Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam firem s.r.o.

16. 9. 2011

Dnes jsme dostali další z formulářů, u nichž je na první pohled jasné, že je jeho cílem adresáta oklamat tak, aby přehlédl důležitá ustanovení ve smlouvě (která se ani jako smlouva netváří) a nechal se tak vmanévrovat do jednostranné a extrémně nevýhodné smlouvy.

Tento konkrétní pokus hodnotíme jako méně nebezpečný.

Nutno konstatovat, že se schéma v tomto případě podobá všem doposud zachyceným případům jako vejce vejci:

  • Vypadá jako faktura (Český telefonní seznam, Office 2011)

  • Smlouva je automaticky prodlužována

  • Deklarovaná protihodnota je de facto nulová (inzerce v téměř neviditelném internetovém "katalogu" s návštěvností blízkou nule)

  • Cena je s ohledem na hodnotu ůdajné služby zcela absurdní
     
  • "Katalog" je udělán cíleně tak, aby v něm bylo obtížné cokoli relevantního nalézt - zřejmě proto, aby se oběti obtížněji domlouvaly mezi sebou na společném postupu


Jediná podstatná odlišnost je ve způsobu řešení sporů - tento na rozdíl od podvodníky oblíbených rozhodčích doložek směřuje k nejpomalejším a nejvytíženejším soudům v ČR - k Městskému a Krajskému soudu v Brně.

Pokusy tohoho typu dnes již mohou fungovat výhradně na zcela iracionálním strachu obětí z aktivní obrany - tedy na tom, že řada lidí zaplatí aniž by se o jakoukoli obranu třeba jen pokusila. Proto také tito šibalové již ani nepotřebují rozhodčí doložku - jen těžko budou něco skutečně vymáhat - hodlají zjevně jenom pouštět hrůzu. Žádného úspěchu v případě, že se oběť bude bránit totiž dosáhnout nemohou a dobře to vědí.

Osoba, která je v obchodním rejstříku uvedena jako jednatel bydlí v Třebíči (ale na jiné adrese než Český telefonní seznam či Office 2011). Doručovací adresa je v Brně. Na prvním telefonu z kontaktů se hlásí ženský hlas, který se nepředstavuje jménem. Na druhý telefon se nedá dovolat, protože se jeví jako permanentně obsazený.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Reklama

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 4. 2012 9:30)

Proč mně nepřekvapuje, že tento pochvalný komentář přišel z IP adresy 95.82.184.107, poskytnuté společností NETBOX komusi v Jihlavském regionu (že by přímo v Třebíči?)?

Jedná se o známý trik podvodníků, kteří sami sobě píší pochvalné komentáře v nesmyslné naději, že tím přebijí ty tisícovky varování svých skutečných či potenciálních obětí. Ani kdyby se snažili sebevíc, ani kdyby lepili plakáty kolem D1 na delší dobu než 14 dnů a v počtu více než dva (:-D), ani kdyby svůj "portál" skutečně v návštěvnosti dostali alespoň na měřitelnou úroveň, nezastřou své vazby v obchodním rejstříku na tytéž osoby, které stojí za Českým telefonním seznamem, Office 2011 a podobnými podvodnými projekty jejichž cílem není prodávat službu, ale nachytat maximum lidí na podobnost s jinými (skutečně existujícími) produkty.

I když nechám dva dny odemčený dům neznamená to, že zloději automaticky vzniká právo mne vykrást a že by snad na něj někdy přešlo vlastnické právo k věcem, které mi odcizil. Právě to se vám tu podvodníci snaží říct!

dá se na ně podat žaloba?

(TK, 12. 4. 2012 15:13)

Lidi, můžete je někdo žalovat, s nadějí na úspěch? Prosím, udělejte to.

sf seznam

(Karek K., 9. 3. 2012 12:26)

Zdravím, před pár dny mi taktéž dorazila nabídka. Jelikož se jednalo o mně neznámou listinu, tak jsem si ji nejdříve prohlédl a celou přečetl. Důležité upozornění dole je sice malým písmem, ale vidět se na první pohled dá. Navíc kdyby mi účetní něco takového proplatila, tak bych ji z fleku vyrazil! Osoba, která tohle zaplatí asi nikdy neviděla účetnictví ani z rychlíku.

Re: sf seznam

(Mgr. David Ondrejkovič, 9. 3. 2012 13:20)

Karle to nejdůležitější není jestli je ta informace nakonec vidět nebo ne, ale to, že je to prokazatelně děláno s tím, aby ji ekonomicky významná část adresátů přehlédla či nepochopila a uzavřela tak v omylu jednostranně nevýhodnou smlouvu se zcela absurdní cenou. Takže nikoli vnější projev, ale zlý úmysl (Dolus Malus) je podstatný.

Pokud by ta "služba" reálně existovala (a nikoli jen ta maketa s návštěvností blízkou nule a špatnou reputací, která tam je) a pokud by měla nějaké spokojen zákazníky, tak prosím, ale pokud to všichi jejich zákazníci "špatně četli" a nelze dohledat nikoho, kdo by to četl "dobře" a kdo by si ten nesmysl za tu absurdní cenu skutečně vědomě objednal, tak je to prostě podvod a basta!

Re: Re: sf seznam

(Karek K., 15. 3. 2012 9:55)

Volal jsem na linku call centra a zjišťoval, co nám to přinese za výhody, když "nabídkový list" proplatím a bylo mi sděleno, že probíhá reklamní kampaň v pobodě billboardů a zviditelnění se na různých sportovních a charitativních akcích, tak jsem pátral dál a zjistil jsem, že to skutečně proběhlo. Na jejich katalog jsem se taky díval a nějaké informace se tam taky najít dají, jen se s tím člověk musí naučit. Myslím, že spousta těchto negativních příspěvků je způsobena "nasraností" lidí. Katalog mi příjde funkční, ale se vzhledem nabídky taky nesouhlasím!

Re: Re: Re: sf seznam

(Mgr. David Ondrejkovič, 15. 3. 2012 11:03)

Karle tak tedy když je ten katalog funkční, tak tam najděte pár lidí a zeptejte se jich, jestli uzavřeli smlouvu skutečně proto, že ji uzavřít chtěli a nebo omylem. Jsem zvědav, jakého výsledku dosáhnete :-)

Pokud jsou tam všichni omylem - není to náhoda, ale zlý úmysl (Dolus Malus).

Majitelé i sídlo téhle firmy jsou totožné s Českým telefonním seznamem s.r.o. a i postup "získávání klientů" je totožný.

Ano i já jsem viděl u D1 po velmi krátkou dobu minulý rok 2 billboardy se Sherlockem Holmesem, ale to bylo dávno poté, co svou "činnost" zahájili a poté, co je začala vyšetřovat Policie - já bych v tom viděl spíš jen snahu získat dodatečné alibi.

Při racionálním posouzení poměru ceny a reálné hodnoty takovéhoto zápisu je zřejmé, že ten "katalog" nikdy nebyl skutečně určen k účelu, který je deklarován.

Darebáci

(Veronika , 9. 11. 2011 15:14)

Taky jsme se nechali napálit touto povedou firmičkou-podvodníky. Bohužel jsme zrovna očekávali fakturu od centrum holdings na reklamní google kampaň, která se mmch. z nepochopitelných důvodů opožďuje. Tak nás napádá zda nedochází k úniku dat z této strany - je to až moc náhod najednou. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Pokud budete podnikat nějaké kroky, určitě se připojíme k hromadné žalobě.

Re: Darebáci

(Ivana, 9. 12. 2011 11:30)

Jsme na tom stejně, čekali jsme fakturu za podobné služby od jiné firmy a zaplatili. Rádi se připojíme k případné hromadné žalobě.

Re: Darebáci

(Zdeněk Boháček, 5. 3. 2012 12:21)

Dobrý den, v případě zájmu o připojení se k případné společné žalobě mě prosím kontaktujte na emailu: zdenek.bohacek@avito.cz

Panu Ježovi a kolektivu přeji jen to nejhorší

(Jiří Ilčík, 3. 11. 2011 13:50)

Taky jsme se již bohužel nechali oklamat společností Seznam firem s.r.o. Pokud v této kauze vyvíjíte nějaké aktivity, případná řešení, rady nebo cokoliv jiného, rádi se připojíme. Nejedná se o tak velkou částku, aby jsme jako jednotlivci v dané věci vyvíjeli velké úsilí a ztráceli čas, ale právě na to tito zloději a podvodníci spoléhají. Proto mě potěší každá zpráva, která spravedlnosti učíní za dost.

Re: Panu Ježovi a kolektivu přeji jen to nejhorší

(Zdeněk Boháček, 5. 3. 2012 12:03)

Dobrý den, v případě zájmu o připojení se k společné žalobě mě prosím kontaktujte na emailu: zdenek.bohacek@avito.cz

Zdeněk Jež - podvodník

(Martina, 13. 12. 2011 12:48)

Taky moc dík za varování. Já bych možná taky naletěla nemít tuhle informaci předem. Jmenovaná firma Seznam firem s.r.o. má totiž jak na potvoru stejnou koncovku webovek jako moje stránky jen s předponou cz ještě před sf. Proto bych přemýšlela jestli to není předplatné mé webové stránky..............

Re: Zdeněk Jež - podvodník

(Alfons, 10. 2. 2012 23:57)

ještě klika že se nejedná o firmu Kontejner s.r.o.

Pokud o podvod

(adresát, 15. 12. 2011 9:58)

Podle mne se jedná o jasný trestný čin podvodu ve stádiu pokusu. Pokud to některý úředník či soudce nevidí tak je slepý.

Re: Pokud o podvod

(Alfons, 10. 2. 2012 23:00)

pojmy jako soud , policie v tomto bordelu jsou zbytečné, zrušit a přísně potrestat:bičovat,nahnat na střelnice, s podvodníky naložit stejně

Re: Pokud o podvod

(Alfons, 10. 2. 2012 23:49)

slepý zločinec, ještě klika, že je slepý, pokud by prohlédl pak by měl stát před soudem v Haagu

Seznam firem s.r.o.

(Jiří, 12. 12. 2011 14:12)

Dobrý den.
Právě mi přišly dvě fraktury najednou - od této povedené firmy.
A rovnou míří do koše.
Díky a držte se.
J.M.

Re: Seznam firem s.r.o.

(Alfons, 10. 2. 2012 23:46)

přišly dvě fraktury najednou ... fraktury opětovat frakturou, oko za oko, zub za zub

podvody na míru

(Jirka, 2. 2. 2012 13:32)

Co není zakázáno je vlastně povoleno, tak v takovým bo..elu my žijeme, asi tyhle zákony někomu vyhovují?

Re: podvody na míru

(Mgr. David Ondrejkovič, 2. 2. 2012 13:39)

Myslím, že je to složitější:
To, že si každý soukromý subjekt může svobodně dělat všechno to, co mu zákony nezakazují je v pořádku. Nelze zákonem pamatovat na každou eventualitu lidského života. Naproti tomu státní instituce může NAOPAK dělat jen to, co jí zákon výslovně umožňuje či ukládá a nic jiného. Potíž vidím v tom, že PRIVATIZUJEME STÁLE VÍCE VÝKON STÁTNÍ SPRÁVY, takže si soukromé subjekty, ale JMÉNEM STÁTU začínají dělat co chtějí (exekutoři, rozhodci.....). Říká se tomu anarchokapitalismus.