Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam firem s.r.o.

16. 9. 2011

Dnes jsme dostali další z formulářů, u nichž je na první pohled jasné, že je jeho cílem adresáta oklamat tak, aby přehlédl důležitá ustanovení ve smlouvě (která se ani jako smlouva netváří) a nechal se tak vmanévrovat do jednostranné a extrémně nevýhodné smlouvy.

Tento konkrétní pokus hodnotíme jako méně nebezpečný.

Nutno konstatovat, že se schéma v tomto případě podobá všem doposud zachyceným případům jako vejce vejci:

  • Vypadá jako faktura (Český telefonní seznam, Office 2011)

  • Smlouva je automaticky prodlužována

  • Deklarovaná protihodnota je de facto nulová (inzerce v téměř neviditelném internetovém "katalogu" s návštěvností blízkou nule)

  • Cena je s ohledem na hodnotu ůdajné služby zcela absurdní
     
  • "Katalog" je udělán cíleně tak, aby v něm bylo obtížné cokoli relevantního nalézt - zřejmě proto, aby se oběti obtížněji domlouvaly mezi sebou na společném postupu


Jediná podstatná odlišnost je ve způsobu řešení sporů - tento na rozdíl od podvodníky oblíbených rozhodčích doložek směřuje k nejpomalejším a nejvytíženejším soudům v ČR - k Městskému a Krajskému soudu v Brně.

Pokusy tohoho typu dnes již mohou fungovat výhradně na zcela iracionálním strachu obětí z aktivní obrany - tedy na tom, že řada lidí zaplatí aniž by se o jakoukoli obranu třeba jen pokusila. Proto také tito šibalové již ani nepotřebují rozhodčí doložku - jen těžko budou něco skutečně vymáhat - hodlají zjevně jenom pouštět hrůzu. Žádného úspěchu v případě, že se oběť bude bránit totiž dosáhnout nemohou a dobře to vědí.

Osoba, která je v obchodním rejstříku uvedena jako jednatel bydlí v Třebíči (ale na jiné adrese než Český telefonní seznam či Office 2011). Doručovací adresa je v Brně. Na prvním telefonu z kontaktů se hlásí ženský hlas, který se nepředstavuje jménem. Na druhý telefon se nedá dovolat, protože se jeví jako permanentně obsazený.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

žádost o navrácení pěněz

(Petra, 17. 10. 2011 16:16)

Taky k nám faktura dorazila,ale bohužel nepozorností byla zahrnuta mezi ostatní a proplacena. Dle jejich obchodních podmínek lze částku požadovat zpět do 10 dnů, tak jim jdu napsat a doufám,že nám peníze vrátí.

sf seznam

(Karel, 14. 10. 2011 15:22)

Dám fakturu do obálky bez poštovné a zasílam ji zpět

sf seznam

(veronika, 14. 10. 2011 11:06)

také přišla faktura, také jsem mluvila s ženským hlasem... řekl mi jméno Jana Horáková, pochybuju o pravosti a mluvil slovensky. jsou to parchanti

Pozor na dalsi firmu

(Honza, 12. 10. 2011 17:16)

Dejte si pozor i na další firmu, kterou pan Jež vlastní.
http://www.jr-top.cz/kontakt.php

stejny pripad

(Martin, 11. 10. 2011 10:19)

I k nám do firmy dorazila faktura. Firma na tel dotaz informuje ze "jde pouze o nabídku". Takže neplatit. Banda.

diky za info

(hanka, 7. 10. 2011 13:59)

faktura k nam do firmy dorazila dnes. Diky vam vsem zustane nezaplacena...:))

Taky jsme dostali

(Eliška, 5. 10. 2011 13:40)

Taky jsme dnes dostali nefakturu, slečna na telefonu mi poloslovensky a asertivně odpovídala na dotazy. Na brněnské ČOI jsem se ptala, zda jsou již nahlášení a zda se s tím dá něco přes ČOI dělat - nedá, pouze to řešit přes Policii ČR, což je zbytečná ztráta času. Zásadní je: 1) neplatit, 2) šířit info pro další, aby nenaletěli.
Takže všem ostatním držím palce, aby nenaletěli.

Co dál?

(mipro, 3. 10. 2011 14:27)

... dnes jsem dostal tuto (ne)fakturu také. Protože mě podobné útoky už lezou krkem, rád bych se přidal k ostatním co pan Radek Jež (jednatel dle OR) obtěžuje a připojil se k nějaké hromadné žalobě. Úplně nepostižitelné to snad není? Někdo to musel nechat vytisknout a hlavně u České pošty objednat hromadné rozeslání, někdo musí vlastnit a platit uvedená tel.čísla atd.atd., takže prohlášením, že to na něj na chudáčka někdo narafičil a neví o co jde asi neuspěje ... Navíc pokus zmást případnou oběť a tedy se pokusit ji podvést tím, že údajná nabídka (dle slečny telefonistky a pidipoznámky pod čarou) má běžnou podobu faktury (s téměř všemi náležitostmi) je naprosto zřejmá ...

Hleďme

(Miloslav Lešetický (Plaváček), 26. 9. 2011 15:05)

Právě k jednomu z mých klientů dorazily fakturky hned ve trojím provedení. Jdu si je vychutnat :)

Re: Hleďme

(psemrad, 26. 9. 2011 15:08)

jj dostali jsme do firmy taky trojitou davku


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5