Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expo Guide

18. 11. 2010

 

Tato společnost obvykle objíždí výstavy a veletrhy na celém světě a snaží se nalákat vystavovatele na klamavé formuláře, které vyvolávají dojem, že jde pouze o potvrzení již existující registrace v nějakém katalogu té konkrétní výstavy. Samozřejmostí je záměrné vyvolávání mylného dojmu, že jde o bezplatný úkon. V tomto ohledu je tedy tato firma jen klonem podvodné katalogové firmy Construct Data (která kdysi napálila i Ministerstvo vnitra ČR) a které byla v jejím domovském Rakousku soudem ve Wiener Neustadtu v lednu 2007 zakázána činnost.

Firma Expo Guide patří do "rodiny" podvodných katalogových firem o kterých je i tato Zpráva Evropského parlamentu ze dne 13.11.2008. Zajímavý je i zápis z rozpravy k této zprávě - zde.

Ti z vás, kteří ovládají angličtinu si mohou o této nepoctivé katalogové firmě přečíst pár informací také na webových stránkách europoslance Simona Busutila zde. Ti z Vás, kteří jazykem Shakespeara nevládnou se budou muset spokojit s tímto strojovým překladem.


Novela Obchodního zákoníku
proti katalogovým podvodům, která platí od 1.7.2010 sice neplatí retroaktivně, nicméně představuje spíše demonstrativní doplnění nekalosoutěžních praktik - kterými praktiky dotyčné katalogové firmy rozhodně jsou už od samého počátku a to zejména podle generální klauzule nekalé soutěže. Každopádně by pro případný soud tento nový zákon představoval významné vodítko ve prospěch VŠECH obětí v ČR. Tento zákon navíc dává právo na ochranu od českých soudů či jiných orgánů bez ohledu na datum podpisu onoho klamavého formuláře, neboť jde v tomto případě o neplatnost ABSOLUTNÍ (s účinky ex tunc). Vyhrožování soudem v Mexiku je tak zcela bezzubé!


Tato konkrétní firma (Expo Guide) ještě v ČR nikdy nikoho nežalovala (a pokud vím, tak ani nikde jinde). Oni dobře vědí, že by neuspěli - jen spoléhají na to, že to neví jejich oběti.

Nevyžádanými kontakty jménem údajně "odkoupených pohledávek" firmy Expo Guide obtěžuje z Kypru bezchybnou češtinou osoba vystupující jako
Suzanne Layne, Senior Credit Manager, International Credit Assessment Agency, ICAA Ltd.

Pokud si přečtete uvedenou Zprávu Evropského parlamentu, narazíte na str. 13 na informaci, že v ČR minulosti jedna z těchto podvodných katalogových firem vyhrála soud (a ČR za to byla pořádně kritizována). Ano - v případě firmy Intercable Verlag (reportáž z jejich zatýkání švýcarskou policií je ke shlédnutí zde) k tomu došlo, nicméně mohu Vás ubezpečit, že k tomu došlo zejména kombinací těchto extrémně nevýhodných okolností:

  • Intercable Verlag pochopitelně zažaloval pouze ty subjekty, které udělali během obrany proti jeho praktikám nějaké zásadní "boty" - např. nikdy oficiálně nezaslaly té firmě své odmítací stanovisko a deklaraci neplatnosti smlouvy. Není přitom podstatné, zda ta samotná podvodná firma pro odmítnutí té registrace má formálně stanovenu nějakou lhůtu - důležité je, udělat to HNED jakmile se VY dozvíte, že jste naletěli. No a bohužel řada firem s Intercablem komunikovala třeba několik let aniž by jim jasně a zřetelně sdělili, že registraci podepsali v omylu a v přesvědčení, že z ní nevyplývají žádné finanční závazky - tedy že je bezplatná.


  • Některé firmy Intercablu (ale i jiným podvodným katalogovým firmám) třeba několik let platily a potom najednou cukly a hrály POUZE mrtvého brouka.


  • Některé poškozené subjekty vůbec nezareagovaly na platební rozkaz - přitom stačila jedna věta a Intercable by neměl šanci.


  • Poškozené firmy se u soudu prakticky vůbec nebránily - vůbec nepoužily ten nejdůležitější argument - tedy že VŠICHNI zákazníci té podvodné firmy jsou stejně OKLAMÁNI (ve smyslu § 45, odst. 3 Obch. zák.) a přitom NEEXISTUJE NIKDO, kdo by si tu jejich "službu" skutečně vědomě objednal - a s ohledem na poměr cena/výkon ani existovat NEMůŽE! Smluvní vztah je tedy v zásadním rozporu s pravidly poctivého obchodního styku (§ 265 Obch. zák.) a NEMÁ nárok na právní ochranu neboť je více než zřejmé, že jádrem podnikání té firmy NENÍ poskytování služeb, které formálně deklarují, ale uvádění jiných subjektů v omyl a jeho následné hromadné a systémové využívání! O tom se VELMI snadno přesvědčí i soudce zavoláním na KTERÉKOLI (a to je na tom to půvabné) číslo osob uvedených v tom jejich "katalogu". Máme vyzkoušeno, že právě na tento argumenty soudy VELMI DOBŘE slyší. Tolik lidí prostě NEMOHLO udělat stejnou chybu, aniž by to nebylo přímým úmyslem EXPO GUIDE či podobných gaunerů.Každopádně bylo objektem žalob ze strany Intercable jen několik jednotlivých subjektů - z mnoha tisíců obětí - ani jim se nechce vyhazovat za to moc peněz - kdyby museli žalovat všechny, tak OKAMŽITĚ zkrachují. Ale i tak (přes ta všechna znevýhodnění uvedená nahoře) nejméně polovina těch poškozených firem vyhrála proti Intercablu na celé čáře - viz například jeden z takových vítězných rozsudků ke stažení zde.


Tím pádem rozhodně není důvod k obavám!

Co by jste měli udělat:


  1. Poslat té firmě odmítnutí podle vzoru, který je k nalezení například zde  - případně pokud Vás obtěžuje svými nevyžádanými kontakty osoba vystupující pod smyšleným jménem Suzanne Layne nebo Sarah Lucas (e-mail: sl@icaacy.com), Senior Credit Manager, International Credit Assessment Agency, ICAA Ltd., tak jí můžete poslat totéž nebo kopii toho co jste posílali přímo do Expo Guide a k tomu okopírovaný podací lístek nebo doručenku. Nijak se je nesnažte přesvědčovat - jde o formální záležitost pro Vaše krytí (právnickým jazykem jde o dovolání se relativní neplatnosti smluvního vztahu).

  2. Zdržte se jakýchkoli dalších komentářů či rozprav - oni od počátku věděli co dělají, tedy že chtějí své oběti oklamat a jediné o čem se budou schopni bavit je přesvědčit oběti o dobrovolné platbě. Vše realizujte na dodejku!

  3. Nijak se s nimi dál nebavte a ignorujte je. Když by Vám volali, tak jim do telefonu opakujte klidně jako zaseknutá deska, že s nimi nemáte o čem diskutovat - i kdyby říkali COKOLI.

  4. Pokud by snad někdy v budoucnu chtěli k soudu - klidně ať jdou - nemají šanci a budou se snažit jen blufovat. Jediné na co by jste museli reagovat je platební rozkaz došlý přímo od soudu (néé od nich - pozor - oni se dokáží tvářit JAKO že už to k soudu poslali - na to jim neskočte!) - tam stačí poslat do 15 dnů (to je důležité) tzv.  odpor, ale to fakt řešíme něco co je méně pravděpodobné, než že Vás dnes trefí meteorit přímo mezi oči :-) V každém případě jsme Vám za takových okolností kdykoli a zcela zdarma k dispozici.


Pokud se ptáte proč to dělají - je to jednoduché - PRO PRACHY! To máte stejné jako u prostituce - jsou prostě lidé, kterým za prachy není nic dost hnusné.

Bohužel se ale řada lidí bojí a ANIŽ BY SI COKOLI ZJIŠTOVALI (a přitom stačí zadat jejich název do Googlu), tak bez odporu platí. To je živná půda pro tyto gangstery. Je to moderní výpalné, kdy pouze svaly dvoumetrových hromotluků nahradily bílé límečky bezskrupulózních právníků.

Ale nejdůležitější na tom je, že kdyby se VŠICHNI napálení prostě zasekli a nedali jim ani korunu, tak by ti gauneři mohli mít své nekalé rejdy právnicky ošetřené jakkoli neprůstřelně (což s ohledem na extrasystémové principy práva nemohou NIKDY mít) a stejně by s tím museli seknout, protože by se jim to prostě nevyplatilo (i to vymáhání něco stojí).

Efekt jejich "úspěchu" spočívá právě v tom, kolik lidí se jim "vzdá absolutně bez boje". A bohužel je jich stále dost. Budeme i nadále VELMI aktivně napomáhat tomu, aby jich co nejrychleji ubývalo.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kdo je tu nakonec podvodnik?

(Ales Novotny, 10. 3. 2011 11:48)

vazeny pane magistre, mel bych na vas dotaz : jak je mozne, ze se vase internetova stranka objevuje pri vyhledavani googlem vzdy na 3.miste...? to je 1. misto, hned po dvou placenych odkazech... netravite nahodou hodiny "search engine optimization" a nemate nahodou v umyslu casem PRODAT TUTO DOMENU JEDNE Z KATALOGOVYCH FIREM, PROTI KTERYM TU TAK BROJITE, ABY JI MOHLY ZAVRIT?! a tem nebohym lidem tu radite, aby neplatili za chyby vznikle jejich vlastni nepozornosti a riskovali tak, ze se dostanou k soudu?? tak kdo je tu nakonec podvodnik??!!

Re: kdo je tu nakonec podvodnik?

(Peter, 19. 4. 2011 22:28)

Šmejde, co se tady motáš mezi slušnými lidmi? Dohnal s Jurenkou jsou tvoje společnost - jestli nevíš kdo jsou, tak stejní podvodníci jako ty.

Expo Guide

(Mgr. Stanislav Fučík, 4. 4. 2011 13:04)

naší společnost tihle podvodníci otravují už tři roky - smlouvu jsme však nepodepsali jako mnozí omylem - účastnili jsme se brněnského veletrhu lodí a můj podpis a razítko si někdo z pořadatelů jednoduše oskenoval pro použití na podvrhu "smlouvy". Na fy Expo guide jsem podal TO pro podvod. Klasika

To Lucie P.

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 3. 2011 22:45)

Ještě doplněk:
Právník je zatím zcela zbytečný - toho případně kontaktujte až poté, co by Vám, případně skutečně došel dopis přímo od soudu (pozor - né od nich, ale od Vašeho místně příslušného soudu). Nebojte se - k tomu s 99% pravděpodobností NIKDY nedojde!

To Lucie P.

(Mgr. David Ondrejkovič, 22. 3. 2011 22:41)

Nebojte se - oni Vás budou sice kontaktovat ještě hodně dlouho, ale to je s naprostou jistotou TO JEDINÉ co mohou dělat. Dnes již není možno, aby proti Vám vyhráli soud (pokud by jste TEN SOUD úplně neignorovala) a oni to moc dobře vědí - jen spoléhají na to, že to nevíte Vy.

Silně doporučuji s nimi kromě počátečního odmítacího dopisu nijak nekomunikovat na JEJICH dopisy nijak nereagovat a pokud by Vám volali - pak jim buď praštěte s telefonem nebo jim pořád dokola opakujte, že se s nimi nemáte o čem bavit (ať říkají COKOLI) a nebo si z nich naprosto bez obav dělejte srandu, případně je pošlete někam hodně hluboko (dobře víte kam) a BAVTE SE naprosto nenuceně jejich NAPROSTOU BEZMOCÍ.

Expo Guide

(Lucie P., 22. 3. 2011 21:45)

před 3 týdny jsem obdržela fakturu na 1180EURO od této společnosti. Jejich formulář jsem omylem vyplnila, jelikož jsem jej považovala za doplnění údajů na chystaný veleltrh For Kids, kterého se letos účastníme, byl tam zmíňěn. V životě by mě nenapadlo, že se jedná o placenou službu. Postupuji nyní dle rad na Vašem webu, ale stále mne kontaktují, poradíte jak to řešit eventuálně zda se mám obrátit na právníka?

pro Alše Novotného

(Patrik Henrych, 11. 3. 2011 19:26)

Aleši, nemáš pravdu. Proti katalogovým podvodům bude naše sdružení bojovat, dokud nebudou všichni v kriminále a ty tvoje moudra nás neodradí. Napiš nám ještě něco hezkého ty rošťáku. Těšíme se.

"Zuzance" z Kypru

(Mgr. David Ondrejkovič, 10. 3. 2011 11:58)

Milá Zuzanko z Kypru (IP: 195.14.145.9 - kyperský internetový provider CYTENT), jsem rád, že jsi se chytila!

Začnu odpovědí na poslední otázku - bude stručná: TY!

To co jsi popsala je právě skvělý důkaz toho, že dotyčná firma se žádnému SEO nevěnuje a že tedy její hlavní náplní činnosti NENÍ "služba", kterou formálně deklaruje, ale výhradně uvádění jiných subjektů v omyl a jeho následné využívání. Takže děkujeme za důkaz k případnému soudu!

Dalším důkazem bude ZCELA NESPORNÁ skutečnost, že KOMUKOLI z toho "katalogu" náhodně zavoláme (třeba přímo z jednací síně - to bude přítomná média zvlášť zajímat), tak potvrdí, že se do toho katalogu dostal díky omylu, jehož vyvolání připisuje Expo Guide. Tisíce lidí NEMOHLO prostě udělat stejnou chybu, aniž by to bylo vaším PŘÍMÝM úmyslem.

...a vo tom to je :-)

Napište

(Mgr. David Ondrejkovič, 8. 3. 2011 14:27)

Dobrý den,
Napište mi prosím na ondrejkovic@klikni.cz
Této podvodné katalogové firmy se rozhodně nebojte - jenom prázdně tlachají a ještě NIKDY NIC skutečně vymáhat nezkusili. Dobře vědí, že by neměli sebemenší šanci - jen spoléhají na to, že to třeba nevíte Vy.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4