Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam firem s.r.o.

16. 9. 2011

Dnes jsme dostali další z formulářů, u nichž je na první pohled jasné, že je jeho cílem adresáta oklamat tak, aby přehlédl důležitá ustanovení ve smlouvě (která se ani jako smlouva netváří) a nechal se tak vmanévrovat do jednostranné a extrémně nevýhodné smlouvy.

Tento konkrétní pokus hodnotíme jako méně nebezpečný.

Nutno konstatovat, že se schéma v tomto případě podobá všem doposud zachyceným případům jako vejce vejci:

  • Vypadá jako faktura (Český telefonní seznam, Office 2011)

  • Smlouva je automaticky prodlužována

  • Deklarovaná protihodnota je de facto nulová (inzerce v téměř neviditelném internetovém "katalogu" s návštěvností blízkou nule)

  • Cena je s ohledem na hodnotu ůdajné služby zcela absurdní
     
  • "Katalog" je udělán cíleně tak, aby v něm bylo obtížné cokoli relevantního nalézt - zřejmě proto, aby se oběti obtížněji domlouvaly mezi sebou na společném postupu


Jediná podstatná odlišnost je ve způsobu řešení sporů - tento na rozdíl od podvodníky oblíbených rozhodčích doložek směřuje k nejpomalejším a nejvytíženejším soudům v ČR - k Městskému a Krajskému soudu v Brně.

Pokusy tohoho typu dnes již mohou fungovat výhradně na zcela iracionálním strachu obětí z aktivní obrany - tedy na tom, že řada lidí zaplatí aniž by se o jakoukoli obranu třeba jen pokusila. Proto také tito šibalové již ani nepotřebují rozhodčí doložku - jen těžko budou něco skutečně vymáhat - hodlají zjevně jenom pouštět hrůzu. Žádného úspěchu v případě, že se oběť bude bránit totiž dosáhnout nemohou a dobře to vědí.

Osoba, která je v obchodním rejstříku uvedena jako jednatel bydlí v Třebíči (ale na jiné adrese než Český telefonní seznam či Office 2011). Doručovací adresa je v Brně. Na prvním telefonu z kontaktů se hlásí ženský hlas, který se nepředstavuje jménem. Na druhý telefon se nedá dovolat, protože se jeví jako permanentně obsazený.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pěkná vyc_canost

(Martin, 16. 12. 2011 9:10)

Minulý týden mi volal zákazník - starší pán, kterému jsem dělal jednoduché webovky a zadával jsem jeho firmu do bezplatných seznamů a katalogů.. Došla mu faktura od této fmy. Docela ve mne tedy hrklo, jelikož jsem si nebyl po 3 letech jistý, kam všude jsem jeho firmu zadával. A jestli to není nějaká dceřiná firma seznam.cz, jelikož mi to jen volal a fakturu popisoval slovy. Ještě že máme strejdu gůgla. :)

Fuj, to jsem se lek

(Jarda, 13. 12. 2011 15:48)

Tak mi to dnes přišlo taky a docela ve mě hrklo. Občas mi někdo z inzertních stránek volá a "aktualizuje údaje o firmě" . Pátral jsem v paměti zda jsem někomu něco neslíbyl nebo nejednoznačně neodřekl a
dotyčný si to nevysvětlil jako souhlas s jeho nabídkou.
Asi budu muset přitvrdit když někdo zavolá a začne větičkou : máte 2 minuty čas na krátký monitorovaný rozhovor atd ... ?

Stížnost

(Honza , 13. 12. 2011 15:30)

Zkoušel někdo podat stížnost na ČOI, nebo někam jinam. Dovedu si představit, že v některých firmách to okamžitě proplatěj jako přijatou fakturu a ani nevěděj za co. Jako byznys plán to maj vymyšlený dobře. Ale klamání zákazníka by mohlo bejt aspoň na nějakou pokutku, když už to není trestný...

Zdeněk Jež - podvodník

(dana, 12. 12. 2011 16:21)

Díky za varování!!!!

dám vědět

(pesek, 9. 12. 2011 10:48)

Mám na to dva měsíce a celkem dost prostředků na to, abych Ježe a Tomášovou našel a "popovídal" si s nimi. Stačí mi jediné-výmaz z jejich databáze.

Re: dám vědět

(Mgr. David Ondrejkovič, 11. 12. 2011 22:14)

Tak to vám stačí málo :-) Každopádně hrozba fyzickým násilím nic nevyřeší. Je třeba odstranit příčinu a to je dlouhá a mravenčí práce.

V každém případě není dosud známo, že by tato firma SKUTEČNĚ cokoli vymáhala. Rozesílání spamu NENÍ vymáhání.

Co s nimi?

(Zdenek, 11. 12. 2011 22:04)

Sice jsem nezaplatil, ale nelenil a předal fakturu Policii. Do datové schránky mi teď přišla zpráva od Magistrátu m. Brna, viz níže uvedený výňatek. Takže vlastně nic špatného Jež nedělá. :-(

Dle ustanovení § 46 odst. 5 zákona č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, inzerce v rámci podnikatelské činnosti a pro účely hospodářského styku, která nabízí registraci v katalozích,
jako jsou zejména telefonní a jiné seznamy, prostřednictvím platebního formuláře, složenky, faktury, nabídky opravy nebo jiným podobným způsobem, musí obsahovat jednoznačně a zřetelně vyjádřenou informaci, že tato inzerce je výlučně nabídkou na uzavření smlouvy. To platí přiměřeně i pro přímou nabídku takové registrace.
V návaznosti na uvedené, s ohledem na obsah textu, nacházejícího se pod spodní čarou na předmětné listině, dospěl zdejší živnostenský úřad k závěru, že obchodní firma Seznam firem s.r.o., neporušuje povinnosti
požadované obchodním zákoníkem.

Re: Co s nimi?

(Mgr. David Ondrejkovič, 11. 12. 2011 22:10)

Otázkou je, proč vám vůbec Živnostenský úřad odpovídal, protože tohle NENÍ (bohužel) v jejich pravomoci.

Každopádně i tak je ta jejich odpověď pouze vizitkou líného a neschopného (případně podplaceného) úředníka, neboť pokud by onen formulář skutečně obsahoval JEDNOZNAČNĚ A ZŘETELNĚ vyjádřenou informaci o tom, že jde o smlouvu, tak by si to přeci TOLIK lidí nemohlo splést s fakturou za již existující služby.

Můžete mi prosím tu datovou zprávu přeposlat na ondrejkovic@klikni.cz? Trochu bych ty úředníky vyškolil :-)

Seznam firem s.r.o.

(Radek, 9. 12. 2011 7:49)

Zdravím všechny. Chcete-li poděkovat firmě Seznam firem s.r.o. , tak můžete jejímu majiteli: Radek Jež, r.č. 790606/4551, Třebíč, Divišova 676/27, PSČ 674 01, 777 087 712. E-mail: ohk@iol.cz. Hodně štěstí.

Fakturace

(Adam SLadký, 23. 11. 2011 12:30)

Taky mi dnes přišla faktura .Volal jsem tam co to má znamenat a paní mi zdělila že to neni faktura za službu,ale nabídka faktury kterou si mohu aktivovat.Nechápu.Nikdy jsem na tuhle stránku nešel ani jsem tam firmu nezapisoval a jak je možné že mají moji firmu.Pošlu tam něco doporučeně ať to mam černé na bílém.

Re: Fakturace

(andy, 23. 11. 2011 13:41)

Taky jsme to dostali do kadeřnictví, jsme bdělí a nereaovali.
Nejlepší je se tím vůbec nezabývat, nikam nevolat a hlavně nic neplatit.
Zahodit a krásně spokojeně žít.

u nás to zkusili také

(Jan Hála, 10. 11. 2011 11:38)

Dnes dorazila faktura, neuspěli, ale přes držku by Jež potřeboval.

Darebáci

(Veronika, 9. 11. 2011 15:47)

Cena je za 6měsíců, ovšem smlouva je na 12 měsíců. Tzn., že za půl roku přijde faktura na tu samou částku. To je fakt moc.

taky

(F. Čemus, 9. 11. 2011 6:32)

Taky mi přišla faktura. Díky za varování.
Protože oficiální spravedlnost má u nás dost krátké nohy,
přál bych panu Ježovi, aby mu někdo alespoň slušně namlátil.

Dorazilo mi to také

(Tomáš Jasný, 31. 10. 2011 20:35)

tak jsem to napral na Lupu.cz, která má dobré SEO, aby panu Ježovi, majiteli domény SF-cz.cz nenaletělo více lidí...
http://forum.lupa.cz/index.php?topic=1444.msg19063;topicseen#msg19063

taky

(kraag, 31. 10. 2011 13:38)

Hoj,
taky nam to ted prislo. Diky za info.

Seznam firem s.r.o.

(Jirka, 31. 10. 2011 10:23)

Také dnes dorazila "faktura" od Seznam firem s.r.o. na 2.388,- Kč. Naštěstí existuje internet. Díky Vám. Pokud se pokusí dále něco vymáhat, připojuji se k hromadné žalobě.

Komedie

(Jednatel, 27. 10. 2011 5:11)

Tak, také přišla jedna ne-faktura.
Schválně jsem zadal svoji firmu do databáze a NIC. Nulový výsledek!!!
Ani se neoptěžoval zadat firmu do databáze......břídil !!!!!!!!

Zebraci

(Yogi, 26. 10. 2011 14:50)

Pridam se do kolektivu.. uz jsem take majitelem toaletniho papiru znacky Seznam firem, s.r.o.

Take dorazila

(Lubor, 26. 10. 2011 12:57)

Taky nam dnes dorazila faktura od teto "spolecnosti". Zavalte jim aspon ty mobily nenavistnymi SMSkami, treba to ty lidi casem postrci a prestanou pro zasrance Jeze pracovat.