy.com), Senior Credit Manager, International Credit Assessment Agency, ICAA Ltd., tak jí můžete poslat totéž nebo kopii toho co jste posílali přímo do Expo Guide a k tomu okopírovaný podací lístek nebo doručenku. Nijak se je nesnažte přesvědčovat - jde o formální záležitost pro Vaše krytí (právnickým jazykem jde o dovolání se relativní neplatnosti smluvního vztahu).

  2. Zdržte se jakýchkoli dalších komentářů či rozprav - oni od počátku věděli co dělají, tedy že chtějí své oběti oklamat a jediné o čem se budou schopni bavit je přesvědčit oběti o dobrovolné platbě. Vše realizujte na dodejku!

  3. Nijak se s nimi dál nebavte a ignorujte je. Když by Vám volali, tak jim do telefonu opakujte klidně jako zaseknutá deska, že s nimi nemáte o čem diskutovat - i kdyby říkali COKOLI.

  4. Pokud by snad někdy v budoucnu chtěli k soudu - klidně ať jdou - nemají šanci a budou se snažit jen blufovat. Jediné na co by jste museli reagovat je platební rozkaz došlý přímo od soudu (néé od nich - pozor - oni se dokáží tvářit JAKO že už to k soudu poslali - na to jim neskočte!) - tam stačí poslat do 15 dnů (to je důležité) tzv.  odpor, ale to fakt řešíme něco co je méně pravděpodobné, než že Vás dnes trefí meteorit přímo mezi oči :-) V každém případě jsme Vám za takových okolností kdykoli a zcela zdarma k dispozici.


Pokud se ptáte proč to dělají - je to jednoduché - PRO PRACHY! To máte stejné jako u prostituce - jsou prostě lidé, kterým za prachy není nic dost hnusné.

Bohužel se ale řada lidí bojí a ANIŽ BY SI COKOLI ZJIŠTOVALI (a přitom stačí zadat jejich název do Googlu), tak bez odporu platí. To je živná půda pro tyto gangstery. Je to moderní výpalné, kdy pouze svaly dvoumetrových hromotluků nahradily bílé límečky bezskrupulózních právníků.

Ale nejdůležitější na tom je, že kdyby se VŠICHNI napálení prostě zasekli a nedali jim ani korunu, tak by ti gauneři mohli mít své nekalé rejdy právnicky ošetřené jakkoli neprůstřelně (což s ohledem na extrasystémové principy práva nemohou NIKDY mít) a stejně by s tím museli seknout, protože by se jim to prostě nevyplatilo (i to vymáhání něco stojí).

Efekt jejich "úspěchu" spočívá právě v tom, kolik lidí se jim "vzdá absolutně bez boje". A bohužel je jich stále dost. Budeme i nadále VELMI aktivně napomáhat tomu, aby jich co nejrychleji ubývalo.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: EXPO-GUIDE faktura

(Patrik Hendrych, 11. 1. 2012 10:02)

Dobrý den, pošlete jim odmítací dopis - vzor na této stránce nahoře a dál s nimi již nekomunikujte. Doporučuji k prohlédnutí též:

http://www.stopecg.org/

http://www.antiecg.szm.sk/

Re: Re: EXPO-GUIDE faktura

(Mato11, 13. 1. 2012 9:36)

Dakujem Vam za info.
A nebude problemom to ze v tej zmluve doel v malych pismenkach je po anglicky pisane, ze rocny poplatok je 1271Eur a ze zrusit zmluvu je mozne do 12 dni od datumu podpisu?

Re: Re: Re: EXPO-GUIDE faktura

(Patrik Hendrych, 14. 1. 2012 16:39)

nebude

vzor pre Mato11

(vzor odstúpenia, 11. 1. 2012 10:06)

Vzor odstúpenia

EXPO GUIDE, S. de R.I. de C.V.,

Mariano Escobedo 752 - 9

Col. Nueva Anzures

Mexico D.F. 11590

Mexiko


In ?????????????????, on ????????Re: Your invoice no. ?????????????/reminder dated ??????????????Dear Sir/MadamWith reference to your letter dated ??????????, in which you request payment of the sum of EUR ?,???.00 we would respond as follows.


On ???????????, in error we signed your communication regarding "?????????????????????????????????????", since you had given the inaccurate impression that this entry / update for the official exhibitors' directory of the trade fair in question was free of charge.


Since the error was caused by you and was material in leading to conclusion of the contract, we contest the contract – in so far as a contract indeed even came into being


We therefore expect to receive no more claims.Yours faithfully


trestní oznámení na společnost Expo Guide

(Vladimír Holiš, 16. 10. 2011 15:32)

Dobrý den,
sděluji všem potencionálním poškozeným, že dne 12. 10. 2011 bylo podáno na společnost Expo Guide trestní oznámení pro podezření spáchání trestného činu podvodu, podle §. 209 trestního zákona a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže“ podle §. 248 trestního zákoníku. K trestnímu oznámení se připojilo 13 firem a společností. Veškeré informace pro zájemce, kteří mají zájem se k tomuto trestnímu oznámení připojit, jsou všem k dispozici u Bc. Vladimír Holiš, Scota Viatora 1266/5, 695 01 Hodonín, tel.: 739 022 498, e.mail: pohledavkyholis@seznam.cz ,
Dokumentaci zašlu zájemcům na požádání.
Držte nám palce.
Bc. Vladimír HOliš

další případ

(Eva, 9. 9. 2011 13:14)

Dobrý den,
firmě EXPO Guide jsem rovněž "naletěla" na podzim roku 2008. Na jaře roku 2009 přišel šok a také první faktura, kterou jsme bohužel zaplatili, a současně s ní odeslali dopis, že jsme firmou byli uvedeni v omyl a že veškěré kontaky rušíme. Zástupci EXPO Guide potvrdili příjem našeho dopisu s tím, že jsme povinni platit i následující dva roky. Na další jejich faktury jsme neragovali. Nyní nás atakuje uvedená firma z Kypru. Prosím o radu, jak nyní postupovat.
Děkuji vám.

Re: další případ

(Mgr. David Ondrejkovič, 9. 9. 2011 13:18)

Není třeba reagovat nijak - maximálně poslat na Kypr kopii toho odmítacího dopisu.

Doporučuji jim také na jakýkoli jejich požadavek odpovídat protižádostí o vrácení té již zaplacené částky s tím, že jde o bezdůvodné obohacení. Hrajte si na zaseknoutou desku a jejich "argumenty" demonstrativně ignorujte.

Re: další případ

(Pterik, 10. 9. 2011 15:59)

1. nic neplatit !!!!!;
2. jednou odmítnout s tím, že jste byli formulářem uvedeni v omyl;
3. ignorovat !!!

platební rozkaz

(Viktor, 1. 9. 2011 19:46)

Dobrý den, dnes jsme na firmu dostali platební rozkaz od našeho místně příslušného soudu na částku zaokrouhleně odpovídající tomu co chce Expoguide. Žalující je ovšem jakási firma Illuscope Digital Solutions GmbH z Vídně. To je nějaká nová finta? Co to prosím znamená, jak se bránit? Dosud jsme postupovali podle popisu na těchto stránkách. Děkuji.

Re: platební rozkaz

(Mgr. David Ondrejkovič, 1. 9. 2011 20:01)

Dobrý den,

Viktore, to by jste byl zřejmě první v ČR za celou dobu jejich existence. Vyloučit to samozřejmě nelze - dvě jiné podvodné firmy téhož druhu to zkusily - jde jim o to postrašit všechny oběti.

Proti platebnímu rozkazu je nutno podat do 15 dnů od jeho doručení (raději však dříve) odpor, který může mít formu jednoduchého krátkého odstavce: "Dne....jsem obdržel platební rozkaz na částku....... Proti tomuto platebnímu rozkazu podávám tímto odpor, neboť žádná pohledávka žalobce naší společností neexistuje. S ohledem na složitější dokazování doplním tento odpor o podrobné vyjádření do 30 dnů"

Toto odešlete k soudu na dodejku.

Kontaktujte mne prosím na adrese ondrejkovic@klikni.cz pro upřesnění dalšího postupu. Pokud se budete bránit, nemůžete prohrát a nebude Vás to stát ani desetinu toho, co po Vás ti gauneři chtějí - po vyhraném soudu to pochopitelně dostanete od nich zpět.

Re: platební rozkaz

(Mgr. David Ondrejkovič, 2. 9. 2011 7:56)

Tak po prozkoumání platebního rozkazu jsme došli k předběžnému závěru, že to NENÍ od Expo Guide. Vzhledem k tomu, že k tomu platebnímu rozkazu ani NEBYLA přiložena žádná žaloba (ačkoli v něm byla výslovně zmíněna), jedná se zřejmě o úřední chybu soudu.

Re: platební rozkaz !!!

(Patrik, 4. 9. 2011 12:29)

Pošlete, prosím, ihned zmíněný platební rozkaz panu Mgr. Ondrejkovičovi. Prověříme, zda se jedná o případ Expo Guide. Je nutno ihned, opakuji ihned, podat odpor. Pokud podáte odpor, nemají žádnou šanci uspět u soudu !!!!!

EXPO GUIDE

(Libor Filípek, 26. 8. 2011 19:00)

Dobrý den,

podvodný formulář společnosti EXPO GUIDE jsem podepsal již v roce 2009, když jsem byl zaměstnancem v jisté firmě. Poté co přišla první faktura jsem se začal zajímat o jakou společnost jde - díky Vašim stránkám jsem to brzy zjistil, a řídil se Vašimi pokyny. Upozornil jsem na to majitele společnosti ai jeho právníka. Po mém odchodu se však tento právník pustil do vyjednávání s touto firmou, což je jak víme ta největší chyba. Náslůedně mě napsal i dopis že veškeré výlohy s tím spojené budou vymáhat na mě. A nakonec dnes mě došel e-mail ze kterého jsem pochopil, že jistý/á Sarah Lucas z Kypru bezchybnou češtinou volal s majitelem firmy a ten mu asi slíbil, že mu zaplatí částku na které se dohodli ( z původních 3.543,- EUR na 1.500,- EUR). Následně mu tato osoba poslala storno všech předcházejících faktur a poslala konečnou fakturu na těch 1.500,- EUR ( i z toho je krásně vidět že je to celé podvod). Má vůbec právo firma ve které jsem pracoval to po mě vymáhat ???

Děkuji az odpověď

Libor Filípek

Re: EXPO GUIDE

(Patrik, 28. 8. 2011 14:24)

Váš dřívější zaměstnavatel udělal chybu, že s nimi jednal a pokud jim zaplatil, tak nezná současnou úpravu v obchodním zákoníku. Hypoteticky po vás může po Vás náhradu škody vymáhat. Promlčecí doba je tři roky, ale bude to pro něho velmi komplikované, neboť bude muset prokázat porušení předpisů Vaší osobou. V případě, že Váš původní zaměstnavatel bude po Vás "škodu" vymáhat, doporučuji obrátit se na advokáta. Máte slušnou šanci na úspěch v tomto sporu.

Odmítací dopis

(Lucie Pavlíčková, 16. 8. 2011 13:38)

Dobrý den,

poslali jsme na Expo Guide odmítací dopis zde z Vašich stránek a dnes přišla odpověď, že jej neakceptují a trvají na tom, že jsme podepsali formulář, kde bylo uvedeno, že se jedná o placenou službu. Jak máme teď postupovat, už bez reakcí?

Re: Odmítací dopis

(Patrik, 22. 8. 2011 13:47)

Dopis si založte a na jejich další urgence již nereagujte. Pokud Vám budou volat, telefonát ukončete. Nemají právně šanci - viz. ust. §§ 43, 44, 45, 46 a 55 obchodního zákoníku č. 513/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Ještě Vám přijde několik urgencí a budou Vám navyšovat "dlužnou" částku. Ignorujte je.

doporučený list

(Zuzana, 27. 7. 2011 8:49)

Po poslednej upomienke, ktora prisla minuly tyzden, poslali dnes doporuceny list. Mam ho prevziat?

Re: doporučený list

(Mgr. David Ondrejkovič , 27. 7. 2011 9:22)

Nejhorší co můžete udělat je hrát mrtvého brouka a nepřebírat poštu! Napište jim odmitací dopis - pokud jste to ještě neudělala - a potom už je ignorujte. Jediné, na co by jste musela reagovat je obsílka přímo od soudu - jinak na nic, ale to se nikdy nestane - oni můžou trpět jen proti zbabělcům, kteří se bojí přebírat poštu :-)

Re: Re: doporučený list

(ONDREJKOVIC , 27. 7. 2011 9:24)

USPĚT NE TRPĚT - PÍŠU Z MOBILU A SKORO pošlepu se zánětem spojívek

Re: Re: doporučený list

(Zuzana, 1. 8. 2011 9:29)

Odmítaci dopis som poslala uz dávno.