Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expo Guide

18. 11. 2010

 

Tato společnost obvykle objíždí výstavy a veletrhy na celém světě a snaží se nalákat vystavovatele na klamavé formuláře, které vyvolávají dojem, že jde pouze o potvrzení již existující registrace v nějakém katalogu té konkrétní výstavy. Samozřejmostí je záměrné vyvolávání mylného dojmu, že jde o bezplatný úkon. V tomto ohledu je tedy tato firma jen klonem podvodné katalogové firmy Construct Data (která kdysi napálila i Ministerstvo vnitra ČR) a které byla v jejím domovském Rakousku soudem ve Wiener Neustadtu v lednu 2007 zakázána činnost.

Firma Expo Guide patří do "rodiny" podvodných katalogových firem o kterých je i tato Zpráva Evropského parlamentu ze dne 13.11.2008. Zajímavý je i zápis z rozpravy k této zprávě - zde.

Ti z vás, kteří ovládají angličtinu si mohou o této nepoctivé katalogové firmě přečíst pár informací také na webových stránkách europoslance Simona Busutila zde. Ti z Vás, kteří jazykem Shakespeara nevládnou se budou muset spokojit s tímto strojovým překladem.


Novela Obchodního zákoníku
proti katalogovým podvodům, která platí od 1.7.2010 sice neplatí retroaktivně, nicméně představuje spíše demonstrativní doplnění nekalosoutěžních praktik - kterými praktiky dotyčné katalogové firmy rozhodně jsou už od samého počátku a to zejména podle generální klauzule nekalé soutěže. Každopádně by pro případný soud tento nový zákon představoval významné vodítko ve prospěch VŠECH obětí v ČR. Tento zákon navíc dává právo na ochranu od českých soudů či jiných orgánů bez ohledu na datum podpisu onoho klamavého formuláře, neboť jde v tomto případě o neplatnost ABSOLUTNÍ (s účinky ex tunc). Vyhrožování soudem v Mexiku je tak zcela bezzubé!


Tato konkrétní firma (Expo Guide) ještě v ČR nikdy nikoho nežalovala (a pokud vím, tak ani nikde jinde). Oni dobře vědí, že by neuspěli - jen spoléhají na to, že to neví jejich oběti.

Nevyžádanými kontakty jménem údajně "odkoupených pohledávek" firmy Expo Guide obtěžuje z Kypru bezchybnou češtinou osoba vystupující jako
Suzanne Layne, Senior Credit Manager, International Credit Assessment Agency, ICAA Ltd.

Pokud si přečtete uvedenou Zprávu Evropského parlamentu, narazíte na str. 13 na informaci, že v ČR minulosti jedna z těchto podvodných katalogových firem vyhrála soud (a ČR za to byla pořádně kritizována). Ano - v případě firmy Intercable Verlag (reportáž z jejich zatýkání švýcarskou policií je ke shlédnutí zde) k tomu došlo, nicméně mohu Vás ubezpečit, že k tomu došlo zejména kombinací těchto extrémně nevýhodných okolností:

  • Intercable Verlag pochopitelně zažaloval pouze ty subjekty, které udělali během obrany proti jeho praktikám nějaké zásadní "boty" - např. nikdy oficiálně nezaslaly té firmě své odmítací stanovisko a deklaraci neplatnosti smlouvy. Není přitom podstatné, zda ta samotná podvodná firma pro odmítnutí té registrace má formálně stanovenu nějakou lhůtu - důležité je, udělat to HNED jakmile se VY dozvíte, že jste naletěli. No a bohužel řada firem s Intercablem komunikovala třeba několik let aniž by jim jasně a zřetelně sdělili, že registraci podepsali v omylu a v přesvědčení, že z ní nevyplývají žádné finanční závazky - tedy že je bezplatná.


  • Některé firmy Intercablu (ale i jiným podvodným katalogovým firmám) třeba několik let platily a potom najednou cukly a hrály POUZE mrtvého brouka.


  • Některé poškozené subjekty vůbec nezareagovaly na platební rozkaz - přitom stačila jedna věta a Intercable by neměl šanci.


  • Poškozené firmy se u soudu prakticky vůbec nebránily - vůbec nepoužily ten nejdůležitější argument - tedy že VŠICHNI zákazníci té podvodné firmy jsou stejně OKLAMÁNI (ve smyslu § 45, odst. 3 Obch. zák.) a přitom NEEXISTUJE NIKDO, kdo by si tu jejich "službu" skutečně vědomě objednal - a s ohledem na poměr cena/výkon ani existovat NEMůŽE! Smluvní vztah je tedy v zásadním rozporu s pravidly poctivého obchodního styku (§ 265 Obch. zák.) a NEMÁ nárok na právní ochranu neboť je více než zřejmé, že jádrem podnikání té firmy NENÍ poskytování služeb, které formálně deklarují, ale uvádění jiných subjektů v omyl a jeho následné hromadné a systémové využívání! O tom se VELMI snadno přesvědčí i soudce zavoláním na KTERÉKOLI (a to je na tom to půvabné) číslo osob uvedených v tom jejich "katalogu". Máme vyzkoušeno, že právě na tento argumenty soudy VELMI DOBŘE slyší. Tolik lidí prostě NEMOHLO udělat stejnou chybu, aniž by to nebylo přímým úmyslem EXPO GUIDE či podobných gaunerů.



Každopádně bylo objektem žalob ze strany Intercable jen několik jednotlivých subjektů - z mnoha tisíců obětí - ani jim se nechce vyhazovat za to moc peněz - kdyby museli žalovat všechny, tak OKAMŽITĚ zkrachují. Ale i tak (přes ta všechna znevýhodnění uvedená nahoře) nejméně polovina těch poškozených firem vyhrála proti Intercablu na celé čáře - viz například jeden z takových vítězných rozsudků ke stažení zde.


Tím pádem rozhodně není důvod k obavám!

Co by jste měli udělat:


  1. Poslat té firmě odmítnutí podle vzoru, který je k nalezení například zde  - případně pokud Vás obtěžuje svými nevyžádanými kontakty osoba vystupující pod smyšleným jménem Suzanne Layne nebo Sarah Lucas (e-mail: sl@icaacy.com), Senior Credit Manager, International Credit Assessment Agency, ICAA Ltd., tak jí můžete poslat totéž nebo kopii toho co jste posílali přímo do Expo Guide a k tomu okopírovaný podací lístek nebo doručenku. Nijak se je nesnažte přesvědčovat - jde o formální záležitost pro Vaše krytí (právnickým jazykem jde o dovolání se relativní neplatnosti smluvního vztahu).

  2. Zdržte se jakýchkoli dalších komentářů či rozprav - oni od počátku věděli co dělají, tedy že chtějí své oběti oklamat a jediné o čem se budou schopni bavit je přesvědčit oběti o dobrovolné platbě. Vše realizujte na dodejku!

  3. Nijak se s nimi dál nebavte a ignorujte je. Když by Vám volali, tak jim do telefonu opakujte klidně jako zaseknutá deska, že s nimi nemáte o čem diskutovat - i kdyby říkali COKOLI.

  4. Pokud by snad někdy v budoucnu chtěli k soudu - klidně ať jdou - nemají šanci a budou se snažit jen blufovat. Jediné na co by jste museli reagovat je platební rozkaz došlý přímo od soudu (néé od nich - pozor - oni se dokáží tvářit JAKO že už to k soudu poslali - na to jim neskočte!) - tam stačí poslat do 15 dnů (to je důležité) tzv.  odpor, ale to fakt řešíme něco co je méně pravděpodobné, než že Vás dnes trefí meteorit přímo mezi oči :-) V každém případě jsme Vám za takových okolností kdykoli a zcela zdarma k dispozici.


Pokud se ptáte proč to dělají - je to jednoduché - PRO PRACHY! To máte stejné jako u prostituce - jsou prostě lidé, kterým za prachy není nic dost hnusné.

Bohužel se ale řada lidí bojí a ANIŽ BY SI COKOLI ZJIŠTOVALI (a přitom stačí zadat jejich název do Googlu), tak bez odporu platí. To je živná půda pro tyto gangstery. Je to moderní výpalné, kdy pouze svaly dvoumetrových hromotluků nahradily bílé límečky bezskrupulózních právníků.

Ale nejdůležitější na tom je, že kdyby se VŠICHNI napálení prostě zasekli a nedali jim ani korunu, tak by ti gauneři mohli mít své nekalé rejdy právnicky ošetřené jakkoli neprůstřelně (což s ohledem na extrasystémové principy práva nemohou NIKDY mít) a stejně by s tím museli seknout, protože by se jim to prostě nevyplatilo (i to vymáhání něco stojí).

Efekt jejich "úspěchu" spočívá právě v tom, kolik lidí se jim "vzdá absolutně bez boje". A bohužel je jich stále dost. Budeme i nadále VELMI aktivně napomáhat tomu, aby jich co nejrychleji ubývalo.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: doporučený list

(Patrik, 27. 7. 2011 9:49)

poštu přebírejte vždy. Nijak však již nereagujte. Stačí jednou odmítnout a potom je už ignorovat.

Expo Guide

(Dostál Miroslav, 8. 3. 2011 11:07)


tato firma po mně vymáhá 2 500 EUR. V roce 2009 jsem se zúčastnil veletrhu Paperex v Indii a omylem jsem jim podepsal objednávku na reklamu na tento veletrh. Prosím poradte jak řešit event. zašlete kontakt na právníka. Díky

Re: Expo Guide

(Vladimír Holiš, 29. 7. 2011 18:31)

Dobrý den,
všichni kteří mají potíže se mohou připojit k připravovanému trestnímu oznámení na společnost Expo Guide. Zatím se připojilo cca 10 společností a budeme jenom rádi pokud nás další firmy a společnosti podpoří. V případě zájmu zašlu návrh trestního oznámení každému kdo bude mít zájem.
S pozdravem
Bc. Vladimír Holiš
zalobaholis@seznam.cz

Re: Expo Guide

(právník, 30. 7. 2011 12:48)

Stačí jedním doporučeným dopisem s mezinárodní dodejkou službu odmítnout (vzory viz tyto stránky) a poté již na nic nereagovat. Po loňské novele obchodního zákoníku (§§ 43, 44, 4, 46 a 55) nemají v ČR žádnou šanci. Jednalo se o zákon č. 152/2010 Sb. (částka 54 r. 2010).

adresa

(Zuzana Zvolen, 7. 6. 2011 10:47)

Dobry den, na ktoru adresu im mam poslal odstupenie od objednavky?
Adresy su rozne. Na obalke je PO Box, vo fakture v hlavicke je dalsia adresa-postal adress. A v spodnom riadku zas dalsia adresa. Adresa vo vasom vzore je ina. Je mi jasne, ze menia adresy. Tak na ktoru im to mam zaslat? Dakujem za skoru odpoved.

Re: adresa

(Mgr. David Ondrejkovič, 7. 6. 2011 10:49)

Pošlete to na tu adresu co je v hlavičce na faktuře. Je to jen pro formu - když to nepřeberou, je to u případného soudu důkaz proti nim.

Re: Re: adresa

(Zuzana Zvolen, 7. 6. 2011 10:59)

DAKUJEM

Expo Guide

(Ondřej Kunc, 6. 6. 2011 15:16)

Nějaký čas naší společnosti posílali upomínky, na které jsme neodpovídali - byli jsme si jisti, že od nich nikdo nikdy nic neobjednával. Bohužel, jako příloha e-mailové výzvy k úhradě od ICAA (v bezvadné češtině, podepsána Sarah Lucas, Senior Credit Manager) nám byla nedávno doručena kopie "objednávky" v anglickém jazyku, kterou v roce 2009 podepsal angličtinou zcela nedotčený řadový zaměstnanec v domnění, že se jedná o potvrzení identifikačních údajů pro veletrh ...
Odmítací dopis posílám samozřejmě během pár dní.
Chtěl bych se ale na tomto fóru dotázat, zda se můžeme připojit k nějakému probíhajícímu trestnímu řízení proti těmto podvodníkům nebo případně ve spolupráci s dalšími poškozenými trestní řízení iniciovat - ať je od nich konečně pokoj. Kontakt: okunc@seznam.cz

podvod

(hana, 21. 4. 2011 11:24)

inzerat nabizejici pujcku pod zn.turna.com@seznam.cz je podvod, vyzaduje poplatek 980.00kc,na pravnika a smlouvu pokud zaplatite tak se uz neozve a penize neuvidite zadne NEODPOVIDEJTE A NEPLATTE!!!!!!!!!!!!

Re: podvod turna.com@seznam.cz

(Aleš, 29. 5. 2011 10:55)

Pozor už po něm jde kriminálka-podvodník.Vezme prachy na právníka,nyní už 1 890,-kč a už se vám neozve a prachy nevrátí !!!

Re: Re: podvod turna.com@seznam.cz

(Dana, 3. 6. 2011 17:10)

Lidi půjčku jsem dostala trvalo to dlouho.
Ale už mi je poslal nižší částku,než jsem požadovala.
Tak o žádný podvod nejedná.

Re: podvod

(Mgr. David Ondrejkovič, 29. 5. 2011 11:02)

Má to nějakou souvislost s Expo Guide?

Re: podvod

(Mgr. David Ondrejkovič, 29. 5. 2011 11:05)

Má to nějakou souvislost s Expo Guide?

podvod

(hana, 21. 4. 2011 11:25)

inzerat nabizejici pujcku pod zn.turna.com@seznam.cz je podvod, vyzaduje poplatek 980.00kc,na pravnika a smlouvu pokud zaplatite tak se uz neozve a penize neuvidite zadne NEODPOVIDEJTE A NEPLATTE!!!!!!!!!!!!

Re: podvod

(Mgr. David Ondrejkovič, 29. 5. 2011 11:04)

Má to nějakou souvislost s Expo Guide?

Pro paní Jitku Zimolkovou

(Patrik, 23. 5. 2011 20:58)

V Břeclavi kontaktujte advokátku paní JUDr. Bartečkovou. Ta má zkušenosti. Poradí Vám nic neplatit. Katalogové firmy nemohou v ČR žádný soud vyhrát.

Nic neplaťte !!!!

(Patrik Hendrych, 23. 5. 2011 20:37)

Nemají právně šanci. Noc neplaťte. Nikomu nic nepředali, jsou to pořád stejní lidé. Pošlete spojení panu Mgr. Ondrejkovičovi - provozovateli těchto stránek.

Expo Guide

(Jitka, 17. 5. 2011 7:51)

Dobrý den,
chtěla bych vás požádat, zdali máte někdo zkušenost se společností Expo Guide již v té fázi, že celou kauzu předala agentuře ICAA, konkrétně paní Suzanne Layne z Kypru, která nám nabídla, že když zaplatíme půlku částky, tak s námi uzavře dohodu o vypovězení smlouvy....první vše poslali e-mailem (upozorňuju, že vše bylo napsáno výbornou češtinou bez hrubek) , nyní již začali i volat...nevím, kam to až může zajít...jediné, co jsme udělali je to, že jakmile nám došla první faktura, tak jsme Expu poslali dopis ohledně klamavé reklamy a že jsme jejich služby neobjednali...od té doby nám chodí faktury na stále vyšší a vyšší částky, upomínky atd....nyní jsme ale v bodě, kdy nám začali i volat, tak bych se chtěla zeptat, kam až to ještě zajde, či jestli nemáte někdo kontakt na právníka, který se těmito podvody zajímá? Byla jsem u klasického právníka, a ten nám poradil zaplatit....všude na internetu radí neplatit, tak jsme nic nezaplatili. Mohl by se prosím případně někdo se mnou podělit se svými zkušenostmi? Klidně mne prosím kontaktujte i na e-mail kocinelka@seznam.cz . Moc děkuji, Zimolková

Expo Guide podvodná databáze

(Firmconsult Hrušák, 5. 5. 2011 12:35)

Koncem roku nás Expo Guide co by světová databáze oslovil, domnívali jsme se z počátku, že to je seriozní firma, zvlášť když v referencích se odvolávala na BVV nebi Nadaci ABF.Zslali jsme ji náš obchodní profil s tím, že nám dále upřesní způsob a postup zatřiďování a hledání kontaktů. Nic se nestalo, jen jsme dostali fakturu na EUR 1181,-. Pak jsme zjistili, že opisují z veletržních katalogů jména vystavovatelů a veletrhy a ty pak oslovují. Chtěli jsme se sami dopátrat, kdo v databázi je a jak se k němu dostat. Klíčová slova jsou 2- Exhibition a Exhibitor , pak se ptaji na zemi, odvětví a město. Ale jakékoliv vyhledávání je přes ně předem ztracená věc. Reaguje to jen, když jsme napsali jméno naší firmy, ale to bylo oborově špatně zatříděné a navíc to nic nevyhledá.PROTO JIM NIC NEPLAŤE!!JSOU TO PODVODNÍci!

podvod

(hana, 21. 4. 2011 11:25)

inzerat nabizejici pujcku pod zn.turna.com@seznam.cz je podvod, vyzaduje poplatek 980.00kc,na pravnika a smlouvu pokud zaplatite tak se uz neozve a penize neuvidite zadne NEODPOVIDEJTE A NEPLATTE!!!!!!!!!!!!