Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam firem s.r.o.

16. 9. 2011

Dnes jsme dostali další z formulářů, u nichž je na první pohled jasné, že je jeho cílem adresáta oklamat tak, aby přehlédl důležitá ustanovení ve smlouvě (která se ani jako smlouva netváří) a nechal se tak vmanévrovat do jednostranné a extrémně nevýhodné smlouvy.

Tento konkrétní pokus hodnotíme jako méně nebezpečný.

Nutno konstatovat, že se schéma v tomto případě podobá všem doposud zachyceným případům jako vejce vejci:

  • Vypadá jako faktura (Český telefonní seznam, Office 2011)

  • Smlouva je automaticky prodlužována

  • Deklarovaná protihodnota je de facto nulová (inzerce v téměř neviditelném internetovém "katalogu" s návštěvností blízkou nule)

  • Cena je s ohledem na hodnotu ůdajné služby zcela absurdní
     
  • "Katalog" je udělán cíleně tak, aby v něm bylo obtížné cokoli relevantního nalézt - zřejmě proto, aby se oběti obtížněji domlouvaly mezi sebou na společném postupu


Jediná podstatná odlišnost je ve způsobu řešení sporů - tento na rozdíl od podvodníky oblíbených rozhodčích doložek směřuje k nejpomalejším a nejvytíženejším soudům v ČR - k Městskému a Krajskému soudu v Brně.

Pokusy tohoho typu dnes již mohou fungovat výhradně na zcela iracionálním strachu obětí z aktivní obrany - tedy na tom, že řada lidí zaplatí aniž by se o jakoukoli obranu třeba jen pokusila. Proto také tito šibalové již ani nepotřebují rozhodčí doložku - jen těžko budou něco skutečně vymáhat - hodlají zjevně jenom pouštět hrůzu. Žádného úspěchu v případě, že se oběť bude bránit totiž dosáhnout nemohou a dobře to vědí.

Osoba, která je v obchodním rejstříku uvedena jako jednatel bydlí v Třebíči (ale na jiné adrese než Český telefonní seznam či Office 2011). Doručovací adresa je v Brně. Na prvním telefonu z kontaktů se hlásí ženský hlas, který se nepředstavuje jménem. Na druhý telefon se nedá dovolat, protože se jeví jako permanentně obsazený.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Taky to zkoušeli

(Truhlářství, 14. 8. 2012 12:42)

Zavolala jsem a kupodivu dovolala jsem se a nahlásila, že o objednávku nemám zájem a fakturu vyhajuzu, příjemný mužský hlas mi potvrdil, že se opravdu jedná o nabídku služeb a že tedy "mohu" fakturu stornovat:-))))) Každý v dnešním světě zkouší, co se dá! Jana

Legrační rozhovor s klientským centrem

(Jan Janků, 30. 7. 2012 9:57)

Mě se do "call centra" podařilo po přijetí upomínky dovolat. Byl to po ránu docela příjemně absurdní rozhovor, kdy jsme si s pánem beze jména navzájem vyhrožovali, co koho čeká, jestli druhá strana neudělá to či ono. Nicméně teď už je to osobní. Budu holt muset něco podniknout...

vzkaz pro Sf-cz

(iva, 11. 7. 2012 6:45)

Tento dopis s požadavkem uhradit 2388,- mi přišell s železnou pravidelností už poněkolikáté. Sice jsem před časem (když přišel poprvé) měla snahu tuto nevyžádanou službu dopisem zrušit, ale jak je vidět, provozovatelé si nedají říct. No tak tedy milí Sf-cz klidně plaťte dál poštovné za rozesílání těchto hovadin, mám velký koš na odpadky a ještě tam těch vašich dopisů vejde spousta.

Nebuďme obětí!

(Inana, 7. 6. 2012 21:43)

Připojuji svoji dnešní zkušenost.Ve schránce jsem našla obálku s podivně se tvářícím dokumentem, z něhož je však na první pohled patrné, že někdo, v tomto případě Sf, Seznam firem s.r.o., po mně žádá více než dva tisíce tři sta korun za jakousi údajnou službu, kterou jsem si však nesjednala. Je to hybrid- něco mezi fakturou a upomínkou s bankovním spojením a s datumem vystavení a splatnosti. Chtěla jsem si firmu najít, a našla jsem tyto stránky a diskusi k tomuto - v mých očích - pokusu uvést adresáta - tady mně, přinejmenším ve zmatek, že někde někomu něco dlužím.O tom jim asi jde, co kdyby náhodou káplo, že, jak říká císařův pekař.
Určitě jim pošlu doporučený dopis a jeho obsah si zcela jistě za rámeček nedají, nehodlám někomu přihrávat do kapsy a být němou obětí - pro nic a za nic.

Vypovězení

(Petr Kilian, 23. 5. 2012 12:16)

Vážení přátelé. Smlouvu jsme bohužel zaplatili. Dnes po půl roce nám přišla upomínka na to druhé povinné zaplacení.. Nechceme mít problémy, tak to zaplatíme. ALE - četl jsem si VOP a budeme tu smlouvu vypovídat. Už jste to někdo zkoušel a dělal? Povedlo se? Co jste psali? Děkuji!!

P.S. Za poslední dobu jsme se kvůli těm zmrdům pěkně prohnuli, napálili nás (teda ředitele) i z registrace internetových domén.. Radši platíme protože v současné době spravedlnost u soudu nikdo nezná!

Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 12:23)

Vážení přátelé. Před půl rokem nás okradl v tramvaji kapsář a dneska přišel znovu, že když jsme se tenkrát nebránili, že jsme povinni mu nyní dobrovolně odevzdat své peněženky.......cítíte tu absurditu?

Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 12:33)

Odpověď (doporučeně a s dodejkou) na jejich drzý a nestoudný požadavek by měla být v tomto duchu: "Jednateli firmy Seznam firem s.r.o., před půlrokem jsme Vám v omylu zaplatili nemalou částku, stejně jako velké množství dalších osob, z čehož vyplývá, že právě tento omyl byl vaším cílem. Tímto žádáme bezodkladné vrácení této částky, která je bezdůvodným obohacením, neboť jde o finanční plnění z neplatné smlouvy, zpět na náš účet číslo.......... Pokud tak neučiníte do.........., obrátíme se se žalobou na vydání bezdůvodného obohacení na věcně a místně příslušný soud."

Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 12:35)

Pokud to zaplatíte, stáváte se de facto spolupachateli, neboť jim umožňujete v tom pokračovat a přivádět do stejných situací v jaké jste teď vy mnoho dalších lidí.

Re: Re: Vypovězení

(Petr Kilian, 23. 5. 2012 15:13)

Dík jste moc hodný. Určitě se kvůli vám budeme jako firma dostávat do v českém státě předem prohraných soudních sporů.

Re: Re: Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 15:20)

To je NESMYSL a to ze dvou důvodů:

1) Jednak ta firma nebude podávat žaloby, protože má svého rozhodce, který jí na zakázku vyrobí exekuční titul. Soud na zrušení tohoto exekučního titulu však v ČR prakticky NELZE prohrát - máme tady na těchto webových stránkách hromadu takových vítězných rozsudků (stačí chvilku hledat) a ujišťuji Vás, že všechny vznikly v ČR :-) Pokud se NECHCETE bránit, je to V TOMTO PŘÍPADĚ jen o Vaší pohodlnosti - obrana zabere pár desítek minut a nemusí v konečném důsledku stát ani žádné peníze.

2) Tato firma však zatím ještě nikdy nikoho nežalovala ani u toho svého rozhodce, takže opravdu zbytečně stahujete kalhoty předem.

Prosím sdělte mi kde jste vzali informaci o tom, že jde o spory, které jsou v ČR předem prohrány? Takový nesmysl!

Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Petr Kilian, 23. 5. 2012 15:31)

Usuzuju tak z relativně přesne napsaných VOP, které byly tou první platbou odsouhlaseny..
Nu tedy dobrá.. Jaký mi tedy navrhujete postup?? Když k zaplacení první platby proběhlo před více než půl rokem a nyní nám přišla upomínka na druhou platbu - kterou podle jejich VOP musíme zaplatit, protože 1. platbou jsme souhlasili s 1 rokem "služby".

Re: Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 15:40)

To, jak jsou formálně napsány ty podmínky je relativně méně podstatné.

Naopak VELMI podstatné je to, že TOLIK LIDÍ NEMOHLO UDĚLAT STEJNOU CHYBU JAKO VY, ANIŽ BY TO BYLO ÚMYSLEM TÉ FIRMY. Tento PROKAZATELNÝ úmysl (prokazatelný mimo jiné právě tím množstvím, ale také racionálním posouzením hodnoty té "služby" ve vztahu k požadovanému finančnímu plnění) způsobuje ABSOLUTNÍ neplatnost dané smlouvy a to podle § 39 obč. zák. a dále § 55 a 265 obch. zák. To znamená, že se na tuto smlouvu pohlíží jako by nebyla NIKDY uzavřena.

Dále je tato smlouva postižena vadou neplatností RELATIVNÍ - tedy tím, že jste ji uzavíral v omylu pro Vaše rozhodování PODSTATNÉM, o kterém druhá strana MUSELA VĚDĚT (opět prokazatelné tím množstvím naprosto stejným způsobem uzavřených smluv). Tento svůj omyl jim však musíte namítnout písemně - jak, to už jsem Vám psal o několik odpovědí výše.

Pak už jen ignorujte a čekejte jestli s Vámi začne komunikovat nějaký jejich rozhodce - potom mi znovu napište, ale k tomu s 99% pravděpodobností NIKDY nedojde.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Petr Kilian, 23. 5. 2012 15:48)

Takže chápu to správně že jim mám poslat to co je ve druhém příspěvku od Vás s dodáním že na další platbu jim seru. Počítám že ty peníze před půl rokem poslané již nedostanu (jde mi jen o to aby mi dali pokoj a abysme neměli problémy - je to tak?

Jinak díky moc!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 15:51)

Chápete to správně, ale kdyby jste je skutečně žaloval na vydání bezdůvodného obohacení, tak by jste to s velmi vysokou pravděpodobností vyhrál a ty peníze získal zpět - takových případů tu máme plno - mrkněte do Souhrnu nejdůležitějších informací a do článků o průběhu soudních sporů.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Jan Kalina, 23. 5. 2012 18:10)

Peter Kilian - nikdy nikde na svete ziadna podvodna katalogova firma nevyhrala sud, pokial sa jej obet aktivne branila.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 5. 2012 18:15)

No to bohužel není tak úplně pravda - staly se i takové případy (u nás i na Slovensku), ale to bylo dávno - tedy v době, kdy tyto případy u nás nebyly ještě známé a soudy s tím neměly zkušenosti. Byly to excesy a naštěstí jich nebylo mnoho. Dnes už by se to rozhodně stát nemohlo. A kdyby tehdejší poškození více využívali mimořádné opravné prostředky, tak by se daly anulovat i ty tehdy zpackané případy.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypovězení

(Jan Kalina, 23. 5. 2012 20:10)

David, ak si myslel Intercable Verlag, tak tam podla mna bohuzial sedi, ze sa obete nebranili.

inzerce

(Alena Roupcová, 20. 4. 2012 15:22)

My jsme si ve firmě tu službu zaplatili dobrovolně. Uvidíme, jestli nám to něco přinese nebo ne. Dyžtak to už neprodloužíme.

Re: inzerce

(Mgr. David Ondrejkovič, 23. 4. 2012 9:35)

Taktéž IP adresa 95.82.184.107 z Jihlavského regionu přes NETBOX. Kurňa vy unterwassermani aspoň se připojujte přes mobil, ať vás nenajdu - to jste fakt tak blbí?

Reklama

(Jindřich Hort, 23. 4. 2012 9:16)

Naše firma nabídku obdržela - zaplatili jsme a služba nám funguje, reklama je nezbytná a zvláště v dnešní době, ve světě internetu a konkurence, je potřeba být vidět.
Pro každého živnostníka, či firmu zkrátka kohokoliv, kdo jde tzv. s kůží na trh je zkrátka nezbytné, aby klient, byť potenciální viděl data o firmě, s kterou chce uzavřít obchod už jen přece pro to, aby mohl klient danou firmu kontaktovat a věděl, kde provozuje .
Každá služba něco stojí a já osobně peníze do této služby vložené, vnímám jako velice dobrou investici pro naše další obchody a rozvoje chodu firmy.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »