Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam firem s.r.o.

16. 9. 2011

Dnes jsme dostali další z formulářů, u nichž je na první pohled jasné, že je jeho cílem adresáta oklamat tak, aby přehlédl důležitá ustanovení ve smlouvě (která se ani jako smlouva netváří) a nechal se tak vmanévrovat do jednostranné a extrémně nevýhodné smlouvy.

Tento konkrétní pokus hodnotíme jako méně nebezpečný.

Nutno konstatovat, že se schéma v tomto případě podobá všem doposud zachyceným případům jako vejce vejci:

  • Vypadá jako faktura (Český telefonní seznam, Office 2011)

  • Smlouva je automaticky prodlužována

  • Deklarovaná protihodnota je de facto nulová (inzerce v téměř neviditelném internetovém "katalogu" s návštěvností blízkou nule)

  • Cena je s ohledem na hodnotu ůdajné služby zcela absurdní
     
  • "Katalog" je udělán cíleně tak, aby v něm bylo obtížné cokoli relevantního nalézt - zřejmě proto, aby se oběti obtížněji domlouvaly mezi sebou na společném postupu


Jediná podstatná odlišnost je ve způsobu řešení sporů - tento na rozdíl od podvodníky oblíbených rozhodčích doložek směřuje k nejpomalejším a nejvytíženejším soudům v ČR - k Městskému a Krajskému soudu v Brně.

Pokusy tohoho typu dnes již mohou fungovat výhradně na zcela iracionálním strachu obětí z aktivní obrany - tedy na tom, že řada lidí zaplatí aniž by se o jakoukoli obranu třeba jen pokusila. Proto také tito šibalové již ani nepotřebují rozhodčí doložku - jen těžko budou něco skutečně vymáhat - hodlají zjevně jenom pouštět hrůzu. Žádného úspěchu v případě, že se oběť bude bránit totiž dosáhnout nemohou a dobře to vědí.

Osoba, která je v obchodním rejstříku uvedena jako jednatel bydlí v Třebíči (ale na jiné adrese než Český telefonní seznam či Office 2011). Doručovací adresa je v Brně. Na prvním telefonu z kontaktů se hlásí ženský hlas, který se nepředstavuje jménem. Na druhý telefon se nedá dovolat, protože se jeví jako permanentně obsazený.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: podvody na míru

(Alfons, 10. 2. 2012 23:38)

Nelze zákonem pamatovat na každou eventualitu lidského života třeba na eventualitu, že člověk musí žít ve fašistickém otrokářském a feudálním režimu

podvody

(jirka, 2. 2. 2012 13:35)

je to něco podobného jako byl jste vybrán jako "možný" výherce i-Padu, nebo vyzvedněte si svoji výhru máte na to 30 vteřin, apod........

Re: podvody

(Alfons, 10. 2. 2012 22:50)

v Indii si jeden IND nechal kvůli i-padu odebrat ledvinu, vřele doporučuji. I-pad představuje taKÉ TAKOVOU FORMU PODVODU.

sf seznam

(HONZA, 13. 10. 2011 16:47)

SLYŠEL JSEM ŽE JEŽ DOSTANE PŘES DRŽKU.NECHTĚL BYCH BÝT V JEHO KŮŽI.

Re: sf seznam

(JEFF, 1. 2. 2012 20:55)

už,aby to bylo přidejte mu pět za mne,takový nemakavý šmejdi by měli dostat veřejně 50 ran holí

Re: Re: sf seznam

(Alfons, 10. 2. 2012 22:38)

V USA je navrhováno veřejné bičování bejkovcem.V ČR by bylo okamžitě vhodné zavést, hlavně takové dobytky mlátit pravidelně tak, aby se přes rozbité držky nemohli vůbec nažrat. Právní podstatu takové dokumenty nemají, pravděpodobně se zde uplatňují absolventi plzeňských práv. Každý dobytek,který k zavedení tohoto marasmu přispěl by měl být trestán také.

jak se bránit?

(Georgo, 9. 2. 2012 11:22)

Co můžem/můžu udělat, abychom zničili tuhle firmu či jejího majítele????

Re: jak se bránit?

(alfons, 10. 2. 2012 22:21)

rozsekat jakoukoliv osobu v takové firmě včetně vrátného doprejtu

Myslím, že se přidám.

(Judith, 6. 2. 2012 14:45)

Podvodná faktura

(Judith, 6. 2. 2012 14:44)

"Seznam firem s.r.o." mi poslala v únoru 2012 fakturu na částku 2388 Kč, ačkoliv jsem si u ní nikdy nic neobjednala. Všimla jsem si až dodatečně, že zcela dole jsou drobným a navíc šedivým písmem (fakura je jinak tištěná velmi ostře černě) přidány tři řádky, z nich vyplývá, že je to pouze pokus, zda se chytím. Nechytila.
Tyto tři řádky začínají slovy "Důležité upozornění". Čili to, co je na té listině důležité, je uděláno tak, aby si toho člověk pod čarou (pod čáru, jak víme všichni, se dávají pouze doplňkové informace, nikdy ne info zásadní) nevšiml, vše ostatní, nepodstatné, je tištěno větším písmem a zřetelně přes celý papír.
Pozor na ně, na manipulující podvodníky!

sf podvod

(bora, 3. 2. 2012 16:51)

V tom to vězí. Vyplašit nebo zastrašit. Co když na Vás pošlou exekutora. Tak to rači zaplatíte a můžete plakat nad kanálem. Pan Jež je za vodou. Pokud někdo ví jak na něj držím palce a podpořím.

Re: sf podvod

(jiří, 5. 2. 2012 12:25)

Tento cár papíru na částku 2388 Kč, nemající zdaleka náležitosti faktury mi přišel taky. Pokud někdo podá žalobu, tak se rád přidám, ale zcela jistě tento podvod nahlásím policii ČR a když toto učiní různě po ČR alespoň dva lidé, půjde už o trestný čin a policie by "měla konat". Rovněž asi naskenuji a pošlu do TV.

Jiné příjmení

(Pavel, 1. 2. 2012 15:59)

Dnes dorazila i k nám. Přišlo mi však divné, že adresa i mé jméno jsou v dokumentu správně. Ale příjmení je krom počátečního písmena jiné. Přitom v tom jejich katalogu mají moje nacionále uvedeny správně. Je to také záměr ? Možná ano.

Každopádně databáze tohoto zlodějského zmr_da je přesnou kopií z portálu seznam.cz. Popis firem je slovo od slova stejný.

Re: Jiné příjmení

(Dr. AT, 1. 2. 2012 17:51)

I ke mně již dorazil tento podvůdek. A přesně jak píše Pavel: Adresa správná až na příjmení (kromě počátečního písmene)... To už asi náhoda nebude.

také mi přišla...

(Marketh, 1. 2. 2012 9:50)

....díky za varování...také nám včera přišla faktura a už je to druhá podvodná firma která se pokoušela vymámit peníze za službu kterou nám nikdy neposkytla...

Seznam firem s.r.o. Další ze zlatokopů

(Martin Jahn, 20. 1. 2012 13:47)

Seznam firem- uveřejnění inzerenta v internetovém oborovém katalogu 2012 za období dle všeobecných podmínek:

Trvání a zrušení Smlouvy
smlouva se zadává se na dobu určitou 12 měs, výpovědní lhůta 30 dní před ukončením smlouvy, jinak přechází na dobu neurčitou s výpovědí po půl roce...

Gauneři

(Plazík, 18. 1. 2012 23:12)

Mne se objevila FA v roztržené obálce ve schránce, adresovaná již dávno zrušenému OS. Taktéž háži do koše.

Jo podvod

(Tony, 17. 1. 2012 14:46)

Dnes mi také přišlá FA a hodil jsem to do koše. Je to podvod. Firma se jmenuje Seznam firem s.r.o.

Podvodníci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Petra, 16. 1. 2012 10:58)

Tak právě mě přišla podvodná faktura od Seznam firem s.r.o. na částku 2388 Kč. Nikdy jsem na této stránce nebyla! Pozor jedná se o podvodníky!!! Neplaťte..

Nestoudné chování

(Luboš, 16. 12. 2011 10:16)

Dnes jsem též obdržel (ne) Fakturu od spollešnosti seznam firem. Pokud se najde někdo kdo by toto řešil podáním žaloby, tak se rád připojím, neboť mi toto připadá jako pokus o podvod...
Pokud by totiž pan Jež zaslal pouze nabídku formou dopisu, tak by se tím asi žádný z klientů nezabýval.. Proto rozesílá rovnou fakturu a on se někdo, kdo zaplatí najde..Jasný podvod.